Žilina vyhrala v Senici 2:1 a je na čele. Výborný futbal, chválil Guľa

Brankár Senice Michal Šulla fauluje v šestnástke Žilinčana Milana Škriniara. Z následnej penalty dal Lukáš Čmelík druhý gól hostí. (Autor: TASR)
Sportnet|10. apr 2015 o 20:50

Futbalisti Žiliny budú viesť ligovú tabuľku minimálne do nedele, keď má Trenčín na programe zápas proti Podbrezovej.

SENICA. Futbalisti MŠK Žilina sa minimálne do nedele prepracovali na čelo tabuľky Fortuna ligy. V piatkovom otváracom zápase 25. kola zvíťazili na trávniku štvrtého FK Senica 2:1.

Momentálne vedú o bod pred Trenčínom, ktorý však má k dobru nedeľňajší domáci duel s Podbrezovou.

Na Záhorí sa hral rušný a atraktívny futbal s veľkým počtom šancí. Góly však padali až pri absencii dvoch najlepších kanonierov ligy.

Domáci Jan Kalabiška pre chorobu vôbec nenastúpil a hosťujúci Matej Jelič (obaja po 13 zásahov) bol v akcii len do 57. minúty.

Góly až v závere

Desať minút po jeho odchode skóroval spoluhráč Michal Škvarka a v 75. minúte zvýšil z pokutového kopu na 2:0 pre Žilinčanov Lukáš Čmelík.

V 80. minúte vykresal nádej pre Senicu Tomáš Kóňa, ale zverencom Jozefa Kostelníka sa už nepodarilo vyrovnať.

Senica prehrala v súťažnom zápase na svojej pôde prvý raz od vlaňajšieho 10. mája, aj vtedy to bolo proti Žiline (1:4). Predchádzajúce dva vzájomné zápasy týchto tímov v lige v tejto sezóne sa zhodne skončili 1:1.

Jozef Kostelník, tréner Senice: "Som spokojný s hrou, ktorú sme predviedli, aj s tým, že sme hrali so Žilinou otvorený futbal. Videli sme zaujímavé momenty pred jednou aj druhou bránkou. Žiline sa podarilo dvakrát skórovať, nám raz."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Videli sme výborný futbal, víťazstvo si veľmi vážime. Zápas mohol mať pokojnejší priebeh, ak by sme boli viac efektívni pri šanciach, ktoré sme si vytvorili. Záver zápasu sme zvládli. Odvážame si dôležité víťazstvo z ihriska súpera, ktorý dlho doma neprehral."

Senica - Žilina 1:2 (0:0)

Góly: 80. Kóňa - 67. Škvarka, 75. Čmelík (z pok. kopu), ŽK: 73. Šulla, 74. Hlohovský, 85. Krč - 59. Škriniar, 88. Škvarka, rozhodovali: Prešinský - Hancko, K. Poláček, 2089 divákov

Senica: Šulla - Pittner, R. Pillár, P. Pavlík, Čermák (64. Krč) - Kóňa, L. Opiela - J. Kosorin, Hlohovský, Dolný - Majtán

Žilina: Volešák - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič - Pečovský - Čmelík, Škvarka (90.+ Špalek), Káčer, J. Mihalík (85. Lupčo) - Jelič (57. William Alves de Oliveira)

Domov»Futbalnet»Žilina vyhrala v Senici 2:1 a je na čele. Výborný futbal, chválil Guľa