Kanaďania prehrávali 0:3. Otočili a Švédov napokon zdolali 6:4

Švédsky brankár Anders Nilsson dostáva gól po strele Tylera Ennisa.
Švédsky brankár Anders Nilsson dostáva gól po strele Tylera Ennisa. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|6. máj 2015 o 20:20

Kanaďania na turnaji stále neprehrali. V štyroch zápasoch nastrieľali už dvadsaťosem gólov.

MS v ľadovom hokeji v Česku - A-skupina:

Švédsko - Kanada 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)

Góly: 6. Lander (Eriksson, Granberg), 18. Rask (Klefbom, Lindholm), 18. Forsberg (Ekman-Larsson, Klingberg), 36. Möller (Sjögren, Ekman-Larsson) - 27. Ekblad (Burns, O´Reilly), 32. Hall (tr. strieľanie), 35. Couturier (Ekblad), 51. Wiercioch (Eberle, Crosby), 59. Seguin (O´Reilly).

Rozhodcovia: Wehrli (Švaj.), Ronn (Fín.) - Puolakka (Fín.), Lhotský (ČR), vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 16.695 divákov

Švédsko: Enroth - Klefbom, Ekman-Larsson, Klingberg, Kronwall, Ekholm, Granberg - Forsberg, Lander, Eriksson - Lindström, Sjögren, Möller - Rask, Ericsson, Lindholm - Hjalmarsson, Lundqvist, Josefson

Kanada: Smith - Hamhuis, Burns, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad - MacKinnon, Crosby, Spezza - Ennis, Giroux, Seguin - Hall, Duchene, Eberle - Eakin, O´Reilly, Toffoli - Couturier

PRAHA. Hokejisti Kanady zvíťazili vo výbornom stredajšom večernom stretnutí A-skupiny na majstrovstvách sveta v Prahe nad výberom Švédska 6:4. Súperovi pripravili prvú prehru na šampionáte.

Kanaďania pritom prehrávali už 0:3. Víťazstvom urobili dôležitý krok k prvenstvu v základnej skupine. Momentálne sú na čele s dvanástimi bodmi.

Druhí Švédi majú na svojom konte osem bodov.

Hlasy po zápase:

Tyler Seguin, autor šiesteho gólu Kanady: "Po prvej tretine sme potrebovali budíček. Prišli sme do kabíny a rozprávali sa pred začiatkom druhej tretiny. Všetci chlapci hovorili, že to vieme aj lepšie a že vieme dávať góly. Toto všetko sme spojili do jedného a išli si po tri body."

Filip Forsberg, autor tretieho gólu Švédska: "Prvá tretina bola z našej strany skutočne vydarená, ale potom Kanada zmenila svoj štýl. My sme mu podľahli, nechali ich atakovať nás. To sa dobrému tímu jednoducho nemôže stať."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanaďania prehrávali 0:3. Otočili a Švédov napokon zdolali 6:4