Wolfsburg vyhral Nemecký pohár, Klopp sa lúči bez trofeje

Bas Dost (č. 12) strelil ešte do prestávky tretí gól Wolfsburgu.
Bas Dost (č. 12) strelil ešte do prestávky tretí gól Wolfsburgu. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. máj 2015 o 22:13

Jubilejný 350. zápas na lavičke BVB neskončil podľa predstáv Jürgena Kloppa.

BERLÍN. Futbalisti VfL Wolfsburg sa prvýkrát stali víťazmi Nemeckého pohára. V sobotňajšom finále na Olympijskom štadióne v Berlíne zdolali zverenci trénera Dietera Heckinga Borussiu Dortmund 3:1.

Skóre síce otvoril už v 5. min dortmundský rýchlik Pierre-Emerick Aubameyang, ale Wolfsburg ešte do polčasu troma gólmi otočil výsledok.

Kouč Borussie Jürgen Klopp sa s lavičkou klubu rozlúčil bez zisku trofeje. V polovici apríla požiadal vedenie BVB po siedmich rokoch o rozviazanie kontraktu.

Rodák zo Stuttgartu prišiel k "čierno-žltým" v lete 2008, dvakrát s nimi získal ligový titul a priviedol ich do finále Ligy majstrov 2012/13.

Wolfsburg vo finále potvrdil pozíciu mierneho favorita, v lige skončil na 2. mieste. V tejto sezóne zdolal Borussiu druhýkrát, v lige si s ňou poradil 2:1, tretí duel na jeseň v Dortmunde sa skončil remízou 2:2.

Vo všetkých troch dueloch sa strelecky presadil Aubameyang. Dortmund na štvrtý triumf v Nemeckom pohári nedosiahol, v minulosti sa radoval v rokoch 1965, 1989 a 2012.

Pre Wolfsburg bola doteraz najväčším úspechom finálová účasť v roku 1995.

Finálový duel na Olympijskom štadióne v Berlíne mal v sobotu aj prívlastok prelomový.

Prvýkrát na nemeckom území v ostrom zápase použili novú technológiu s nainštalovaným systémom tzv. "jastrabieho oka", ktorá monitoruje primárne bránkové čiary.