Hossa pomohol Chcagu vyrovnať, jeho tím je však krok od vypadnutia v play off

Matt Beleskey sa teší z víťazného gólu.
Matt Beleskey sa teší z víťazného gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. máj 2015 o 06:47

Chicagu nepomohli dva góly kapitána Jonathana Toewsa v posledných minútach.

LOS ANGELES. Prvé predĺženie v tohtoročnom play off prehrali hokejisti Chicaga. Doteraz boli v predĺžení úspešnejši. V pondelok však uspeli hráči Anaheimu a v sérii play off získali dôležitú tretiu výhru. Vedú 3:2.

Chicago na konci zápasu prehrávalo o dva góly. Za necelé dve minúty dokázalo vyrovnať na 4:4. Oba góly strelil kapitán Jonathan Toews. Asistenciu pri jednom si pripísal Marián Hossa. Po vyrovnaní Chicago zrejme poľavilo v koncentrácii a hneď na začiatku predĺženia strelil víťazný gól Anaheimu Matt Beleskey, keď dorazil do bránky vyrazenú strelu.

Anaheim môže sériu ukončiť v zápase číslo šesť v noci na štvrtok v United Center a postúpiť do prvého jeho finále Stanley Cupu od roku 2007.

V drese Blackhawks odohral slovenský krídelník Marián Hossa 14:44 minúty a pripísal si bod za asistenciu.

Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks 5:4 po predĺžení (3:0, 0:2, 1:2 - 1:0) - stav série 3:2

Góly: 6. Fowler (Thompson, Cogliano), 6. Kesler (Silfverberg), 15. Vatanen (Getzlaf), 55. Maroon (Vatanen, Getzlaf), 61. Beleskey (Kesler, Silfverberg) – 22. Teräväinen (Vermette, Sharp), 40. Seabrook (Teräväinen, Sharp), 59. Toews (Hossa, Keith), 60. Toews (Shaw, Seabrook).

Domov»Hokej»NHL»Hossa pomohol Chcagu vyrovnať, jeho tím je však krok od vypadnutia v play off