Paríž SG sa pohral s Lille, po víťazstve 6:1 mieri za piatym titulom

Milionársky klub z Paríža by mal aj tento rok obhájiť majstrovský titul.
Milionársky klub z Paríža by mal aj tento rok obhájiť majstrovský titul. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. apr 2015 o 22:52

V šiestich sobotňajších dueloch francúzskej Ligue 1 padla takmer dvadsiatka gólov.

PARÍŽ. Futbalisti úradujúceho francúzskeho majstra Paríža St. Germain deklasovali v prvom sobotňajšom zápase 34. kola Ligue 1 OSC Lille 6:1.

Zverenci trénera Laurenta Blanca rozhodli o triumfe už v prvom polčase, v ktorom nasúkali hosťom štyri góly.

O všetky zásahy domáceho favorita sa postarali Juhoameričania - hetrikom sa blysol argentínsky krídelník Ezequiel Lavezzi, dvakrát rozvlnil sieť uruguajský útočník Edinson Cavani a raz sa už v 1. minúte presadil Brazílčan Maxwell Scherrer.

Jeho presný zásah z 24. sekundy je najrýchlejším v histórii klubu. Maxwell prekonal doterajší rekordný zápis Zlatana Ibrahimoviča, ktorý v sezóne 2012/2013 rovnako proti Lille otvoril skóre v 26. sekunde. Autorom najrýchlejšieho gólu v tejto sezóne je však útočník Olympique Marseille Andre-Pierre Gignac, ktorý proti Evianu TG skóroval už po 20 sekundách hry.

Paríž SG sa rehabilitoval za prehru 0:2 s FC Barcelona vo štvrťfinálovej odvete Ligy majstrov a s tým aj za vypadnutie v tejto fáze súťaže. Mrzieť ho mohli akurát zranenia brankára Salvatoreho Sirigua a pravého obrancu Sergea Auriera.

Klub z hlavného mesta si udržal vedúcu priečku, pričom suverénne mieri za ziskom piateho majstrovského titulu v jeho 45-ročnej histórii a celkovo tretím v rade. V tejto sezóne už PSG získal Ligový pohár, 30. mája ho po vyvrcholení v Ligue 1 čaká aj finále Francúzskeho pohára. Premiérovo tak má šancu tešiť sa z cenného treble.

Ligue 1 (34. kolo):

Paríž Saint-Germain - OSC Lille 6:1 (4:0)

Góly: 1. Maxwell, 4. a 72. Cavani (druhý z 11 m), 28., 43. a 77. Lavezzi - 59. Baša, ČK: 72. Corchia (Lille)

Góly: 23. Regattin - 89. Bedoya

Domov»Futbal»Francúzsko»Paríž SG sa pohral s Lille, po víťazstve 6:1 mieri za piatym titulom