Aj na Západe rozhodne siedmy zápas, Hossa prispel gólom

Hráč Chicaga Andrew Shaw (s číslom 65) sa dostáva do šance a strieľa gól do siete Anaheimu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. máj 2015 o 06:50

Hokejisti Chicaga odvrátili na domácom ľade mečbal Anaheimu. Vyhrali 5:2. Rozhodujúci zápas je na programe v noci zo sobotu na nedeľu.

BRATISLAVA. Najdramatickejšie finále konferencií, aké len môže byť. Na Východe aj na Západe bude rozhodovať o postupujúcom tíme do boja o Stanleyho pohár záverečný siedmy zápas.

Po New Yorku Rangers odvrátili mečbal súpera aj hokejisti Chicaga Blackhawks. Na domácom ľade si poradili s Anaheimom 5:2.

Podiel na triumfe svojho mužstva mal slovenský útočník Marián Hossa. V polovici stretnutia zvyšoval po prihrávke Duncana Keitha na 2:0. Zaznamenal svoj tretí gól v prebiehajúcom play-off.

Dokopy nazbieral v šestnástich zápasoch vyraďovacej časti dvanásť bodov (3+9).

Gól Mariána Hossu.

Hoci výsledok vyzerá na prvý pohľad presvedčivo, duel mal veľmi dlhú dobu vyrovnaný priebeh. Takmer polovicu súboja diváci gól nevideli. Skóre otvoril až v 29. minúte Brandon Saad.

A hoci o ďalšie štyri minúty viedli Blackhawks už 3:0, hokejisti Anaheimu sa nevzdali. Zabojovali. A stav znížili na rozdiel jediného gólu.

Rozuzlenie padlo až v závere. V 57. minúte upravil Andrew Shaw na 4:2. A ten istý hráč spečatil výsledok aj trefou do prázdnej brány.

Výborný výkon v zápase predviedol obranca Duncan Keith - prihrával na tri góly Chicaga. Brankár Corey Crawford kryl tridsať z 32 striel súpera.

Rozhodujúci zápas je na programe v noci zo soboty na nedeľu na ľade Anaheimu.

Kapitán Chicaga Jonathan Toews (v červenom drese) cloní pred bránou Anaheimu. FOTO - TASR/AP.

Západná konferencia NHL - finále play-off, šiesty zápas:

Chicago - Anaheim 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 29. Saad (P. Kane, D. Keith), 31. Marián Hossa (D. Keith, B. Richards), 33. P. Kane (D. Keith), 57. A. Shaw (A. Desjardins, Vermette), 60. A. Shaw (A. Desjardins, Krüger) - 35. Maroon (C. Fowler, S. Vatanen), 42. C. Stoner (N. Thompson, Silfverberg)