S turnajom sa lúči domáca tenistka Coco Vandeweghová.
S turnajom sa lúči domáca tenistka Coco Vandeweghová. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. aug 2015 o 08:40

Prvé štyri nasadené tenistky postúpili relatívne bez problémov do druhého kola.

WASHINGTON. Ruska Anastasia Pavľučenkovová bola nad sily rovnako nenasadenej slovenskej tenistky Magdalény Rybárikovej v utorňajšom 1. kole dvojhry na turnaji WTA International Citi Open v americkom Washingtone.

Dvadsaťšesťročná piešťanská rodáčka podľahla za 104 minút 6:7 (2), 6:7 (3), pričom v druhom sete nezužitkovala vedenie 3:0.

Pavľučenkovová vyrovnala vo vzájomnej bilancii na 2:2. Rybáriková vlani prehrala v 1. kole na tomto podujatí dva razy 1:6 s inou Ruskou Jekaterinou Makarovovou.

V ostatných zápasoch úvodného kola sa výraznejšie prekvapenie nezrodilo. Vypadla akurát sedmička turnaja, domáca Vandeweghová.

WTA Washington - 1. kolo:

/dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Deco-Turf/

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 7:6 (2), 7:6 (3) za 104 minút

Jekaterina Makarovová (Rus.-1) - Alison van Uytvancková (Belg.) 7:5, 7:5

Samantha Stosurová (Aus.-2) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:2, 6:2

Belinda Bencicová (Švaj.-3) - Tereza Smitková (ČR) 7:5, 6:4

Svetlana Kuznecovová (Rus.-4) - Sanaz Marandová (USA) 6:2, 6:4

Christina McHalová (USA) - CoCo Vandeweghová (USA-7) 6:2, 4:6, 6:2

Naomi Broadyová (V. Brit.) - Jarmila Gajdošová (Aus.) 3:6, 7:5, 7:6 (6)

Polona Hercogová (Slovin.) - Julia Glušková (Izr.) 6:2, 7:5

Sloane Stephensová (USA) - Magda Linettová (Poľ.) 6:2, 6:1