V súboji nováčikov uspela Skalica, zatiaľ nestratila ani bod

Jakub Grič z MFK Zemplín Michalovce (vľavo) odkopáva loptu pred hráčom Skalice Michalom Gašparíkom. (Autor: SITA)
SITA|25. júl 2015 o 21:25

Pred sezónou oba tímy postúpili do najvyššej súťaže. Po dvoch kolách má Skalica na konte plný počet bodov, Michalovčania majú v tabuľke nulu.

FORTUNA LIGA 2015/2016 - 2. kolo

MFK Skalica - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 44. Michal Gašparík

ŽK: 10. Čermák, 16. Lietava, 90.+ Bariš - 30. Turík, 54. Vernon de Marco, 69. Hamuľak, rozhodovali: A. Somoláni - Vorel, Tomčík

Skalica: Hajdúch - Švrček, Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys (82. Vrablec) - Kurák - Mazan, Bariš, A. Čermák, Michal Gašparík (90.+ Šebesta) - Lietava (77. Ľ. Ulrich)

Michalovce: Kira - Turík (72. E. Mensah), M. Gallo, Podhorin, Šimčák - Grič - Regáli, D. Kunca, T. Sedlák (20. Vernon de Marco), Koscelník - Nworah (26. Hamuľak)

SENICA. V sobotňajšom stretnutí nováčikov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy sa z víťazstva radoval MFK Skalica.

Ako domáci tím zdolal MFK Zemplín Michalovce najtesnejším rozdielom 1:0.

V prvej veľkej šanci zápasu sa ocitol Skaličan Adrián Čermák. V 32. minúte po rohovom kope Michala Gašparíka hlavičkoval tesne nad.

Brankár Skalice Ľuboš Hajdúch zasahuje pri šanci Martina Regáliho. FOTO - SITA.

Práve Gašparík strelil hosťom gól do šatne. Minútu pred polčasovou pauzou ušiel brániacim Zemplínčanom a prekonal brankára Matúša Kiru.

V druhom dejstve na štadióne v Senici ďalšie góly nepadli.

Skalica naplno bodovala aj v druhom kole, Michalovce zatiaľ čakajú na premiérové body medzi slovenskou elitou. V domácej ouvertúre podľahli úradujúcemu majstrovi z Trenčína rovnako 0:1.

Skaličan Lukáš Švrček padá po súboji s Martinom Regálim. FOTO - SITA.

Hlasy po zápase:

/zdroj: mfkzemplin.sk/.

Aleš Křeček, tréner MFK Skalica: "Čakali sme, že to bude ťažší zápas ako s Ružomberkom, čo sa aj potvrdilo. V prvom polčase sme boli lepší. Druhý polčas bol zložitejší, ale nepustili sme súpera do šancí. Má výborných hráčov, najmä zahraničných."

František Šturma, tréner MFK Zemplín Michalovce: "My sme do dnešného stretnutia vstúpili bojazlivo. Pre mladých hráčov sú tieto zápasy dobrou školou. Druhý polčas bol lepší, vytvorili sme si šance, ale na gól to nestačilo. Mrzí ma, že v dvadsiatej minúte sme museli striedať dvoch futbalistov. Pri inkasovanom góle sme spravili individuálne chyby."