Real bez problémov zdolal Almeriu, na Barcelonu stráca dva body

Úvodný a víťazný gól zápasu strelil Kolumbijčan James Rodriguez.
Úvodný a víťazný gól zápasu strelil Kolumbijčan James Rodriguez. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. apr 2015 o 22:41

Góly domácich strelili James Rodriguez a Arbeloa, tretí si dal do vlastnej siete hosťujúci Mauro dos Santos.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid sa udržali v hre o španielsky titul. V stredajšom dueli 34. kola Primera Division zvládli súboj proti Almerii. Na domácom trávniku ju zdolali 3:0.

Z druhej priečky strácajú na FC Barcelona dva body. Pred tretím mestským rivalom Atléticom majú desaťbodový náskok.

Real sa pustil do súpera bez rešpektu a už v úvode mohol rozhodnúť o svojom triumfe. Ronaldovi sa však vyhýbalo gólové šťastie. Minútu pred polčasom ho zastúpil James Rodriguez a otvoril skóre.

Na začiatku druhej časti nabíjal Kroos sprava do ofsajdu Ronaldovi. Ten loptu nezasiahol a do vlastnej brány si ju v sklze zrazil Mauro dos Santos.

Tretí zásah pridal po centri zľava Arbeola - do gólového sklzu sa vrhol pred čakajúcim Ronaldom. Tomu nestačilo na presný zásah ani desať streleckých pokusov.