Američania sú deviatykrát hokejovými majstrami sveta do 18 rokov

Americký výber (tmavomodrá) nakoniec svojou zarputilosťou ovládol celý turnaj.
Americký výber (tmavomodrá) nakoniec svojou zarputilosťou ovládol celý turnaj. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. apr 2015 o 23:56

Hoci proti Fínom boli v pozícii vysokého favorita, na výhru sa nesmierne nadreli.

ZUG. Hokejisti USA sa stali deviatykrát v histórii majstrami sveta v kategórii do 18 rokov. Vo finále šampionátu vo švajčiarskom Zugu zdolali mladí Američania výber Fínska 2:1 po predĺžení.

Víťazný gól strelil v 73. min Colin White. Tím USA dominuje na MS do 18 rokov od roku 2009, jedine v roku 2013 prehral vo finále v Soči s Kanadou.

Fínom prišiel na finále pomôcť sedemnásťročný Sebastian Aho, ktorý v sobotu rozhodol finále domácej súťaže Liigy v prospech Kärpätu Oulu. Už po sedemnástich sekundách pripravil presný zásah pre Juliusa Nättinena.

Američania vyrovnali v 49. min zásluhou Jacka Roslovica. Fíni získali druhé striebro z MS do 18 rokov a celkovo ôsmu medailu (2-2-4).

Bronz zavesili na krk mladým Kanaďanom, ktorí vyhrali súboj o 3. miesto nad Švajčiarskom 5:2.

MS hokejistov do 18 rokov vo Švajčiarsku:

Finále (Zug):

Fínsko - USA 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 1. Nättinen - 49. Roslovic (M. Tkachuk, Krys), 73. C. White (Bracco)

Zápas o 3. miesto (Zug):

Kanada - Švajčiarsko 5:2 (3:2, 2:0, 0:0)

Góly: 8. a 39. Gawdin, 10. Harkins, 12. Sideroff, 37. Howden - 18. Riat, 19. Miranda

Domov»Hokej»Reprezentácie»Američania sú deviatykrát hokejovými majstrami sveta do 18 rokov