Sagan potrebuje načerpať sily, v nedeľu dokončil jediný z tímu

(Autor: Twitter)
SITA|30. mar 2015 o 14:42

V nedeľu je na programe druhý z vrcholov jarnej cyklistickej sezóny - Okolo Flámska. Pred dvoma rokmi skončil Sagan v Belgicku druhý.

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan ani v druhej belgickej klasike jarnej sezóny neútočil v závere na víťazstvo. Po 30. mieste na E3 Harelbeke skončil v nedeľu v cieli pretekov Gent - Wevelgem desiaty.

Pretekárom robili na trati spoločnosť dážď a vietor. O náročnosti 240 km dlhých pretekov svedčí aj fakt, že Sagan bol jediný, kto ich z tímu Tinkoff-Saxo dokončil.

"Boli to veľmi ťažké a nebezpečné preteky. Išli sme na plný plyn, ale po sedemdesiatich kilometroch prišli silné nárazy vetra, ktoré sa stupňovali," uviedol Peter Sagan na svojom facebookovom profile.

Priznal, že počas oboch klasík minul veľa energie. A chce načerpať sily. "Potrebujem sa teraz zotaviť a budem sa tešiť na preteky Okolo Flámska," dodal.

Záver pretekov Okolo Flámska 2013. Suverénne vyhral Cancellara, Sagan finišoval druhý.

Druhý z vrcholov jarnej cyklistickej sezóny je na programe v nedeľu 5. apríla. Preteky so štartom v Bruggách a cieľom po 264 km v Oudenaarde vlani vyhral Švajčiar Fabian Cancellara. Sagan skončil šestnásty. A rok predtým dokonca druhý. Opäť za Cancellarom.

Švajčiar však svoje triumfy z posledných dvoch rokov na Okolo Flámska obhajovať nebude. Jarná sezóna cyklistických monumentov sa pre neho predčasne skončila v piatok počas pretekov E3 Harelbeke.

Pri páde si zlomil dva stavce v spodnej časti chrbtice.