Halák vychytal víťazstvo, Višňovský mal asistenciu, Hossa dve

Ľubomír Višňovský (vpravo) sa teší z gólu so spoluhráčom Kylom Okposom.
Ľubomír Višňovský (vpravo) sa teší z gólu so spoluhráčom Kylom Okposom. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. apr 2015 o 21:21

Hokejisti New Yorku Islanders vedú v sérii proti Washingtonu 2:1 na zápasy, rovnako aj Chicago nad Nashville.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák sa 24 úspešnými zákrokmi výrazne podieľal na triumfe New Yorku Islanders v treťom štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL nad Washingtonom 2:1 po predĺžení.

Newyorský klub sa ujal vedenia v sérii 2:1. Pri prvom góle Islanders si pripísal asistenciu Ľubomír Višňovský, keď jeho strelu tečoval do siete Okposo. O triumfe domácich rozhodol už v 15. sekunde predĺženia John Tavares.

Vedenia v sérii 2:1 sa ujalo aj Chicago, ktoré na domácom ľade zdolalo Nashville 4:2. Slovenský útočník Marián Hossa prihral na dva góly.

Štvrťfinále Východnej konferencie

New York Islanders - Washington 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 33. Okposo (VIŠNOVSKÝ, Bailey), 61. Tavares (Kulemin, leddy) - 54. Bäckström (Green, Ward). Brankári: HALÁK - Holtby, strely na bránku: 42:25

Stav série: 2:1

Štvrťfinále Západnej konferencie

Chicago - Nashville 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Góly: 15. Desjardins (Hossa, Oduya), 21. Toews (Hossa, Keith), 24. Saad, 33. Seabrook (Toews, Shaw) - 16. Ribeiro (C. Smith), 21. Ekholm (Ellis, C. Smith)