Pánik dostal kuriózny trest, súperovi vyhodil hokejku do hľadiska

Na snímke sa Richard Pánik (vľavo) snaží odstaviť od puku hráča Caroliny Chrisa Terryho. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|27. mar 2015 o 09:46

Slovenský hokejista nedohral zápas Toronta proti Floride. V 55. minúte súboja mu rozhodca udelil desaťminútový osobný trest.

TORONTO. Slovenský hokejista Richard Pánik nedohral štvrtkový duel zámorskej hokejovej NHL v Toronte proti Floride (1:4) pre kuriózne vylúčenie. V 55. minúte súboja dostal osobný desaťminútový trest.

Po súboji pri mantineli poslal hokejku hosťujúceho Brandona Pirriho cez plexisklo do hľadiska.

Súboj Pánika s Pirrim sa nachádza v čase 00:05 s.

"Bojovali sme o puk, mali sme prekrížené hokejky. Netušil som, že tú svoju nedrží už v rukách. Normálne som len dohral súboj. Nemal som záujem vyhodiť mu hokejku mimo hraciu plochu," povedal Pánik v rozhovore pre klubový web.

"Bol som k nemu otočený chrbtom a vtedy je ťažké zistiť, či má alebo nemá hokejku v rukách. Rozhodca ma vylúčil a mne nezostáva nič iné, iba to rešpektovať."

Torontu sa v lige príliš nedarí - prehralo siedmy duel za sebou a nemá šancu dostať sa do play-off. Do konca sezóny ho čaká ešte sedem zápasov. A len dva s tímami, ktoré nemajú šancu postúpiť do play-off.

Maple Leafs neboli vo vedení v stretnutiach už 23 tretín - 468 minút a päťdesiat sekúnd. A prejavuje sa to aj na diváckom záujme - vo štvrtok bolo na zápase proti Floride oficiálne 18 831 divákov, ale množstvo sedačiek zostalo prázdnych.

"Nie je to zábavné stále prehrávať. Musíme však hrať s hrdosťou, v každom zápase sa veľmi snažiť a pokúsiť sa ešte potešiť fanúšikov. Zároveň chceme skomplikovať zápasy súperom," uviedol pre klubový web Pánik.

Domov»Hokej»NHL»Pánik dostal kuriózny trest, súperovi vyhodil hokejku do hľadiska