Slovenskí hokejisti prehrali po nájazdoch, Lotyšsko - Slovensko 3:2 s.n.

Slovenskí hokejisti nastúpili v Rige na druhý zápas.
Slovenskí hokejisti nastúpili v Rige na druhý zápas. (Autor: TASR)
Sportnet|25. apr 2015 o 16:05

Slovenskí hokejisti nastúpili v Rige na posledný prípravný duel pred svetovým šampionátom v Prahe a Ostrave. Hoci Slováci zmazali dvojgólové manko, nakoniec predsa len Lotyšom podľahli po nájazdoch.

EURO HOCKEY CHALLENGE (prípravný zápas):

Lotyšsko - Slovensko 3:2 s.n. (0:0, 1:0, 1:2- 1:0)

Góly: 36. Daugavinš (Galvinš, Darzinš), 47. Daugavinš (Darzinš, Sotnieks), roz. nájazd Darzinš - 53. L. Hudáček (Ďaloga, Daňo), 59. Surový (L. Hudáček)

Lotyšsko: Muštukovs – K. Redlihs, Jerofejevs, Sotnieks, Galviňš, Cibulskis , Širokovs, Demiters , M. Jass – M. Redlihs, Sprukts, Bukarts, Daugaviňš, Džeriňš, Darziňš, Cipulis, Berziňš, Saulietis , K. Jass, Abols, Bajaruns, Lipsbergs

Slovensko: Laco – Baranka, Ďaloga, Graňák, Mikuš, Jaroš, Jurčina, Meszároš, Sersen – Bartovič, Bližňák, Hudáček L., Kopecký, Lušňák, Miklík, Nagy, Pánik, Réway, Surový, Sýkora J., Tybor, Viedenský, Daňo

RIGA. Slovenskí hokejoví reprezentanti zakončili zápasovú časť prípravy na šampionát v Prahe a Ostrave prehrou. V sobotňajšej generálke podľahli v Euro Hockey Challenge domácemu Lotyšsku 2:3 po nájazdoch, keď herne nevyšli z tieňa nevýrazného výkonu v prvom vzájomnom dueli (1:5).

Rozhodujúci gól zaznamenal Lauris Darzinš, proti ktorému sa prvýkrát v príprave postavil do bránky Branislav Konrád.

V stretnutí, ktoré bolo súčasťou série Euro Hockey Challenge, dokázali zverenci Vladimíra Vůjtka vyrovnať z 0:2 na 2:2, no v nájazdoch neuspeli. Oba presné zásahy domácich v riadnom hracom čase zaznamenal kapitán Daugavinš, v 53. min znížil L. Hudáček a 97 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Surový. V predĺžení gól nepadol, v nájazdoch rozhodol Darzinš.

V porovnaní s piatkovým duelom proti rovnakému súperovi (1:5) nastúpil tím SR so zmenami v zostave, prvýkrát v príprave na MS 2015 zasiahol do hry aj útočník Marko Daňo.

Slováci ani tentokrát nepodali oslnivý výkon, no ich hra a najmä koncovka boli lepšie ako v piatok.

Slovensko v aprílových prípravných zápasoch pred svetovým šampionátom zaznamenalo bilanciu dve víťazstvá šesť prehier (tri v riadnom hracom čase).

Hlas po zápase:

Vladimír Vůjtek (tréner SR): "Myslím, že od druhej tretiny sme hrali solídne, len tá prvá nám trošku ušla. Potom sme tam mali nejaké príležitosti, vyrovnali sme hru a napokon aj skóre. Tieto posledné zápasy neznamenali smerom k šampionátu nič. Väčšina hráčov vie, že pôjde na majstrovstvá sveta a žiadny z nich sa nechcel zraniť. Niektorí podvedome upustili od dôslednosti, a to nás stálo výsledok. V piatok sme hrali zle, dnes sa to zlepšilo."

ONLINE

Predĺženie

65. min- Do našej brány sa na nájazdy postaví Konrád.

65. min- V posledných sekundách predĺženia mohli Lotyši rozhodnúť, nepríjemný závar pred Lacom, našťastie, neskončil gólom.

63. min- Sersenova strela bola síce tvrdá, no bránu Lotyšska neohrozila.

62. min- Jednoduchá akcia domácich s nepríjemnou strelou Darzinša.

III. tretina

60. min- Zápas sa skončil. Slováci zvládli veľmi dobre aspoňvposlednú desaťminútovku a vynútili si predĺženie.

59. min- Skvelá strela Surového po Hudáčkovej prihrávke končí v sieti, vyrovnávame na 2:2!

56. min- Našim hráčom nemožno uprieť zvýšenú snahu, no sústavný tlak si Slovensko nedokáže vytvoriť.

52. min- Konečne sa však presadil aj náš útok a vďaka kontaktnému gólu Libora Hudáčka naši reprezentanti rýchlo odpovedajú- 2:1.

48. min- Rýchla, priamočiara akcia Lotyšov priniesla domácim druhý gól. Hráči v bielo-bordových dresoch dokonale vyškolili našu defenzívu. Skóroval opäť Daugavinš- 2:0.

45. min- Slováci nevyužili ďalšiu presilovú hru a aj naďalej predvádzajú bezkrvný výkon.

41. min- Hneď na začiatku šanca Darzinša, ktorá, našťastie, gólom neskončila.

41. min- V Riga Arene začala posledná tretina.

II. tretina

40. min- Koniec druhej tretiny. Domáca reprezentácia pôsobí živším a zohratejším dojmom. Aj preto Lotyšsko zaslúžene vedie po 40 minútach zápasu.

40. min- Po nevyužitej slovenskej presilovke mali okamžite na druhej strane šancu domáci, gól však nepadol.

36. min- Domáci kapitán Daugavinš si nakorčuľoval do medzikružia a otvoril skóre. Využitá lotyšská presilovka- 1:0.

35. min- Pánik je už tretí raz v zápase vylúčený.

33. min- Chyba domácich hokejistov, ktorú pohol potrestať L. Hudáček. Puk sa snažil mieriť medzi betóny Muštukovsa, gól však nepadol.

32. min- Švárneho strela od modrej pri hre 4 proti 4 nenarobila Muštukovsovi vážnejšie problémy.

30. min- Veľká príležitosť Lotyšov, v ktorej sa ocitol Lauris Darzinš. Gól však domáci hráč nestrelil.

25. min- Hrá sa dosť dlho bez prerušenia a hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy sú však v zakončení nepresné.

24. min- Pánik sa ocital v dobrej streleckej pozícii, no Muštukovsa nakoniec neohrozil.

22. min- Meszárošova strela, ktorú tečoval Miklík.

21. min- Začala sa druhá tretina. Verme, že v podaní Slovenska uvidíme zlepšený výkon korunovaný gólmi v súperovej sieti.

I. tretina

20. min- Koniec prvej tretiny.

18. min- Ďalšia obrovská príležitosť Lotyšov, keď nepresnú rozohrávku Jurčinu zachytil Bukats. Našťastie, Laco potvrdil svoju triedu a uhájil bezgólový stav.

17.min- Veľká šanca domáceho výberu, keď sa zoči-voči Lacovi nepresadil Džeriňš.

14. min- Lotyši sa usadili v útočnom pásme, no otvárací gól zápasu, našťastie, nestrelili.

13. min- Vylúčeným slovenským hráčom je opäť Richard Pánik.

12. min- Stretnutiu zatiaľ dominuje skôr obojstranná bojovnosť ako hokejový kumšt.

8. min- Veľká šanca domácej reprezentácie na záver presilovej hry, výborný zákrok Jána Laca.

7. min- Richard Pánik odchádza na trestnú lavicu.

6. min- Prvá veľká šanca zápasu, v ktorej sa ocitol Bližnák. Situáciu však riešil ukvapene.

4. min- Po prihrávke Kopeckého vyskúšal pozornosť domáceho gólmana Meszároš.

1. min- Stretnutie sa začalo.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti prehrali po nájazdoch, Lotyšsko - Slovensko 3:2 s.n.