Trnava otočila zápas a vyhrala 3:1. Postupuje aj Slovan a Žilina

Róbert Vittek prispel k výhre Slovana hetrikom.
Róbert Vittek prispel k výhre Slovana hetrikom. (Autor: SITA)
Sportnet|23. júl 2015 o 19:00

Všetky tri slovenské tímy si v odvetách druhého predkola Európskej ligy UEFA vybojovali postup do ďalšej fázy súťaže.

UC Dublin - Slovan Bratislava 1:5 (0:1)

Góly: 57. Swan - 40., 90.+1 a 90.+3 Vittek, 49. Milinkovič, 81. Saláta. ŽK: Benson (Dublin). Rozhodoval: Valjič (BaH), 1361 divákov.

Prvý zápas 0:1, Slovan postúpil do 3. predkola

Dublin: Corbet - Leahy, Kouogun, Boyle, Langtry - O'Neill - Mulhall (88. Belhout), Watts (56. Cannon), Benson, Doyle (76. Kirwan) - Swan

Slovan: Mucha Sekulič, Dobrotka (69. Hudák), Saláta, Podaný Lásik, Štefánik - Milinkovič (83. Gašparovič), Zreľák, Kubík (67. Oršula) - Vittek

Futbalisti bratislavského Slovana postúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA, keď v odvetnom zápase 2. predkola zvíťazili na ihrisku írskeho druholigistu UC Dublin 5:1. Hetrikom sa blysol Róbert Vittek. V prvom stretnutí pred týždňom na Pasienkoch triumfoval Slovan 1:0.

V 3. predkole sa Bratislavčania stretnú s FK Krasnodar. Prvý duel je na programe 30. júla v Rusku, odveta 6. augusta na Pasienkoch.

Lepšie začal Dublin, ale postupne preberal iniciatívu Slovan. Na prvý gól však musel čakať až do záveru polčasu a presnej hlavičky Vitteka.

Krátko po prestávke Milinkovič vyšachoval so Zreľákom domácu obranu a pridal ďalší gól. Domáci síce potom znížili, ale Slovan kontroloval priebeh a v závere pridal ďalšie tri góly.

Dušan Tittel, tréner Slovana: "Sme veľmi radi, že sme zvládli odvetu. Hoci sa nám nepodarilo skórovať v úvodných minútach, postupom času sa to zlomilo a presadili sme sa. Bol to veľmi dobrý zápas s množstvom šancí. My sme boli efektívnejší a zaslúžene vyhrali. Potešili ma tri góly Vitteka. Trochu ma mrzí, že za stavu 2:0 sme dovolili súperovi skórovať. Domáci potom ožili, ale pri ich príležitostiach nás podržal brankár Mucha."

Róbert Vittek, autor hetriku: "Dôležité je, že sme vyhrali a s prehľadom postúpili. Góly ma tešia, od útočníkov sa očakávajú. Trošku dlhšie nám trvalo, kým sme skórovali, ale Íri boli húževnatí, nevzdávali sa za žiadneho stavu."

Marko Milinkovič (vľavo) strieľa druhý gól Slovana. FOTO - TASR

Žilina - Dacia Kišiňov 4:2 (1:0)

Góly: 15. Vavro, 50. Káčer, 62. Škvarka, 85. Paur - 64. Cociuc, 87. Leuca. ŽK: Letič, Mihalík - Zastavnij, Rosca, ČK: 30. Lozovij (Dacia), 3856 divákov

Prvý zápas 2:1, postupuje Žilina

Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič - Pečovský - Čmelík (73. Paur), Káčer, Škvarka (66. Bénes), Mihalík (80. Špalek) - Jelič

Dacia: Gaidučevici - Zastavnij, Rosca, Posmac, Mamah - Pidnebennoj (55. Leuca), Mani (55. Pavlov), Cociuc - Lozovij, Frunza (55. Gavrylenko), Mihaliov

Futbalisti MŠK Žilina zdolali Daciu Kišiňov 4:2 a postúpili do ďalšej fázy Európskej ligy UEFA. Už budúci štvrtok 30. júla vyzvú doma v prvom súboji 3. predkola ukrajinský klub FC Vorskla Poltava, odveta u súpera je na programe o sedem dní neskôr.

Žilinu upokojil rýchly gól Vavra, ktorý zblízka doklepol loptu do siete. Potom mali hostia v rozpätí troch minút tri čisté gólové šance, ale nevyužili ich. Následne ich snahu potopil Lozovij, ktorý najskôr fauloval Letiča a po agresívnom dohovore smerom k hlavnému arbitrovi si vyslúžil červenú kartu.

Po polčase to už Žiline išlo ľahšie. Daciu zlomil druhý gól, ktorý v 50. minúte pridal po Jeličovej akcii strelou z hranice šestnástky Káčer. V 62. minúte pridal tretí gól Škriniar, a hoci už o dve minúty neskôr perfektne zvnútra šestnástky trafil na druhej strane Cociuc, inkasovaný gól dianie na trávniku výrazne neovplyvnil.

Naopak, Žiline sa naskytlo viac priestoru v otvorenej obrane súpera a pridala aj štvrtý gól vďaka Paurovi. Hosťom v závere už len skorigovali.

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Ďakujem divákom za pozitívnu energiu a hráčom za to, ako odpracovali zápas. Zdolali sme silného súpera. Teším sa z roboty chlapcov, ktorú dnes odviedli."

Igor Dobrovolski, tréner Dacie Kišiňov: "Dostali sme rýchly gól a po vylúčení naša hra prestala mať zmysel. Dovtedy sme hrali celkom dobre, mali sme aj šance. Ktovie, čo by sa dialo, ak by sme hrali v plnom počte. Žilina má veľmi mladé, organizované mužstvo. Jej hra sa mi páčila a dúfam, že pôjde čo najvyššie."

Žilinský útočník Matej Jelič (v žltom) v akcii. FOTO - TASR

FC Linfield - Spartak Trnava 1:3 (1:0)

Góly: 34. Lowry - 54. a 84. Sabo, 60. Vojtuš. ŽK: Burns, Kee, Hegarty - Bortel, Casado, ČK: 80. Bortel (po druhej ŽK). Rozhodoval: Kopriwa (Lux.).

Prvý zápas 1:2, postupuje Trnava

Linfield FC: Ross Glendinning - Reece Glendinning, Haughey (76. Ward), Hegarty, M. Clarke - Sproule (63. R. Clarke), Kee, Lowry, Burns - Bates, Waterworth

Spartak Trnava: Jakubech - Tóth, Bortel, Greššák, Čonka - Mikovič, Sabo, Casado, Halilovič (76. Baez) - Harba (70. Mikinič), Vojtuš (88. Jirka)

V treťom predkole si zahrajú aj Trnavčania, ktorí napokon zvládli odvetu v Belfaste proti Linfieldu a vyhrali 3:1.

Trnavčania, ktorí nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy, prehrávali po prvom polčase 0:1 po góle Lowryho. Ten istý hráč päť minút predtým trafil žrď.

Spartak však po prestávke otočil skóre dvomi gólmi v priebehu šiestich minút. Najprv kapitán trafil z diaľky, potom vyšla samostatná akcia Vojtušovi, ktorý predviedol sólo skoro cez celé ihrisko. Ten istý hráč o štyri minúty neskôr pálil do brvna.

Spartak síce v 80. minúte prišiel o Bortela, ktorý videl druhú žltú kartu, no v závere kapitán Sabo pridal tretí gól.

Trnava sa v 3. predkole stretne s PAOK Solún, ktorý vo štvrtkovej odvete sfúkol Lokomotivu Záhreb 6:0. Dva góly strelil slovenský reprezentant Róbert Mak.

Trnavčan Erik Sabo (vľavo) v súboji s Aaronom Burnsom z Linfieldu. FOTO - TASR

Domov»Futbal»Európska liga»Trnava otočila zápas a vyhrala 3:1. Postupuje aj Slovan a Žilina