Favorizovaný Bayern trofej nezískal, Wolfsburg vyhral na penalty

Wolfsburg patrí vďaka veľkému finančnému kapitálu k momentálne najsilnejším nemeckým klubom. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|1. aug 2015 o 23:04

Jeden vyhral ligu, druhý národný pohár. Bayern Mníchov a Wfl Wolfsburg sa pred začiatkom novej sezóny stretli v súboji o Nemecký superpohár.

Nemecký superpohár

Bayern Mníchov - VfL Wolfsburg 1:1 (0:0) - na pokutové kopy 4:5

Góly: 49. Robben - 89. Bendtner

WOLFSBURG. Futbalisti tímu Vfl Wolfsburg sa stali víťazmi nemeckého futbalového Superpohára.

V sobotňajšom súboji totiž zdolali úradujúceho šampióna Nemecka Bayern Mníchov. V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1, v penaltovom rozstrele triumfoval Wolfsburg 5:4.

O úvodný gól stretnutia sa postaral v 49. minúte holandský krídelník Arjen Robben a bavorský klub mal našliapnuté k zisku prvej trofeje v novej sezóne.

Lenže v 89. minúte dánsky útočník Nicklas Bendtner strelou pod brvno nedal šancu Manuelovi Neuerovi - 1:1 a poslal zápas do jedenástkového rozstrelu.

V ňom ako jediný zaváhal v druhej sérii Mníchovčan Xabi Alonso a rozhodol o tom, že "vlci" sa pred svojimi fanúšikmi tešia zo zisku trofeje.

Domov»Futbal»Nemecko»Favorizovaný Bayern trofej nezískal, Wolfsburg vyhral na penalty