Hamšík prispel dvoma gólmi k jasnej výhre Neapolu

Manolo Giabbadini (vpravo) strieľa štvrtý gól do siete Wolfsburgu.
Manolo Giabbadini (vpravo) strieľa štvrtý gól do siete Wolfsburgu. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. apr 2015 o 23:27

Slovák zaznamenal v súťažných zápasoch už stojeden gólov. Z víťazstva sa radoval aj obhajca trofeje FC Sevilla.

BRATISLAVA. Dva góly slovenského futbalistu Mareka Hamšíka nasmerovali vo štvrtok SSC Neapol na cestu do semifinále Európskej ligy. Taliansky klub triumfoval v úvodnom štvrťfinále na pôde VfL Wolfsburg 4:1.

Okrem Slováka sa presadili ešte Gonzalo Higuain a striedajúci Manolo Gabbiadini.

Hamšík napokon odohral 75 minút. Prekonal hranicu sto gólov medzi seniormi na klubovej úrovni. V drese SSC ich má na konte už 88. Ďalších dvanásť strelil za Bresciu, jeden v drese Slovana Bratislava.

100. gól Mareka Hamšíka.

Neapol mal vo Volkswagen aréne pomalší rozbeh. A v úvodných minútach sa prevažne len bránil postupným ofenzívnym akciám domácich.

Zlom prišiel po štvrťhodine hry. Hamšík naštartoval rýchly protiútok prihrávkou naľavo. Mertensov pas si síce Higuain spracoval za pomoci pravej ruky, no rozhodcovia gól uznali.

Hra talianskeho celku sa výrazne zlepšila. V strede poľa ju začal režírovať Hamšík. Neskôr sa dostal aj do zakončenia. V 23. minúte mu loptu na okraj šestnástky naservíroval Higuain a z prvej zvýšil na 2:0.

Hneď po zmene strán mohol skórovať Higuain, Benaglio sa však prezentoval dobrým vybehnutím. Po hodine hry už Callejonovu prihrávku zužitkoval svojim druhým gólom Hamšík.

Druhý gól Hamšíka v zápase.

V 75. minúte Slovák prenechal miesto na ihrisku strelcovi štvrtého gólu Gabbiadinimu. Domáci sa napokon zmohli na jediný presný zásah - desať minút pred koncom skorigoval na 1:4 Bendtner.

"Podali sme skvelý výkon. Podobný výsledok sme vôbec nečakali. Mohli sme pokojne dosiahnuť aj viac. Škoda, že sme inkasovali ten jeden gól, na druhej strane sme dali štyri," povedal v rozhovore pre televíznu stanicu Mediaset Premium Hamšík.

"Ešte stále nie sme na konci, čaká nás odvetný zápas. Až po ňom sa bude vedieť, kto postúpi do ďalšieho kola."

Obhajca európskej trofeje zo Sevilly zdolal na domácej pôde Zenit Petrohrad 2:1. Od 29. minúty pritom prehrával po góle Aleksandra Rjazanceva.

V druhom polčase sa domácemu FC podarilo otočiť nepriaznivý výsledok zásluhou Carlosa Baccu a Denisa Suareza.

Odvety sú na programe o týždeň 23. apríla.

Zostrih zápasu medzi Sevillou a Zenitom.