Barcelona zdolala v mestskom derby Espanyol 2:0, na ťahu je Real

Skóre duelu otvoril Neymar. (Autor: TASR/AP)

Favorizovaní hostia rozhodli o svojom triumfe už do polčasu.

Primera Division (33. kolo):

Espanyol Barcelona - FC Barcelona 0:2 (0:2)

Góly: 17. Neymar, 25. Messi, ČK: 55. Alba (FC Barcelona)

MADID. Futbalisti FC Barcelona si v sobotňajšom mestskom derby v rámci 33. kola španielskej Primera Division poradili s domácim Espanyolom 2:0 a opäť sa priblížili k zisku titulu.

Pred Realom Madrid má katalánsky tím na čele tabuľky päťbodový náskok, "biely balet" však čakal v nedeľu súboj v galícijskom Vigu proti miestnej Celte.

Zápasový zostrih

Zverencov trénera Luisa Enriqueho nasmerovali na ceste k trom bodom ofenzívne esá Neymar a Lionel Messi, na ktorých presné zásahy zo 17. a 25. minúty už domáci napriek vyše polhodinovej hre v početnej výhode nenašli odpoveď.

V drese "Barcy" videl dve žlté karty v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd obranca Jordi Alba a v 55. minúte sa porúčal pod sprchy. Hostia si však s prehľadom ustrážili pre nich priaznivý priebehu duelu. V závere ešte videl červenú kartu aj domáci Hector Moreno.

Na jubilejný 500. zápas v najvyššej španielskej súťaži nastúpil stredopoliar hostí Xavi Hernandez, ktorý v 88. minúte nahradil na ihrisku Andresa Iniestu.

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona zdolala v mestskom derby Espanyol 2:0, na ťahu je Real