Slovan vyhral v Dunajskej Strede a je tretí

Na jeseň sa stretli František Kubík (vpravo) a Branislav Ľupták (v strede) ako súperi na Štiavničkách, dnes už na Žitnom ostrove. (Autor: TASR)
TASR|30. máj 2015 o 19:42

Vlaňajší majster si výhrou na Žitnom ostrove uchmatol konečnú tretiu priečku.

Fortuna liga 2014/15 (33. kolo):

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 10. Milinkovič, 48. Mészáros, 54. Kubík

Rozhodoval: Weiss, ŽK: Michalík - Záhumenský, Milinkovič, 4036 divákov

FC DAC: Polaček - Turňa (46. Sabler), Michalík, Kwin (31. Tóth), Szabó - Ljubičič - Brašeň (82. Ujlaky), Ľupták, Straka, Štepanovský - Szarka

Slovan: Perniš - Čikoš, Saláta, Gorosito, Záhumenský - Milinkovič, Šimovič, Lásik (83. Štefánik), Kubík (57. Peltier) - Mészáros, Zreľák (73. Oršula)

DUNAJSKÁ STREDA. Pred úvodným výkopom majiteľ Dunajskej Stredy ocenil odvedenú prácu odchádzajúcich futbalistov Petra Majerníka a Ivana Šnirca, následne si všetci minútou ticha uctili pamiatku tragicky zosnulého Zsolta Érseka.

Od úvodu sa hral útočný futbal, mužstvá sa pustili bez rešpektu do seba. V 10. minúte prišiel úvodný gól zápasu, pri odrazenej lopte sa orientoval najlepšie Milinkovič, ktorý ju poslal do siete - 0:1.

V 18. minúte po Ľuptákovom centri spálil tutovku Kwin, ktorý hlavou poslal loptu tesne nad. V 31. minúte našiel Mészáros v pokutovom území Lásika, strelu z 10 metrov však Polaček vyrazil.

Do konca prvého polčasu sa viac snažili domáci, hostia hrozili hlavne z brejkov, gólový efekt to však neprinieslo.

Ešte sa ani poriadne nerozbehla hra v druhom polčase a hostia viedli už o dva góly. V 48. minúte sa dostal k lopte Mészáros, ktorý slabou strelou prekonal domáceho gólmana - 0:2.

Radosť hostí prišla aj v 54. minúte, keď Mészáros prihral na päťke Kubíkovi a ten nezaváhal - 0:3. O štyri minúty neskôr mohol znížiť Ľupták, odrazenú loptu však napálil len do brvna.

Domáci sa naďalej tlačili dopredu, no bez efektu. V 73. minúte sa po sľubnej akcii dostal k strele Brašeň, bránu však prekopol.

V poslednej minúte sa rútil na domáceho brankára Oršula, Polaček však nohou stihol zakročiť. V konečnom dôsledku Slovan využil chyby v domácej obrane a zaslúžene získal na Žitnom Ostrove dôležité tri body, ktoré ho katapultovali na tretiu priečku.

Hlasy:

Tomislav Marič (tréner D. Stredy): "Chceli sme dnes vyhrať, aby sme využili teoretickú možnosť na šieste miesto. V zápase sa Slovan dostal rýchlo do vedenia. Potom sme mali dve šance na vyrovnanie, v druhom polčase sme však po individuálnych chybách inkasovali. Chcel by som vyjadriť mužstvu svoj kompliment, chlapci aj pri stave 0:3 bojovali, ale už sme nemohli nič robiť."

Ján Švehlík (tréner Slovana): "Videli sme dobrý zápas, obe mužstvá mali pred dnešným kolom ciele. Domáci sa chceli posunúť na šieste miesto, my na tretie. Prvý polčas bol vyrovnaný, na začiatku druhého dejstva sme strelili dva rýchle góly a bolo rozhodnuté. Výhra nás teší o to viac, že po nevydarenej sezóne sme obsadili tretie miesto."