Devätnástka nešťastne remizovala s Írskom a nepostúpila na ME

Žilinčan Lukáš Čmelík (vľavo) patrí medzi hviezdy slovenského výberu do 19 rokov. Ani jeho gól v poslednom stretnutí proti Írsku však na postup na európsky šampionát nestačil. (Autor: SITA)
TASR|31. mar 2015 o 14:34

Z prvého miesta ide na šampionát domáce Nemecko.

Kvalifikácia na ME do Grécka - 2. skupina:

Írsko "19" - Slovensko "19" 2:2 (0:1)

Góly: 77. Manning (z 11 m), 90.+1 Coustrain - 12. Vavro, 44. Čmelík, ŽK: Dimaio, Toner - Káčer, Bénes, Kadlec, Vavro, Čmelík, ČK: 90. Toner - 83. Bénes, 85. Kadlec, 86. Hromada, rozhodoval: Aghajev (Azerb.)

SR 19: Rodák - Kadlec, Vavro, Kružliak (30. Berežný), Chvátal - Káčer, Lesniak (69. Haraslín) - Čmelík, Bénes, Špalek (55. Polievka) - Vestenický

Írsko 19: Doherty - Baba, Toner, Kelleher, Moseley - Cullen, Dimaio (58. Charsley) - Hallahan (76. Grego-Cox), Manning, Goldsmith (61. Coustrain) - McGrath

MANNHEIM. Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov napokon nepostúpila na majstrovstvá Európy do Grécka (9. - 16. júla). V utorok nešťastne remizovala v poslednom zápase 2. fázy kvalifikácie v nemeckom Mannheime s Írskom 2:2.

V súboji pritom viedla 2:0. A o výhru prišla až v nadstavenom čase. Vtedy hrala oslabená o dvoch vylúčených hráčov. V závere dostali červené karty László Bénes a Andrej Kadlec, z lavičky aj Jakub Hromada.

Po remíze s domácimi Nemcami 1:1 a výhre nad Českom 3:0 zverenci trénera Milana Malatinského zostali pred bránami obrovského úspechu. Mohli napodobniť výber SR do 19 rokov, ktorý v roku 2002 postúpil pod trénerom Petrom Polákom na finálový turnaj.

V Nórsku obsadil napokon bronzovú pozíciu a kvalifikoval sa na MS hráčov do 20 rokov do SAE. Tam vypadol v osemfinále s Brazíliou 1:2 po predĺžení.

V utorok Slováci vyhrávali po polčase 2:0 a postupovali - po prvej polovici paralelne sa hrajúceho súboja Nemci viedli rovnakým výsledkom nad ČR.

V druhom dejstve však začali strieľať jeden gól za druhým, Slováci prišli o vylúčených hráčov. Prvý gól inkasovali z penalty, výhru stratili v 91. minúte.

Z prvého miesta idú na šampionát Nemci. Do Grécka postúpi sedem víťazov kvalifikačných skupín, ktorí sa pridajú k domácemu tímu - ten má účasť ako organizátor automatickú.

"Smútok, beznádej, plač v kabíne," reagoval po zápase pre RTVS kouč Malatinský. "Snažili sme sa v závere chlapcov držať na uzde, ale to čo sa tu dialo v závere, to už futbal išiel úplne mimo. Sme morálni víťazi."

Výsledok ďalšieho zápasu:

ČR 19 - Nemecko 19 0:6 (0:2)

Góly: 20. a 64. Sané, 27. Rizzo, 47. Christiansen, 67. Cueto, 86. Amiri (z 11 m)