Arsenal je najlepším tímom FA Cupu, Sanchez strelil parádny gól

Futbalisti Arsenalu Londýn sa radujú z trofeje za víťazstvo v FA Cupe.
Futbalisti Arsenalu Londýn sa radujú z trofeje za víťazstvo v FA Cupe. (Autor: SITA/AP)
SITA|31. máj 2015 o 10:23

Futbalisti Arsenalu triumfovali vo finále FA Cupu nad Aston Villou 4:0. Trofej získali už dvanástykrát vo svojej histórii.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn získali dvanástykrát vo svojej histórii FA Cup. Obhájili vlaňajší triumf. V sobotu vo Wembley potvrdili úlohu favorita. Aston Villu zdolali hladko 4:0.

Mužstvu z Birminghamu sa nepodarilo ukončiť 58-ročné čakanie na zisk pohára. FA Cup v minulosti vyhralo už sedemkrát.

Tréner Arsenalu Arséne Wenger je so šiestimi triumfami najúspešnejším koučom v histórii FA Cupu. A londýnsky klub je najlepší s dvanástimi úspechmi.

"Som veľmi hrdý na svoj tím. Výsledok je síce jednoznačný, ale finále i celá súťaž neboli vôbec jednoduché. Bol som sedemkrát vo finále FA Cupu a vyhral som ho šesťkrát. Nesmierne si to vážim," skonštatoval Wenger.

V drese Arsenalu sa v sobotu presadili Theo Walcott, Alexis Sánchez, Per Mertesacker a striedajúci Olivier Giroud.

"Pred zápasom som sa snažil nájsť ideálnu zostavu. A myslím si, že som ju aj našiel. Do budúcnosti sa môžeme posunúť ešte ďalej," tvrdil Wenger.

Takúto parádnu strelu predviedol Alexis Sanchez.

"Dosiahli sme presvedčivú výhru, lebo sme hrali naplno od prvej do poslednej minúty. Kvalita našej hry nešla nadol."

V Aston Ville už krátko po finále mysleli na ďalšiu sezónu. V tíme končia viacerí hráči, prichádza k prebudovaniu mužstva. "Arsenal bol jednoznačne lepší," priznal kouč Aston Villy Tim Sherwood.

"V našom tíme sa musí zmeniť predovšetkým myslenie. Chceme vytvoriť mužstvo, ktoré nebude myslieť na záchranu v Premier League, ale bude sa čo najviac snažiť vrátiť na popredné pozície."

Prehra 0:4 je pre birminghamský klub najhoršou v pohárovom finále. Doteraz ňou bol výsledok 0:3 s rivalom West Bromwich Albion ešte v roku 1892.

Zostrih zo zápasu.

Keďže Arsenal si v Premier League vybojoval miestenku do Ligy majstrov, miesto pre víťaza pohára v skupinovej fáze Európskej ligy sa posunulo pre FC Liverpool.

V pohárovej Európe sa predstaví aj siedme mužstvo najvyššej súťaže FC Southampton.

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Arsenal je najlepším tímom FA Cupu, Sanchez strelil parádny gól