Hantuchová nestačila na domácu Watsonovú, Britka zaslúžene vyhrala

Naša tenistka sa nevedela vysporiadať s agresívnou hrou Watsonovej.
Naša tenistka sa nevedela vysporiadať s agresívnou hrou Watsonovej. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|1. júl 2015 o 17:28

V 2. kole ženskej dvojhry na Wimbledone síce chcela slovenská tenistka nadviazať na pondelkový triumf proti Dominike Cibulkovej, zápas však patril jednoznačne súperke.

Wimbledon - 2. kolo (ženy):

Daniela Hantuchová (SR) - Heather Watsonová (Veľ. Brit.) 4:6, 2:6 za 81 minút

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová chcela na wimbledonskej tráve zdolať aj druhú prekážku v rámci ženskej dvojhry.

Skúsenú Slovenku čakala zaujímavá konfrontácia s domácou Heather Watsonovou, ktorá si v prvom kole poradila po dramatickom priebehu s 32. nasadenou Francúzkou Caroline Garciovou.

Britka v rozhodujúcom treťom sete prehrávala 5:4, pričom odvrátila tri mečbaly francúzskej súperky a zápas nakoniec doviedla do víťazného konca v pomere 8:6.

V dnešnom zápase boli papierové šance oboch tenistiek približne rovnaké. Zápasový priebeh však vyznel jednoznačne pre menej skúsenú z dvojice.

Hantuchová na trávnatom dvorci číslo 1 prehrala s Britkou Heather Watsonovou za 81 minút v dvoch setoch 4:6, 2:6.

Domáca hráčka tak odplatila bývalej svetovej päťke vlaňajšiu prehru z Australian Open v Melbourne.

V 3. kole nastúpi proti víťazke duelu medzi najvyššie nasadenou svetovou jednotkou Američankou Serenou Williamsovou a Maďarkou Timeou Babosovou.

Wimbledonským singlovým maximom Hantuchovej, ktorá v 1. kole v slovenskom derby vyradila Dominiku Cibulkovú, zostáva štvrťfinále z roku 2002.

Hlasy:

Heather Watsonová: "Som veľmi spokojná s mojím výkonom. Daniela je veľmi dobrá hráčka a vedela som, že to nebude ľahké. Musela som hrať agresívne, ináč by ma zdolala. Mala som viac winnerov ako ona, naozaj som si to na kurte užívala. V úvode zápasu som prehrávala 1:3, spravila som tam tri dvojchyby, no nerobila som žiadnu paniku. Zostala som pokojná a hrala som svoju hru. Dnes mi naozaj vychádzali údery. Už sa teším na duel so Serenou. Ešte som s ňou nikdy nehrala. Je to fantastická hráčka a pravá šampiónka. Zahrať si ňou vo Wimbledone je sen každej tenistky."

Daniela Hantuchová: "Watsonová hrala veľmi dobre. Chvíľami som si pripadala, že hrám proti niekomu z prvej svetovej dvadsiatky. Výborne servovala a hýbala sa. Ja som mala v zápase pár šancí najmä v prvom sete, ale nevyužila som ich. Musím uznať, že súperka vyhrala zaslúžene."

Online prenos:

II. set

tenis-lopticka.jpg Koniec zápasu! Watsonová potvrdila dominanciu na kurte a vyhrala aj druhý set- 2:6. Bolo to len logické vyústenie jej bojovného a oduševneného výkonu. Naopak, Hantuchová pôsobila na kurte unavene a zdalo sa, ako keby veľa razy bojovala sama so sebou. V každom prípade, Watsonová si víťazstvo jednoznačne zaslúžila.

tenis-lopticka.jpg Už-už sa zdalo, že je koniec, no Hantuchová prežila klinickú smrť, keď odvrátila mečbal súperky a cez výhodu nakoniec znížila na 2:5. Watsonová však ide podávať na víťazstvo v zápase.

tenis-lopticka.jpg Piaty gem bol možno kľúčový v celom zápase. Za stavu 1:3 boli diváci svedkami krásnych výmien a nezlomnosti oboch hráčok. Navyše videli zatiaľ najdlhšiu výmenu zápasu (17 úderov). Bohužiaľ, šťastnejšia bola opäť Britka a vyhráva už 1:4.

tenis-lopticka.jpg Watsonová pôsobí na kurte živšie a lepšie returnuje. Rovnako ako v prvom sete, stratila svoje podanie, no vzápätí ho hneď získala pri podaní súperky- 1:2.

tenis-lopticka.jpg Začína druhé dejstvo, na podaní Slovenka. Bohužiaľ, zápas pokračuje v nastolenom tempe posledných minút a hru vyhráva domáca hráčka- 0:1.

I. set

tenis-lopticka.jpg Krásnym drop-shotom ukončila Watsonová aj ôsmu hru a je v laufe, naša tenistka musí rýchlo nájsť pôdu pod nohami- 3:5.

tenis-lopticka.jpg Bohužiaľ, aj siedma hra patrí domácej tenistke. Hantuchová stratila svoje podanie a prehrala už tri gemy po sebe- 3:4.

tenis-lopticka.jpg Britka si už tentokrát svoje podanie udržala a vyrovnala stav prvého setu na 3:3.

tenis-lopticka.jpg Watsonová však odpovedala rovnakou mincou a stratené podanie získala hneď naspäť - 3:2.

tenis-lopticka.jpg Zápas začal lepšie pre našu tenistku, ktorá v štvrtej hre brejkla svoju súperku a má výhodu minibrejku- 3:1.