Majster v lige ešte nedostal gól. Tréner: Musíme zlepšiť efektivitu

Domáci kouč Milko Djurovski (vpredu) sa ani na tretí pokus bodov so svojím tímom nedočkal. (Autor: TASR)
Sportnet|1. aug 2015 o 21:21

Opäť najtesnejšie víťazstvo. Podobne ako aj v prvom kole v Michalovciach, aj teraz futbalisti Trenčína vyhrali v Zlatých Moravciach 1:0.

Fortuna liga - 3. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 64. Guba, ŽK: 40. Čögley, 50. Bero (obaja Trenčín), rozhodovali: Kružliak - Balko, T. Somoláni

Zlaté Moravce: Ranilovič - Cebara, Burič, Tipurič, S. Milojevič - Orávik, Samateh, D. Školnik, Glavaš - Krznarič (90. Klačan), Mance (65. Rejdovian)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu - Koolwijk, Bero (90. Kleščík), Lobotka - Ibrahim Rabiu (58. Van Kessel), Jairo da Silva, Guba (88. Skovajsa)

ZLATÉ MORAVCE. Úradujúci slovenský futbalový majster AS Trenčín zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 3. kola Fortuna ligy na pôde Zlatých Moraviec najtesnejším rozdielom 1:0.

Hostia boli od úvodu lepším tímom a o ich triumfe rozhodol presný zásah Dávida Gubu zo 64. minúty.

Domáceho gólmana Marka Raniloviča v úvodnom dejstve v dvoch prípadoch zachránila konštrukcia bránky - najskôr po hlavičke Jaira da Silvu po rohu a potom po priamom kope Ryana Koolwijka.

Slovinského gólmana desať minút po prestávke neprekonal vo veľkej šanci ani Matúš Bero, podarilo sa to až Gubovi strelou do "šibenice".

Trenčania pokračujú v novom ligovom ročníku bez straty bodu aj bez inkasovaného gólu. ViOn si pripísal už tretiu prehru.

Hlasy:

Milko Djurovski (tréner ViOn-u): "Hrali sme tri ťažké zápasy v sérii, ten dnešný bol vyvrcholením. Hostia udávali tempo hry, vedeli sme, čo budú hrať. Víťazstvo Trenčína je zaslúžené, napriek tomu, že moji hráči odovzdali maximum a splnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Gratulujem Trenčínu k zaslúženému víťazstvu."

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Cieľ, s ktorým sme do Zlatých Moraviec - prišli vyhrať a neinkasovať gól - sme splnili. Po zmene strán sme si vytvorili dostatok gólových príležitostí, avšak musíme popracovať na lepšej efektivite."

Domov»Futbalnet»Majster v lige ešte nedostal gól. Tréner: Musíme zlepšiť efektivitu