Gáborík sa konečne presadil, Slovensko - Slovinsko 3:1

Slovinskí hokejisti by radi zopakovali minuloročný triumf na olympiáde v Soči.
Slovinskí hokejisti by radi zopakovali minuloročný triumf na olympiáde v Soči. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|5. máj 2015 o 20:13

Na plný zisk bodov premenili Slováci až tretí zápas na majstrovstvách sveta. Zápas vyhrali opäť výnimočným obratom v poslednej tretine. V skupine sú po troch zápasoch na druhom mieste.

MS v hokeji 2015 (B-skupina)

Slovensko - Slovinsko 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 48. Meszároš (Surový), 55. Gáborík (Surový, L. Hudáček), 60. Gáborík - 7. Urbas (Kranjc, Kovačevič)

Rozhodcovia: Olenin, Gofman (obaja Rus.) - Semjonov (Est.), Carnathan (USA), vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: od 21. min. so Surovým, od 41. bez Kopeckého, 8812 divákov (vypredané)

((foto))

Slovensko: J. Laco - A. Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, A. Jánošík, Baranka - Daňo, T. Kopecký, Gáborík - Pánik, Bližňák, Bartovič - Tatar, Viedenský, Jurčo - Dravecký, Lušňák, L. Hudáček

Slovinsko: Kristan - Pretnar, Kranjc, Gregorc, Robar, Vidmar, Kovačevič, Tavželj, Štebih - Muršak, A. Kopitar, Urbas - Jeglič, Tičar, Sabolič - Pance, Razingar, Mušič - Ograjenšek, M. Rodman, Goličič

Z Ostravy od nášho redaktora ONDREJA GAJDOŠA

OSTRAVA. Ako cez kopírak sú všetky zápasy slovenského tímu na majstrovstvách sveta. Proti Slovinsku do tretice prehrávali hokejisti po slabom úvode, aby v poslednej tretine po skvelom výkone zápas otočili.

Prvý gól na turnaji strelil päť minút pred koncom Marián Gáborík. Jeho strela prišla v tej najdôležitejšej chvíli, rozhodla o trojbodovom triumfe. V predchádzajúcich zápasoch sa elitnému útoku s Gáboríkom vôbec nedarilo.

V poslednej tretine po prihrávke Hudáčka pohotovo prestrelil slovinského brankára asi z troch metrov. Druhý gól prial do prázdnej bránky.

„Bol to náročný zápas. Nebol to náš najlepší výkon, ale čo sa týka bojovnosti a vôle sme ukázali, že sa nevzdávame a zápas sme dokázali otočiť. Tri body máme a to je podstatné,“ vravel Marián Gáborík. Oba góly mu priniesli radosť.

Opäť inkasovali prvý gól

Tretí raz na turnaji slovenskí hokejisti v zápase inkasovali prvý gól a už od siedmej minúty prehrávali 0:1 aj so Slovincami. Rovnako prehrávali aj v prvých dvoch zápasoch. Z chýb v predchádzajúcich zápasoch sa nedokázali poučiť.

Puky strácali Slováci v prvej tretine aj pred vlastnou bránkou, našťastie súper to nedokázal využiť na zvýšenie skóre.

Slovinci však boli prvé dve tretiny výrazne živší, oveľa lepšie korčuľovali, boli dôslednejší a viackrát hrozili.

Aktívnejší boli aj strelecky, keď Slovákov prestrieľali 19:16.

Vyhrávajú posledné tretiny

V poslednej tretine prišiel skvelý zvrat, akoby po druhej prestávke vyšiel z kabíny úplne iný tím v slovenských dresoch.

Aktívnou hrou a početnou streľbou súpera zatlačili pred bránku. V poslednej tretine vyslali na slovinského brankára viac striel ako za dve predchádzajúce dokopy. Zápas otočili dvomi gólmi v priebehu siedmich minút.

Vyrovnal obranca Andrej Meszároš, ktorému sa na MS mimoriadne darí. S tromi gólmi je najlepším kanonierom tímu.

Už v stredu o 20.15 h hrajú Slováci proti Nórom.

Počas zápasu súperi, po zápase kamaráti. Gáborík a Kopitar. Foto: TASR

Hlasy /zdroj: RTVS/:

Marián Gáborík (autor dvoch gólov SR): "Bol to naozaj náročný zápas. Hrali sme trošku v kŕči, ale tri body sú doma, a to je dôležité. Nebol to náš najlepší výkon, ale ukázali sme, že vieme hrať aj keď prehrávame. Dal som dôležitý gól, a potom sme to dokončili. Libor mi to pekne priťukol, konečne mi to tam padlo. Musíme dobre zregenerovať a nachystať sa na nebezpečných Nórov."

Vladimír Országh (asistent trénera SR): "Bol to zaujímavý zápas so šťastným koncom pre nás. Všetci doma sú spokojní. Hrali sme trošku v kŕči, ale našťastie sme to otočili. Chalani sa zbytočne snažili kombinovať, bolo tu navyše veľké teplo, ľad bol nekvalitný a puk skákal. Dali sme si však povedať a vedeli sme, že bez streľby sa nevíťazí. Začali sme sa tlačiť do bránky a presilovky nás dostali späť do hry."

Libor Hudáček (útočník SR, v zápase 0+1): "Dve tretiny sme sa trápili, oni hrali veľmi aktívne. Potom sme však zmenili taktiku. Boli tam nejaké presilovky, mali sme aj veľa šancí, bola to len otázka času. Vieme otáčať zápasy v tretej tretine, svedčí to o niečom. Máme asi dobrú kondíciu."

Andrej Meszároš (autor prvého gólu SR): "Mali sme veľa šancí, len sme ich nepremenili. Bohu vďaka za tie góly, pretože v koncovke sa trápime. Musíme si oddýchnuť a pripraviť sa na ťažkého súpera, proti ktorému musíme hrať lepšie."

Tomáš Surový (útočník SR, v zápase 0+2): "Prvé striedanie som musel mať krátke, ale dôležité je, že sme to zvládli ako tím a vyhrali sme. Oni hrali veľmi dobre v defenzíve, brankár ich podržal. Dobýjali sme tú bránku a vďaka fanúšikom sme vydržali až do konca."

Milan Jurčina (obranca SR): "Chystali sme sa na to, že hrajú dobre v obrane a nebudú nás púšťať do šancí. Mali sme celkom dobré možnosti, no nepremenili sme ich. Urobili sme z toho drámu, no na konci sme získali tri body."

Ján Laco (brankár SR a najlepší hráč zápasu): "Toto sú také tesné zápasy. Mohlo to skončiť aj opačne a mohli sme aj prehrať. Všetci robia maximum, nie vždy nám to tam padne, ale je dobré, že sme vydržali psychicky aj fyzicky a v závere sme boli silní. Sme veľmi radi, že sme získali tieto body so Slovinskom, veľmi nám to pomohlo."

Online prenos:

III. tretina

60. min- Dobojované! Slovenský tím konečne vyhral za tri body, čo ocenili aj výborní diváci zborovým "Ďakujeme".

60. min- Góóól! Veľký kameň zo srdca musel spadnúť každému fanúšikovi. Marián Gáborík spečatil našu výhru gólom do prázdnej brány sekundu pred koncom.

58. min- Veľmi nepríjemný moment, keď mohol vyrovnať Vidmar. Našťastie, Laco podržal slovenský tím.

55. min- Góóól! Marián Gáborík to konečne zlomil! Slovensko sa dostalo do vedenia- 2:1!

53. min- Slabšie chvíľky našej defenzívy. Niekoľko nepríjemných šancí súpera.

52. min- Veľmi dobrá strela Tomáša Surového. Toto je hra, akú chceme od našich hokejistov vidieť!

48. min- Góóól! Je vyrovnané! Strela Andreja Meszároša končí v sieti- 1:1. Skvelé!

47. min- Slovinci úmyselne posunuli bránu. Ďalšia početná prevaha našich farieb.

47. min- Obrovská šanca Jurča, ktorého strela si nenašla cestu do siete.

45. min- Vysoká hokejka v tvári Sersena znamená presilovú hru pre Slovensko.

44. min- Bekhendové zakončenie Surového.

43. min- Slovenský tím konečne ukázal zvýšenú aktivitu. no Slovinci hrozia brejkami.

41. min- Začiatok záverečnej tretiny

II. tretina

40. min- Obrovské trápenie pokračuje. Ozýva sa už aj piskot tribún. Diváci sú oprávnene nespokojní.

40. min- Aktivita Tomáša Surového nepriniesla gólovú tutovku pre Mariána Gáboríka.

35. min- Herný kŕč Slovenska, bohužiaľ, naďalej pretrváva. Na ľade to vyzerá, ako by hviezdy z NHL mal vo svojom výbere slovinský tím.

34. min- Vylúčenia Tatara dáva šancu súperovi.

34. min- Strelu Viedenského Kristan videl a tým pádom v pohode kryl.

31. min- Infarktové sekundy pre slovenských fanúšikov, keď sa v oslabení rútil Koptar sám na Laca. Náš brankár však vytiahol možno, čo do dôležitosti, zákrok zápasu.

31. minúta, Tatarova žrďka a obrovská šanca Kopitara z protiútoku. Laco zasekol puk medzi betónmi,

Posted by Šport v RTVS on 5. máj 2015

31. min- Tomáš Tatar trafil žrď Kristanovej bránky.

31. min- Slováci konečne trošku zvýšili aktivitu. Šancu mal Bartovič. Následne druhá naša presilovka.

27. min- Strelu Tatara pokryl Kristan.

25. min- Slovinci dominujú aj na vhadzovaniach. Na buly vedú Kopitarovi zverenci 7-17.

25. min- Druhej presilovke súpera sme dokázali s vypätím všetkých síl odolať.

24. min- Laco podržal náš tím po tvrdej strele Pretnara.

23. min- Faul Ivana Baranku dáva presilovkovú šancu Slovincom.

22. min- Veľmi aktívny nástup Slovincov. Veľkú príležitosť mal Rok Tičar.

21. min- Slovinci hneď našim nepríjemne podkúrili. Šancu mal Robar.

21. min- Slováci prehrávajú aj v treťom dueli na šampionáte. Verme, že naši reprezentanti opäť otočia nepriaznivé skóre.

I. tretina

20. min- Koniec prvej tretiny. Verme, že naši hokejisti si zoberú príklad z dnešného obratu bieloruského tímu v zápase proti Dánom.

19. min- Nášmu tímu nemožno vyčítať nedostatok snahy, no chýba ľahkosť.

18. min- Slovenských divákov gól súpera neumlčal. Naopak, na tribunách panuje fantastická atmosféra.

16. min- Z Viedenského pressingu ťažil Jurčo. Svoju šancu ale nevyužil, škoda.

14. min- Libor Hudáček sa tlačil do brány súpera, bez úspechu.

12. min- Z ničoho nič veľká šanca súpera. Gól mali na hokejku Urbas a po dorážke aj Muršak. Stav zostal nezmenený.

11. min- Veľmi dobrý teč Draveckého po strele Baranku. Diváci si pýtajú vyrovnanie.

9. min- Snaha Pánika gól nepriniesla.

7. min- Bohužiaľ, Slovinci využili presilovku a ujímajú sa vedenia gólom Urbasa- 0:1.

6. min- Vzápätí prvá presilovka súpera. Vylúčený je Graňák.

6. min- Pekná individuálna akcia Jurča.

3. min- Prvá slovenská presilovka po aktivite našej štvrtej formácie. Vylúčený je Marcel Rodman.

1. min: Zápas v Ostrave medzi Slovenskom a Slovinskom práve začal. Verme v trojbodový zisk našich farieb.

Pred zápasom:

Slováci nastúpia opäť v bráne s Jánom Lacom. Príležitosť v zápase dostane aj obranca Ivan Baranka.

Veľa sa očakáva od nášho prvého útoku. Aj samotní hráči vedia, že sa od nich očakávajú v prvom rade góly,ktoré doposiaľ neprišli. Súboj proti Slovincom by ale mohol znamenať pozitívny obrat.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Gáborík sa konečne presadil, Slovensko - Slovinsko 3:1