Real zdolal oslabené Atlético a postúpil, ďalej ide aj Juventus

Možno kľúčový moment madridského derby. Arda Turan (vpravo) vidí červenú kartu.
Možno kľúčový moment madridského derby. Arda Turan (vpravo) vidí červenú kartu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|22. apr 2015 o 20:45

Obhajcovi trofeje pomohla červená karta hosťujúceho Ardu Turana. Početnú výhodu využil v 88. minúte Chicharito. Juventusu stačila na postup aj bezgólová remíza.

BRATISLAVA. Real Madrid a Juventus Turín skompletizovali kvarteto semifinalistov futbalovej Ligy majstrov 2014/2015.

Obhajcu trofeje v 88. minúte stredajšieho odvetného štvrťfinálového duelu proti mestskému rivalovi Atléticu spasil gólom mexický útočník Javier Hernández.

Keďže minulotýždňový prvý zápas na Štadióne Vicenteho Calderóna sa skončil bezgólovou remízou, Real sa raduje z postupu medzi najlepšiu štvoricu.

Tréner Carlo Ancelotti pritom pre zranenia nemal k dispozícii tradičné opory Karima Benzemu, Garetha Bala, Luku Modriča a Marcela.

Taliansky Juventus si v stredajšej odvete na trávniku AS Monako ustrážil jednogólový náskok z prvého duelu (1:0). A nerozhodný výsledok 0:0 ho posunul do semifinále.

V utorok doň prenikli FC Barcelona a Bayern Mníchov. Žreb semifinále Ligy majstrov je na programe v piatok 24. apríla vo švajčiarskom Nyone.

Liga majstrov - odvetné zápasy štvrťfinále:

AS Monako - Juventus Turín 0:0 (0:0)

ŽK: Silva, Kondogbia - Chiellini, Tevez. Rozhodoval: Collum (Škót.)

Monako: Subašič - Fabinho, Raggi, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Toulalan (46. Berbatov), Kondogbia - Silva, Martial (76. Germain), Ferreira-Carrasco (87. Carvalho)

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Marchisio, Pirlo, Vidal (77. Pereyra), Evra (90. Padoin) - Tevez, Morata (69. Llorente)

/prvý zápas: 0:1, do semifinále postúpil Juventus/

Real Madrid - Atlético Madrid 1:0 (0:0)

Gól: 88. Chicharito. ŽK: Pepe, Arbeloa - Turan, Garcia, Koke, ČK: 76. Turan po druhej ŽK. Rozhodoval: Brych (Nem.)

Real: Casillas - Carvajal, Varane, Pepe, Coentrao (90.+1 Arbeloa) - Rodriguez, Ramos, Kroos, Isco (90.+3 Illarramendi) - Chicharito (90.+2 Jese), Ronaldo

Atlético: Oblak - Juanfran, Miranda, Godin, Gamez - Turan, Tiago (86. Gimenez), Koke, Niguez (46. Gabi) - Mandžukič, Griezmann (65. Garcia)

/prvý zápas: 0:0, do semifinále postúpil Real/

Online prenos

90. min - Zápas sa skončil. Do semifinále postupuje Real Madrid.

88. min - Predlžovať sa dnes určite nebude. Skvelá práca Cristiana Ronalda, ktorý si najskôr narazil loptu s jedným zo spoluhráčov, uvoľnil sa v šestnástke a popri Oblakovi prihral pred odkrytú bránu Chicharitovi. A ten nemohol nedať.

84. min - Real drží loptu a nebezpečnými loptami do pokutového územia neustále hrozí. Zdá sa, že podobný obraz hry budeme vidieť aj vo zvyšku stretnutia. Atlético sa bude zrejme sústrediť na bránenie nerozhodného výsledku.

76. min - Možno kľúčový moment zápasu. Arda Turan si vyšliapol na Sergia Ramosa a z rúk hlavného rozhodcu vidí druhú žltú kartu a predčasne odchádza do šatní. Atlético bude hrať v oslabení.

70. min - Po dlhom čase musí byť v pozore aj Casillas. Arda Turan našiel na bližšej žrdi Kokeho, tiesnený jedným z hráčov súpera však zakončil len do rúk súperovho brankára.

63. min - Domáci sú čoraz nebezpečnejší, Oblak musí znovu zasahovať. Tentoraz proti hlavičke Ramosa, ktorý si nabehol na center Cristiana Ronalda.

59. min - Real je smerom dopredu aktívnejší. Na rohový kop z pravej strany vyskočil najvyššie Varane. Loptu hlavičkoval nebezpečne od zeme, ale iba do stredu brány, kde stál pozorný Oblak.

49. min - Hneď v úvode polčasu ďalšia veľká možnosť Realu. Isco vysunul za obranu Chicharita, ale ten ani v tomto prípade netrafil bránu. Atlético si však bude musieť dávať vzadu väčší pozor, čoraz menej sa mu darí pokrývať šance domácich.

46. min - Druhý polčas sa začal.

I. polčas

45. min - Prvý polčas sa skončil.

45. min - V závere polčasu najväčšia šanca domácich otvoriť skóre stretnutia. Chicharito loptou za obranu vysunul Ronalda, Oblak vybehnutím zmenšil strelecký uhol a loptu vyráža.

38. min - Real hrozí najmä po štandardných situáciách. V ďalšej posielal center do šestnástky z pravej strany Ronaldo, pri vzdialenejšej žrdi ale vyskočil najvyššie Oblak a chytá loptu do rúk.

33. min - O malú chvíľu fantasticky z priameho kopu vypálil Ronaldo. Oblak tentoraz už musel zasahovať, nebezpečný pokus k ľavej žrdi vyráža vedľa brány.

31. min - Ďalšia dobrá šanca Realu. James poslal center na hlavu Chicharita, ktorý však rovnako namieril mimo brány. Zatiaľ na oboch stranách chýba presnosť v zakončení.

27. min - Na opačnej strane veľmi nádejná príležitosť pre Real. Ronaldo vybojoval štandardnú situáciu blízko šestnástky. Loptu si postavil James, ale ľavačkou poslal loptu tesne ponad brvno.

25. min - Atlético prevzalo iniciatívu, teraz sa bráni prevažne Real. Hostia robia domácim problémy. Stále však v priestore maximálne po šestnástku. Priame ohrozenia brány na jednej či druhej strane zatiaľ chýbajú.

21. min - Atlético vybojovalo rohový kop. Koke smeroval loptu k bližšej žrdi, v spleti hráčov sa k nej nedokázal dostať nikto z hostí. Real ju odvracia do bezpečia.

16. min - Smerom dopredu sa postupne osmeľuje aj Atlético. Po rýchlej kombinácii sa hostia nasťahovali až pred Casillasovu bránu. Do zakončenia sa napokon v šestnástke dostal Koke, ale vystrelil vysoko nad bránu.

12. min - Prvá nebezpečná možnosť domáceho mužstva. James Rodriguez uvoľnil v šestnástke prihrávkou za obranu Chicharita, ktorý namieril iba do bočnej siete.

10. min - Stále ani jeden z brankárov nemusel zasahovať. Hrá sa prevažne v priestore medzi šestnástkami. Atlético vychádza do ofenzívy iba zriedkavo, vzadu však pôsobí veľmi kompaktne a nepúšťa súpera do šancí.

5. min - Hráči Realu od úvodu držia loptu na svojich kopačkách, Atlético sa sústredí na defenzívu. Jedenásť futbalistov je nasťahovaných v priestore maximálne pätnásť až dvadsať metrov od vlastnej šestnástky.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real zdolal oslabené Atlético a postúpil, ďalej ide aj Juventus