Djokovič vyrovnal v osemfinále na 2:2, zápas sa dohrá v utorok

Sportnet|6. júl 2015 o 21:07

Wimbledonský šampión 2011 a 2014 nechýbal vo štvrťfinále na veľkej štvorke na predchádzajúcich 24 podujatiach.

Dvojhra mužov - 4. kolo (osemfinále) - priebežne:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Kevin Anderson (JAR-14) 6:7 (6), 6:7 (6), 6:1, 6:4 po IV. sete

LONDÝN. Srbský líder svetového rebríčka ATP a obhajca trofeje Novak Djokovič musí predviesť štvrtý obrat z 0:2 na sety vo svojej kariére, ak chce postúpiť do štvrťfinále dvojhry mužov na grandslamovom Wimbledone.

V zápase pondelňajšieho osemfinálového 4. kola totiž prehrával s Juhoafričanom Kevinom Andersonom nasadeným ako štrnástym už 0:2, po štyroch setoch je stav vyrovnaný 2:2.

Djokovič vedie v bilancii zo vzájomných duelov s 29-ročným Andersonom 4:1, hoci spočiatku zaostával 0:1. Naposledy zdolal Juhoafričana v marci 2012 v Indian Wells 6:2, 6:3.

Wimbledonský šampión 2011 a 2014 nechýbal vo štvrťfinále na veľkej štvorke na predchádzajúcich 24 podujatiach. Postupujúci bude v osmičke hrať s Chorvátom Marinom Čiličom.

Priebeh zápasu:

I. set

Djokovič nevyužil v úvodnom dejstve brejkbal za stavu 1:1, sám odvrátil dve hrozby za sebou v tretej hre.

V neskoršom tajbrejku viedol 3:1 a ešte aj 5:4, ale záver patril súperovi, ktorý premenil svoj druhý setbal.

II. set

V druhej časti favorizovaný Belehradčan vyrovnal z 1:3 na 3:3 a zdalo sa, že to bude preňho záchytný bod. O to viac, že zverenec Borisa Beckera a Mariána Vajdu odvrátil dva setbaly Juhoafričana pri vlastnom servise v dvanástej hre.

Keď v tajbrejku odskočil na 4:0, vyzeralo to, že túto lotériu už zvládne. Čoskoro však bolo len 4:2 a následne dokonca 5:5 z 5:2. Srb potom nedal setbal na returne, outsider áno.

III. set

Vo štvrtom sete mal navrch Djokovič, ktorý zobral súperovi dvakrát podanie, a vyhral 6:1.

IV. set

Obaja tenisti si udržali svoje podania. Stav je nerozhodný 1:1. V tretej hre Djokovič brejkol súpera a následne si udržal podanie.

Anderson sa však čistou hrou opäť približil. Stav je 3:2. Čistou hrou sa prezentoval aj Djokovič, vedie 4:2.

Juhoafričan dovolil súperovi jeden fiftín, znížil na 3:4. Djokovič zakončil ôsmu hru esom, od zisku setu ho delia štyri loptičky.

Anderson si vyslúžil veľké ovácie publika. Za stavu 40:15 v deviatej hre poslal loptičku k základnej čiare a udržal si podanie. Zápas trvá už viac ako tri hodiny.

Djokovič získal bravúrnym úderom štvrtý set. Zápas sa dohrá v utorok za stavu 2:2.

Domov»Tenis»Djokovič vyrovnal v osemfinále na 2:2, zápas sa dohrá v utorok