Homola bol vo WTCC na Slovakia Ringu na 13. a 15. mieste

Matej Homola na trati.
Matej Homola na trati. (Autor: TASR)
SITA|21. jún 2015 o 16:22

Z víťazstiev sa v rámci šiesteho kola prestížneho seriálu tešili francúzsky štvornásobný šampión WTCC Yvan Muller a deväťnásobný majster sveta v rely Sébastien Loeb.

ORECHOVÁ POTÔŇ. Slovenský pretekár Matej Homola obsadil pri svojej premiére v seriáli majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC 13. a 15 miesto.

Talentovaný 20-ročný pilot sa ako prvý Slovák v tomto šampionáte predstavil na domácom okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni, sedel za volantom automobilu Chevrolet RML Cruze.

Z víťazstiev sa v rámci šiesteho kola prestížneho seriálu tešili francúzsky štvornásobný šampión WTCC Yvan Muller a deväťnásobný majster sveta v rely Sébastien Loeb, ktorý sa radoval aj vlani.

Homola: Pokazil som štart

Homola štartoval z 18. miesta a musel počas pretekov zájsť aj k mechanikom, no napokon ho klasifikovali na 13. pozícii s odstupom dvoch kôl.

"Úprimne, pokazil som štart, ale snažil som sa to dohnať v ďalších kolách. V tom mi však zabránila technická porucha. Myslel som si, že to je defekt, ale bol to uvoľnený splitter, ktorý drhol o asfalt a stál som dve kolá v boxoch. Mechanici Campos Racingu problém rýchlo odstránili. Vrátil som sa na trať, som rád, že som došiel do cieľa," povedal Homola po prvej jazde.

V druhých pretekoch Loeb odolal tlaku Lópeza a zvíťazil s náskokom troch sekúnd. "Boli to skvelé preteky, veľmi dobre som zvládol štart, keď som myslím išiel zo 7. miesta a pred prvou zákrutou som už bol druhý. Neskôr som sa dostal do vedenia a vedel som, že bude ťažké ho udržať. Napokon sa to podarilo, auto bolo fanastické," uviedol Loeb.

Argentínčan López si udržal líderské postavenie v seriáli, vedie o 30 bodov pred Mullerom. Tretí Loeb zaostáva už o 61 bodov. Siedma kapitola 12-dielneho seriálu je na programe už o týždeň vo francúzskom Le Castellete na okruhu Paula Ricarda.

Výsledky

FIA WTCC, Slovakia Ring - 1. preteky (11 kôl): 1. Yvan Muller (Fr.) Citroen C-Elysée 23:19,032 min, 2. José María López (Arg.) Citroen C-Elysée +1,749 s, 3. Sébastien Loeb (Fr.) Citroen C-Elysée +2,868, 4. Rob Huff (V. Brit.) Lada Vesta +11,282, 5. Hugo Valente (Fr.) Chevrolet RML Cruze +16,882, 6. Gabriele Tarquini (Tal.) Honda Civic +17,194,... 13. Matej Homola (SR) Chevrolet RML Cruze -2 kolá

2. preteky (11 kôl): 1. Sébastien Loeb (Fr.) Citroen C-Elysée 23:32, 2. José María López (Arg.) Citroen C-Elysée +3,188, 3. Yvan Muller (Fr.) Citroen C-Elysée +7,626, 4. Gabriele Tarquini (Tal.) Honda Civic +12,144, 5. Hugo Valente (Fr.) Chevrolet RML Cruze +16,266, 6. Jaap van Lagen (Hol.) Lada Vesta +16,634,... 15. Matej Homola (SR) Chevrolet RML Cruze +45,690

Poradie MS (po 6 z 12 podujatí): 1. José María López (Arg.) Citroen C-Elysée 239, 2. Yvan Muller (Fr.) Citroen C-Elysée 209, 3. Sébastien Loeb (Fr.) Citroen C-Elysée 178, 4. Tiago Monteiro (Portug.) Honda Civic 108, 5. Gabriele Tarquini (Tal.) Honda Civic 96, 6. Ma Čching Chua (Čína) Citroen C-Elysée a Norbert Michelisz (Maď.) Honda Civic po 86

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Homola bol vo WTCC na Slovakia Ringu na 13. a 15. mieste