Bayern zničil Porto 6:1 a postúpil, ďalej ide aj Barcelona

Do lopty sa opiera hráč Bayernu Robert Lewandowski a strieľa jeden z gólov do siete Porta. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. apr 2015 o 20:45

Futbalisti nemeckého šampióna museli zmazávať manko z ihriska súpera. V Portugalsku prehrali 1:3. Zvládli to však majstrovsky - už po polčase viedli 5:0.

Liga majstrov - odvetné zápasy štvrťfinále:

FC Barcelona - Paríž Saint-Germain 2:0 (2:0)

Góly: 14. a 34. Neymar, ŽK: Luiz, rozhodoval: Moen (Nór.)

Barcelona: ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitič, Busquets (55. Sergi Roberto), Iniesta (46. Xavi) - Messi, Suarez (75. Pedro), Neymar

PSG: Sirigu - van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell - Verratti, Cabaye (66. Lucas), Matuidi (80. Rabiot) - Cavani (80. Lavezzi), Ibrahimovič, Pastore

/prvý zápas: 3:1, do semifinále postúpila Barcelona/

BRATISLAVA. Barcelona v odvete v domácom prostredí proti Parížu St. Germain nadviazala triumfom 2:0 na upokojujúce víťazstvo 3:1 z úvodného duelu.

Koučovi Pepovi Guardiolovi vyšiel jubilejný 100. súťažný duel na lavičke Bayernu.

Stále platí, že Parížanom sa podarilo postúpiť do semifinále LM iba v sezóne 1994/1995. Vtedy vo štvrťfinále prešli práve cez Barcelonu.

Katalánci sa teraz dostali o kolo ďalej ako naposledy - v súťažnom ročníku 2013/2014 medzi najlepšími ôsmimi nestačili na Atlético Madrid.

Barcelona a PSG na seba narazili už v základnej skupine. Francúzsky klub doma triumfoval 3:2, na Camp Nou ťahal za kratší koniec (1:3).

Góly:

Barcelona otvára skóre stretnutia v štrnástej minúte. Iniesta sa zbavil dvoch hráčov súpera a presnou prihrávkou našiel Neymara. Brazílčan nedal Siriguovi šancu.

Zdá sa, že je o postupujúcom rozhodnuté. Neymar druhý raz v gólovej koncovke, tentoraz si nabehol na center Daniho Alvesa a hlavou umiestnil loptu do siete.

Bayern Mníchov - FC Porto 6:1 (5:0)

Góly: 27. a 40. Lewandowski, 14. Thiago Alcantara, 21. Boateng, 36. Müller, 88. Xabi Alonso - 73. Martinez. ŽK: Badstuber - Herrera, Martinez, Ricardo, Marcano, ČK: 87. Marcano (Porto) po 2 ŽK, rozhodoval: Atkinson (Ang.)

Bayern: Neuer - Rafinha (72. Rode), Boateng, Badstuber, Bernat - Lahm, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (90. Dante) - Müller, Lewandowski, Götze (86. Weiser)

Porto: Fabiano - Reyes (33. Ricardo), Maicon, Marcano, Martins Indi - Herrera, Casemiro, O. Torres - Quaresma (46. Ruben Neves), Martinez, Brahimi (67. Evandro)

/prvý zápas: 1:3, do semifinále postúpil Bayern/

BRATISLAVA. Bayern Mníchov napriek rozsiahlej maródke už do zmeny strán rezolútne prebudil FC Porto zo sna o prieniku medzi najlepšiu štvoricu - na manko 1:3 zareagoval piatimi gólmi.

Vo vyraďovacej fáze sa v minulosti za polčas niečo také ešte nikomu nepodarilo. Mníchovčania napokon zvíťazili hladko 6:1. Koučovi mužstva Pepovi Guardiolovi vyšiel jubilejný 100. súťažný duel na lavičke Bayernu.

Porto bolo dosiaľ jediným tímom v LM 2014/2015, ktorý v tejto sezóne ešte neokúsil trpkosť prehry. Usilovalo sa o svoje premiérové semifinále od edície 2003/2004. Vtedy sa pod vedením Josého Mourinha radovalo z trofeje.

Bayern bol v semifinále aj v predchádzajúcich troch ročníkoch najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže. V tejto sezóne LM má doma stopercentnú bilanciu a skóre 19:1.

Góly:

I. polčas

Bayern veľmi rýchlo strieľa dôležitý gól a vracia sa do boja o postup. Bernat našiel svojim centrom k bližšej žrdi Thiaga a ten loptu poslal nechytateľne hlavou do siete.

V 22. minúte dáva Bayern druhý gól a za tohto stavu postupuje! Badstuber po rohovom kope vrátil loptu do ohňa a Jerome Boateng zvyšuje na 2:0.

Bayern vyvracia reči neprajníkov a vyhráva už 3:0! Lewandowski sa dobre uvoľnil v šestnástke a hlavou prekonal bezmocného Fabiana.

Deštrukcia Porta pokračuje! V 36. minúte vystrelil Thomas Müller, obranca súpera Martins Indi loptu tečoval a oklamal vlastného brankára. Bayern vedie 4:0.

Neuveriteľné! Po štyridsiatich minútach domáci vyhrávajú už o päť gólov. Po rohovom kope sa v šestnástke najlepšie zorientoval Lewandowski a strieľa svoj druhý gól v zápase.

II. polčas

Bayern poľavil v koncentrácii a inkasuje. Po centri Herreru prekonal Neuera Martinez. Mníchovčania sú však stále k postupu výrazne bližšie. Porto musí streliť ešte dva góly.

V samom závere Thiaga zastavil nedovoleným zákrokom Marcano a uvidel červenú kartu. Priamy kop zahral Xabi Alonso a šiesty raz prekonal Fabiana.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern zničil Porto 6:1 a postúpil, ďalej ide aj Barcelona