Ukrajinský komentátor nedorátal sekundu. Po góle Žiliny zmrzol

Žilinčania.
Žilinčania. (Autor: SITA)
Pavol Spál|7. aug 2015 o 00:22

Brazílčan William v službách Žiliny dal gól v poslednej možnej sekunde.

BRATISLAVA. Bol to tragikomický moment. Komentátor ukrajinskej televízie spočiatku pokojne odrátaval posledných päť sekúnd predĺženia. Už videl Poltavu v ďalšom kole.

„Päť, štyri, tri, dva.“ Jedna však už nedokončil. Namiesto toho skríkol: „William.“ Kým zavŕšil slovo, akoby zrazu zachrípol. Na desať sekúnd úplne zamrzol. Bol v šoku.

Obranca Poltavy vzápätí spadol na kolená a od hnevu búchal rukou do zeme. Na druhej strane Žilinčania revali a od šťastia sa objímali.

Gól, ktorý ich posunul do play off o Európsku ligu dali v poslednej sekunde nadstaveného času predĺženia. Nevídaný moment. Žilina síce prehrala zápas v Poltave 1:3, ale vďaka domácej výhre v prvom zápase 0:2 ide ďalej.

Nasadil tínedžerov

„Pozitívne emócie, ktoré teraz prežívame, sú fantastické. Chlapci aj v oslabení túžili po góle, ktorý napokon prišiel v hodine dvanástej. Zaslúžili si ho však za odhodlanie, statočnosť aj systémové veci,“ hodnotil pre RTVS tréner Žiliny Adrián Guľa.

Tím Žiliny prebral pred dvoma rokmi a vsadil na mladíkov z vlastnej akadémie. Do základnej zostavy proti Poltave nasadil až štyroch tínedžerov, vrátane iba sedemnásťročného Bénesa.

Až deväť hráčov nemalo viac ako 24 rokov. Strelec gólu – dvadsaťtriročný Brazílčan William Alves de Oliveira naskočil do hry ako náhradník – v 78. minúte.

Guľa si želá Ajax

Žilina mala väčšinu zápasu hru pod kontrolou, ale pykala po zbytočných chybách. Mužstvo nezlomila ani penalta, či vylúčenie.

((video))

„Prvý gól sme paradoxne inkasovali vtedy, keď sme z môjho pohľadu mali dianie na trávniku najviac pod kontrolou,“ tvrdil Guľa.

Mužstvu vyčítal gól z nadstaveného času. „Bola to strata koncentrácie v situácii, ktorá sa nedá označiť za šancu - Vorskla si vynútila predĺženie po zúfalom nakopnutí lopty do šestnástky. Vedeli sme, že aj po treťom
góle v našej sieti si musíme zachovať chladné hlavy,“ dodal Guľa.

V dnešnom žrebe si želá za súpera slávny Ajax Amsterdam. „Zároveň verím, že nás čakajú ešte krajšie chvíle. V piatok si vychutnáme žreb a dúfam, že dostaneme atraktívneho protivníka, s ktorým si to rozdáme."

Aj týchto atraktívnych súperov môže Žilina dostať: Steaua Bukurešť, Plzeň, Sparta, Fenerbahce Istanbul, Athletic Bilbao, Borussia Dortmund.

Domov»Futbal»Európska liga»Ukrajinský komentátor nedorátal sekundu. Po góle Žiliny zmrzol