Bielorusi zdolali Dánov a sú už na druhej priečke

Aj Alexander Kitarov (s pukom) prispel jednou asistenciou k triumfu Bielorusov.
Aj Alexander Kitarov (s pukom) prispel jednou asistenciou k triumfu Bielorusov. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. máj 2015 o 19:05

Aj keď prvú tretinu vyhrali Severania, zvyšných 40 minút patrilo už jednoznačne Bielorusom.

MS v hokeji 2015 (B-skupina):

Dánsko - Bielorusko 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Góly: 14. Jakobsen (Madsen, Hardt) - 21. Gavrus (A. Kosticyn, Kaľužnyj), 28. Kovyršin (Kulakov, Stepanov), 30. Šinkevič (Kaľužnyj, A. Kosticyn), 46. Kovyršin (Kulakov, Šinkevič), 55. Usenko (Kitarov, Demkov)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: M. Lauridsen (Dánsko) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker (Švaj.), Kubuš (SR) - Fluri (Švaj.), Schrader (Nem.)

OSTRAVA. Hokejisti Bieloruska zvíťazili v utorňajšom zápase B-skupiny majstrovstiev sveta v Česku v Ostrave nad Dánmi presvedčivo 5:1, hoci po úvodnej tretine prehrávali.

Už do polovice duelu však mali náskok 3:1 a v záverečnej časti ešte pridali dva zásahy. Posunuli sa na druhú priečku v tabuľke "slovenskej" skupiny šampionátu so siedmimi bodmi.

Dáni sú s jedným bodom na šiestej pozícii. Ako je známe, práve s týmito dvoma mužstvami si Slováci už poradili, zhodne dvojbodovo: s Dánmi až v samostatných nájazdoch a s Bielorusmi v predĺžení.

Utorňajší program "béčka" uzavrie od 20.15 h duel Slovákov so Slovincami.