Paríž - Roubaix vyhral Degenkolb, Sagan v závere menil bicykel

(Autor: Twitter)
Andrej Kuzmány|12. apr 2015 o 09:45

Nemec vyhral po Miláno - San Remo druhú veľkú klasiku v tomto roku. Triumf vybojoval v šprinte šiestich cyklistov na vélodrome. Sagan skončil na 23. mieste.

BRATISLAVA. Sezóna jarných klasík nepatrila Petrovi Saganovi. Ostro sledované jednodňové preteky ovládla tento rok dvojica Alexander Kristoff a John Degenkolb.

Nemec dnes zvíťazil na Paríž – Roubaix. V tejto sezóne je to jeho druhý triumf na cyklistickom monumente. Jazdil veľmi odvážne a napriek tomu, že mal povesť šprintéra, dokázal sám ujsť z veľkej skupiny favoritov a pripojiť sa do menšieho úniku.

Podobný útok pred týždňom zvládol aj Kristoff pri víťazstve na Okolo Flámska.

Vedel, že riskuje

„Vždy som sníval o víťazstve na týchto pretekoch. Nechcel som pripustiť, aby sa v závere opakoval vlaňajšok. Snažil som sa kontrolovať súperov, nechcel som jazdiť pasívne. Vedel som, že musím do toho ísť aj za cenu, že by som neuspel,“ povedal pre Eurosport Degenkolb.

„Keď ste jedným z najrýchlejších šprintérov, nik s vami nebude spolupracovať a nepotiahne vás do cieľa. Preto som to zobral do svojich rúk a zaútočil v pravom momente. Je to jedno z najväčších víťazstiev, možno väčšie ako Miláno - San Remo.“

Nemec na jar vybojoval tri víťazstvá. Dve z nich však majú väčšiu cenu ako etapové víťazstvo na Tour de France.

Saganova smola

Peter Sagan musel byť v cieli sklamaný. Vyše päť hodín si kontroloval pozíciu, jazdil veľmi dobre a bez problémov. Vyhol sa pádom i nebezpečným situáciám.

Päť kilometrov pred cieľom však doplatil na technický problém. V momente, keď Degenkolb ušiel, aby neskôr vyhral, Sagan mával na tímové auto a čakal na výmenu bicykla.

Neskôr ho od zlosti hodil vedľa cesty. Po výmene už nemal šancu zasiahnuť do boja o dobrý výsledok. Skončil na 23. mieste.

Prečo musel meniť bicykel, sám neprezradil. ,Jazdec musí mať pred týmito pretekmi aj veľa šťastia. Posledných desať kilometrov pred cieľom som mal problém s bicyklom, musel som ho meniť a potom mi nezostali sily, aby som zašpurtoval. Dnes nie som spokojný, ale nedá sa nič robiť, aj taká je cyklistika,“ napísal Sagan na Facebooku.

Záverečné kilometre pretekov.

Víťazstvo na žiadnej z jarných klasík tento rok nezískal. Najlepšie skončil štvrtý na Miláno – San Remo a Okolo Flámska.

Naopak, skvele vyšli preteky Zdeňkovi Štybarovi. Čech na velodróme šprintoval o víťazstvo. Proti Degenkolbovi však nemal šancu.

Rozlúčka šampióna

S cestnou kariérou sa lúčil Bradley Wiggins. Bol namotivovaný a veril, že môže zvíťaziť. Skončil však na osemnástom mieste.

Víťaz Tour de France z roku 2012 sa teraz sústredí na dráhovú cyklistiku. Zaútočí na rekord v hodinovke a potom sa chce v stíhacích pretekoch kvalifikovať na olympiádu v Riu. Ako inak, jeho plánom je rozlúčiť sa so zlatou medailou. Bola by už piata zlatá.

Sezóna pokračuje sériou kopcovitých klasík v Ardenách.

Paríž - Roubaix (253,5 km)

Cieľ - Víťazom pretekov Paríž - Roubaix sa stáva John Degenkolb. Na dráhe na vélodrome prešprintoval všetkých súperov a vo finiši suverénne zvíťazil. Druhý skončil Zdeněk Štybar a tretí Greg van Avermaet.

Nemec sa stal prvým jazdcom od roku 1986, ktorý v jednom roku vyhral Miláno - San Remo aj Paríž - Roubaix. Vtedy sa to podarilo Seanovi Kellymu.

Peter Sagan po technických problémoch a výmene bicykla približne päť kilometrov obsadil so stratou tridsaťjeden sekúnd 23. miesto.

1 km do cieľa - A na štvoricu sa dotiahla aj trojica Martin Elmiger, Jens Keukelaire a Lars Boom. O víťazstvo budú bojovať siedmi cyklisti.

2 km do cieľa - Zdeněk Štybar sa vybral stíhať vedúcu trojicu a dotiahol sa na ňu. Vpredu je momentálne štvorica van Avermaet, Lampaert, Degenkolb a Štybar.

Sagan sa dotiahol na skupinku cyklistov pred ním, ale pravdepodobne už nebude mať dostatok síl. Rozhodne sa na symbolickom okruhu na vélodrome.

7 km do cieľa - Vpredu je teraz dvojica Greg van Avermaet a Yves Lampaert a tento útok už môže byť veľmi nebezpečný. Najmä van Avermaet podáva stabilne vysoké výkony. Pred týždňom skončil na Okolo Flámska tretí.

Prenasleduje ich John Degenkolb, ktorý chce po Miláno - San Remo vyhrať aj Paríž - Roubaix. A doťahuje sa na nich. Ostatní cyklisti strácajú.

Mimo hry o víťazstvo zrejme zostane Peter Sagan. Má technické problémy. Zopár kilometrov pred cieľom musel meniť bicykel.

14 km do cieľa - Z čelnej skupiny sa stále pretekári pokúšajú o úniky. Momentálne je vpredu Roelands. Belgičania sú veľmi silní. Prenasleduje ho Borut Božič.

Peter Sagan je stále v hlavnej skupine tesne za nimi. A sú tam aj ďalší favoriti, vrátane Čecha Zdeňka Štybara.

22 km do cieľa - Hlavná skupina dostihla štvoricu v úniku, momentálne sa výrazne taktizuje. Pole sa roztrhalo, vpredu ostali už iba najväčší favoriti. A medzi nimi je zatiaľ aj Slovák Peter Sagan. Okrem neho o triumf bude bojovať napríklad aj Kristoff, Degenkolb či Terpstra.

30 km do cieľa - Bradley Wiggins neskutočne ožil a vrátil sa do boja o víťazstvo. Keď sa skupiny v hlavnom balíku zišli, dokázal sa predrať v pelotóne do čela.

Momentálne sa pokúša o únik. Spolu so Zdeňkom Štybarom a Jensom Debuscherrom sa dotiahli na Vandenbergha a vytvorili vpredu veľmi silnú štvoricu.

36 km do cieľa - Vandenbergh ide zatiaľ výborne. Predbehol už Blytha a Matzku a začína stíhať vedúcu päticu.

Jej náskok je momentálne približne sedemdesiat sekúnd na hlavnú skupinu. Belgičan stráca päťdesiat.

42 km do cieľa - V unikajúcej skupine zostali už len piati cyklisti. V posledných desiatkach minút z nej vypadli aj Adam Blythe a Ralf Matzka. Matzka sa po minulotýždňovom úniku na Okolo Flámska znovu nepresadí.

Odstup hlavnej skupiny je už len čosi viac ako jedna minúta a s najväčšou pravdepodobnosťou bude už iba klesať.

Z hlavnej skupiny sa pokúša zaútočiť Stijn Vandenbergh a vytvára si náskok.

50 km do cieľa - Ďalší pád, v ktorom sa ocitol aj Saganov tímový kolega Matti Breschel. A vyzerá to vážne. V pretekoch asi pokračovať nebude a slovenskému cyklistovi v ďalšom priebehu nepomôže.

Mal kontakt s Belgičanom Johanom Vansummerenom.

51 km do cieľa - Skupina piatich jazdcov sa pokúša odtrhnúť z pelotónu, ale zrejme to nebude nič významné. Vpredu sa objavuje aj Peter Sagan a na jednom z úsekov na dlažobných kockách sa dostáva pred hlavný balík.

Náskok vedúcej skupiny sa znížil už na menej než dve minúty. Naspäť do pelotónu sa vrátil aj Alexander Kristoff.

64 km do cieľa - Momentálne fúka pomerne silný vietor a pelotón sa rozdelil na viacero skupín. Tempo určuje tím Etixx, ktorý má v popredí jasnú prevahu - až šiestich jazdcov.

Jeden z najväčších favoritov Alexander Kristoff stráca, je v skupine za hlavným balíkom. Ešte horšie je na tom Bradley Wiggins, ktorý sa nachádza až v skupine za Kristoffom.

Peter Sagan sa zatiaľ drží v najsilnejšej skupine. Spolu s ním je tam aj John Degenkolb, Lars Boom či obhajca víťazstva Niki Terpstra.

70 km do cieľa - Vo vedúcej skupine sa nachádza už len sedem jazdcov. Dvaja z nej vypadli - Sean De Bie a Frederik Backaert sa po defekte už nevrátili naspäť.

Podobný problém má aj Geraint Thomas. Po dvoch defektoch a páde sa sa zatiaľ nedokáže dostať naspäť do hlavnej skupiny.

81 km do cieľa - A na zemi sa ocitol aj jeden z možných favoritov na celkový triumf Geraint Thomas. Je ďalším z pretekárov, ktorí dnes majú veľkú smolu. Predtým už dvakrát dostal defekt.

Waleský cyklista je však už naspäť na bicykli a opäť sa snaží dostať do hlavnej skupiny. Zdá sa však, že má bolesti.

Strata pelotónu na vedúcu skupinu sa medzitým opäť znížila. Aktuálne nie je už ani päťminútová.

85 km do cieľa - Niektorí jazdci z hlavnej skupiny boli teraz zdržaní prechodom vlaku na železničnom priecestí. Následne však čelo hlavnej skupiny zbrzdil jeden z motocyklov, aby ich mohli pretekári vzadu dostihnúť.

97 km do cieľa - Do cieľa zostáva necelých sto kilometrov. Peter Sagan sa musel vracať do pelotónu po tom, čo si na chvíľu odskočil. Následne dochádza v hlavnej skupine k dnes už tretiemu pádu.

Opäť sa v ňom ocitá Holanďan Lieuwe Westra. Ten má skutočne obrovskú smolu. Okrem neho sa doň zaplietli niekoľkí ďalší cyklisti.

Stratu musel dobiehať aj Geraint Thomas, ktorý dostal defekt.

114 km do cieľa - Jazdci sú v sedle už tri hodiny. Za posledných šesťdesiat minút mierne spomalili, priemerná rýchlosť bola na úrovni 41,2 km za hodinu. Celková priemerná rýchlosť v doterajšom priebehu pretekov je 45,5 km/h.

117 km do cieľa - Ďalší pád v zadnej časti pelotónu. Na zemi sa ocitli Lieuwe Westra z Astany a Adriano Malori z Movistaru. Bol tam tiež zapletený aj Adrien Petit z Cofidisu.

Bradley Wiggins síce ostal na svojom bicykli, ale doplatil na to, že sa v hlavnej skupine pohybuje vzadu. Jazdci spadli pred ním a zbrzdili ho. Nemal by však nabrať výraznejšiu stratu.

125 km do cieľa - Najskúsenejším jazdcom v úniku je bývalý švajčiarsky šampión Gregory Rast. 35-ročný pretekár sa zúčastnil Paríž - Roubaix už jedenásťkrát. Najvyššie skončil v roku 2011 - na štvrtom mieste. Rok predtým bol desiaty.

Solídne sa tiež opäť ukazuje Ralf Matzka. V úniku bol aj pred týždňom na Okolo Flámska. Vtedy úspešný nebol.

Aktuálne je odstup hlavnej skupiny od úniku na úrovni siedmich minút.

146 km do cieľa - Na konci pelotónu došlo k hromadnému pádu. Viacero cyklistov sa ocitlo na zemi.

Najhoršie to vyzerá s lídrom tímu Trek Factory Stijnom Devolderom, pre ktorého sa preteky s najväčšou pravdepodobnosťou skončili.

Ostatní jazdci sa snažia vrátiť naspäť do pelotónu.

155 km do cieľa - Cyklisti sa prvýkrát dostávajú na úseky s dlažobnými kockami v mestečku Troisville. Náskok vedúcej skupiny sa znížil na osem minút.

Pierre-Luc Perichon z vedúcej deväťčlennej skupiny dostal defekt a niečo stratil. Portál Cycling News hovorí asi o dvadsiatich sekundách.

171 km do cieľa - Pelotón sa absolútne nikam neponáhľa a je to vidieť. Náskok vedúcej skupiny narastá. Momentálne je už na úrovni 9:40 min.

175 km do cieľa - Triumf na Paríž - Roubaix z minulého roka obhajuje Holanďan Niki Terpstra. Pred týždňom bojoval o veľký triumf aj na Okolo Flámska. V záverečnom špurte však nestačil na svojho súpera z úniku Alexandra Kristoffa.

"Lekcia z minulého týždňa? Nešprintuj proti nemu," odpovedal Holanďan na otázku, aké poučenie si zobral z poslednej nedele.

Nór vtedy ukázal veľkú silu. Prakticky až do cieľa ťahal Terpstru za sebou. A v špurte mu nedal šancu. Duo prenasledovateľov van Avermaet so Saganom a ani pelotón ich nedostihli.

180 km do cieľa - Počasie dnes cyklistom problémy zrejme robiť nebude. Predpoveď je priaznivá. V poobedňajších hodinách bude jasno a slnečno.

Akurát vietor by mohol spôsobiť komplikácie.

Jazdci v úniku však zatiaľ zaberajú naplno. Pelotón zvoľnil, náskok vedúcej skupiny sa vyšplhal už na úroveň piatich minút a desiatich sekúnd.

185 km do cieľa - Deviatka jazdcov v úniku zvyšuje svoj náskok. Dosahuje už takmer tri minúty. Pelotón sa dobre zatiaľ neženie. Má čas. Dôležité chvíle pretekov ešte len prídu.

188 km do cieľa - O slávnych pretekoch bol v minulosti dokonca natočený film. Vznikol v roku 1977 a dostal príznačný názov - Sunday in Hell (Nedeľa v Pekle).

203 km do cieľa - Cyklisti majú za sebou prvú hodinu pretekov. Deväťčlenná skupina si na čele vypracovala náskok 1:10 min pred pelotónom. Priemerná rýchlosť jazdcov je 50,4 km/h.

210 km do cieľa - Vo Francúzsku panuje zatiaľ pekné a teplé počasie, slnko svieti. Fúka však nepríjemný bočný vietor, ktorý spôsobuje niektorým jazdcom problémy. Na 43. kilometri ich mal aj Bradley Wiggins, ktorý sa na chvíľu prepadol na koniec pelotónu.

219 km do cieľa - Ďalší pokus o únik, teraz možno úspešnejší ako predchádzajúce. Z pelotónu sa utrhla deviatka jazdcov a vytvorila si náskok dvadsať sekúnd.

Sú medzi nimi Grégory Rast (Trek Factory), Adam Blythe (Orica), Alexis Gougeard (AG2R), Alexejs Saramotins (IAM), Pierre-Luc Perichon (Bretagne-Seche Environnement), Tim Declercq (Topsport Vlaanderen-Baloise), Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert), Ralf Matzka (Borga-Argon 18) a Sean De Bie (Lotto).

222 km do cieľa - Utrhnúť sa pokúšala ďalšia skupina - tentoraz v nej boli až pätnásti jazdci. Pelotón ich však ujsť nenechal.

V prvých tridsiatich kilometroch šliapu cyklisti do pedálov skutočne zostra. Priemerná rýchlosť balíka sa blíži až k úrovni šesťdesiat kilometrov za hodinu.

230 km do cieľa - Preteky Paríž - Roubaix vznikli v roku 1896. Pre svoju náročnosť dostali prezývku Peklo severu alebo tiež Kráľovná klasík. Byť prvý v cieli v Roubaix je jedno z najväčších víťazstiev, aké môže cyklista dosiahnuť.

Historicky prvým víťazom bol Nemec Josef Fischer. Spomedzi národov sa najviac darilo Belgičanom. Vybojovali až 55 triumfov. Francúzi ich získali tridsať, Taliani jedenásť.

Aj medzi jazdcami sú rekordmanmi Belgičania. Štyri víťazstvá dosiahlo duo Roger de Vlaeminck (1972, 1974, 1975, 1977) a Tom Boonen (2005, 2008, 2009, 2012).

233 km do cieľa - Hneď v úvode sa o únik pokúšala štvorica jazdcov, ale pelotón ich okamžite pohltil. Dvadsať kilometrov od štartu idú všetci zatiaľ spoločne.

245 km do cieľa - V úvode idú cyklisti po obyčajných cestách. Najviac úsekov na kockách ich čaká v druhej polovici pretekov. Prvý raz budú po pavé prechádzať až po 98 kilometroch od štartu.

Štart - Je odštartované. Stotrinásty ročník pretekov Paríž - Roubaix začal presne o 10.42 hod SELČ. Dvesto cyklistov má pred sebou 253,5 km, vrátane 27 úsekov s kamennými kockami s celkovou dĺžkou 52,7 km.

Pred pretekmi - Pretekári už vyštartovali, zatiaľ sa však ešte nesúťaží. Stále prechádzajú neutralizačnou zónou. Jej dĺžka je 5,7 kilometra.

Kilometer nula sa nachádza v Compiegne Clairoix.

Pred pretekmi - Niki Terpstra, Alexander Kristoff, Bradley Wiggins, Greg van Avermaet, Peter Sagan, John Degenkolb, Geraint Thomas, Lars Boom, Zdeněk Štybar a Sep Vanmarcke.

To je desiatka jazdcov, ktorú by sme si podľa Cycling News TV mali na tohtoročnom Paríž - Roubaix všímať. A z ktorej by mohol vzísť dnešný víťaz.

Uspeje jeden z nich alebo prekvapí niekto z ďalších cyklistov? Všetko sa dozvieme v najbližších hodinách.

Pred pretekmi - Preteky sa napokon začnú s miernym oneskorením. Podľa správ Cycling News organizátori informovali, že cyklisti odštartujú od kilometra 0 v čase 10:40 - o desať minút neskôr, ako sa pôvodne očakávalo.

Dôvodom má byť vietor.

Pred pretekmi - Cyklisti sa už pripravujú na štart. O niekoľko okamihov vyrazia na viac ako 250 km dlhú trať. V pelotóne je aj Nemec John Degenkolb.

Tento rok dokázal zvíťaziť na úvodnej veľkej klasike sezóny Miláno - San Remo. Ak by sa mu podarilo triumfovať aj v Roubaix, stal by sa iba druhým jazdcom v histórii, ktorému by sa podarilo vyhrať oba preteky v jednej sezóne.

Pred pretekmi - Na cyklistov dnes čaká 6 071 040 dlažobných kociek. Je to približne o 171-tisíc kociek viac ako v minulom roku.

Takéto čísla ponúklo oficiálne konto pretekov Paríž - Roubaix na Twitteri.

Pred pretekmi - Predpoveď počasia hovorila o tom, že preteky by malo sprevádzať teplé a slnečné počasie. A vyzerá to tak, že bude pravdivá.

Nad Compiegne sa už od skorého rána objavujú prvé lúče slnka.

Pred pretekmi - Včera sa uskutočnila prezentácia jednotlivých tímov a jazdcov, ktorí dnes budú na Paríž - Roubaix štartovať. Na pódium vystúpili aj cyklisti stajne Tinkoff-Saxo na čele s Petrom Saganom.

"Myslíte si, že je Kristoff robot?," reagoval slovenský cyklista na dohady, podľa ktorých je jasným favoritom na triumf Nór. V tejto sezóne dosiahol už desať víťazstiev.

Naposledy vyhral pred týždňom Okolo Flámska. Sagan skončil štvrtý. Duo z úniku Kristoff - Terpstra spolu s Belgičanom Gregom van Avermaetom nedostihli.

Pred pretekmi - Na cyklistov dnes čakajú aj staré cesty s obávanými kamennými kockami - pavé. Jazdci po nich prejdú na 27 úsekoch dokopy 52,7 kilometra.

So svojimi tímovými kolegami si na nich zatrénoval i Peter Sagan (na snímke TASR/AP vpredu pred Maciejom Bodnarom).

sagi.jpg

Pred pretekmi - Medzi najväčších favoritov na víťazstvo bude patriť aj slovenský cyklista Peter Sagan. Vlani obsadil vo Francúzsku šieste miesto. Jeho tím Tinkoff-Saxo a najmä majiteľ Oleg Tiňkov by už rád oslávil veľké víťazstvo.

"Dúfam, že vyhrá aspoň dve alebo tri veľké klasiky," povedal o Slovákovi tesne po podpise zmluvy Rus.

Pred pretekmi - Tohtoročné Preteky Paríž - Roubaix sa začínajú o 10.20 hod. Uskutočňujú sa už 113. raz v histórii. Po Miláno - San Remo a Okolo Flámska sú treťou veľkou jarnou klasikou.

Najviac víťazstiev dosiahli Belgičania - Roger de Vlaeminck a Tom Boonen vyhrali štyrikrát.

Preview pred pretekmi

BRATISLAVA. Volajú ich aj Peklo severu. Vyše dvestokilometrové preteky Paríž – Roubaix absolvujú cyklisti po cestách najhoršej kvality.

„Tu sa nič nezmenilo. Stále sa jazdí po tých istých kameňoch,“ vravel štvornásobný víťaz Tom Boonen.

Preteky vznikli v roku 1896. Podľa legendy však po cestách pochodovali ešte Napoleonove vojská pred viac ako dvesto rokmi.

Špecialitou sú najmä staré kamenné cesty – pavé. Žiadne dva kamene nie sú uložené vedľa seba a vodorovne. Neraz trčia zo zeme hranou navrch. Spôsobujú defekty, pády, ničia bicykle.

Tento rok pôjdu jazdci po nich na dvadsiatich siedmich úsekoch. Celkovo 52,7 kilometra.

Profil pretekov Paríž - Roubaix. FOTO - letour.fr.

profil_letour_fr.jpg

Zoznam úsekov s kockami a ich dĺžka. FOTO - steephill.tv.

pave_sektory_steephill_tv.jpg

„Sú to vždy náročné preteky. Musíte mať aj dávku šťastia, aby ste sa vyhli pádom a zraneniam,“ uviedol Peter Sagan na tímovej stránke.

„Cítim sa však dobre. Už v minulosti sa mi podarilo na Paríž - Roubaix byť medzi najlepšími. Verím, že mám na to, aby som bol pri tom, keď sa bude rozhodovať o víťazovi."

Vlani obsadil šieste miesto. Aj pri jazde na kockách sa dlho držal medzi najlepšími. Medzi favoritov patrí i tento rok.

„Až doteraz nemal veľmi vydarenú sezónu. Dlho som si myslel, že nemôže miešať poradím na Paríž - Roubaix,“ povedal bývalý cyklista Stephen Roche pre Sky Sports.

„Na Okolo Flámska však potvrdil vzostup formy. Bol som ohromený tým, ako sa vydal stíhať vedúce duo Kristoff - Terpstra. Napríklad Geraint Thomas nebol schopný zachytiť jeho nástup. Myslím, že stále nepredviedol zo seba to najlepšie."

Jazda na kockách z pohľadu cyklistu.

Medzi favoritov opäť patrí Nór Alexander Kristoff. Preteká vo fantastickej forme. Na svojom konte má v tomto roku už desať víťazstiev.

Na Paríž - Roubaix sa mu však nikdy príliš nedarilo. Z piatich štartov prišiel do cieľa iba dvakrát. Pred dvoma rokmi obsadil deviate miesto.

O víťazstvo môžu bojovať aj Čech Zdeněk Štybar či Belgičania Sep Vanmarcke a Greg van Avermaet. Triumf obhajuje Holanďan Niki Terpstra.

Minulý rok vyhral po úniku. A v úniku bol aj pred týždňom na pretekoch Okolo Flámska. V záverečnom špurte nestačil práve na Kristoffa.

Tretí vo Flámsku skončil van Avermaet, ktorý prenasledoval vedúce duo spolu so Saganom.

Posledných štyridsať kilometrov minuloročných pretekov Paríž - Roubaix.

Prekvapiť by mohol olympijský šampión, majster sveta v časovke a víťaz Tour de France Bradley Wiggins. „Bolo by to ako z rozprávky,“ hovorí.

Etapoví jazdci a víťazi trojtýždňových pretekov sa klasikám vyhýbajú. Nevyhovujú im náročnosťou, existuje vysoké riziko zranenia.

„Každý jazdec v Roubaix absolvuje čestný okruh na velodróme. A sú to zrejme jediné preteky spolu s Tour de France, ktoré chce cyklista za každú cenu aspoň dokončiť,“ vysvetľuje Brit.

„Ja by som pokračoval so zaťatými zubami, aj keby som si zlomil kľúčnu kosť. Len aby som prišiel do cieľa. Sú to moje posledné preteky.“

Na Paríž – Roubaix uzavrie svoju kariéru v cestnej cyklistike. Ďalej bude jazdiť na dráhe.

Zábery na to, ako to na Paríž - Roubaix vyzerá v zadnej časti pelotónu.

Pred rokom skončil Wiggins na výbornom deviatom mieste. „Dal by som všetko, aby som bol v závere v podobnej pozícii ako vlani,“ spomínal.

„Nechápte ma zle, že sa neuspokojím opäť s deviatym miestom. Nemal som však žiadne pády a v cieli som bol s najlepšími.“

Posledným víťazom z Tour de France, ktorý triumfoval aj na Paríž - Roubaix, je Bernard Hinault. Podarilo sa mu to pred vyše tridsiatimi rokmi.

Pri svojom prvenstve mal sedem pádov. A v cieli povedal, že sa tam už nikdy nevráti.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Paríž - Roubaix vyhral Degenkolb, Sagan v závere menil bicykel