Raz v zápase skóroval aj Milan Kytnár (č.19).
Raz v zápase skóroval aj Milan Kytnár (č.19). (Autor: TASR)
TASR|7. aug 2015 o 20:17

Hoci išlo o prípravné stretnutie, na ľade to poriadne iskrilo.

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenský vicemajster HC´05 iClinic B. Bystrica si pozval v rámci osláv 10-ročného jubilea od založenia hokejového klubu lukratívneho súpera z KHL chorvátsky Medveščak Záhreb a prehral s ním vysoko 2:7.

Súper bol korčuliarsky lepší, domáci menej disciplinovaní a najmä v druhej tretine na potýčky doplatili viacerými vylúčeniami.

V tretej tretine sa opäť súperi pobili, konkrétne Roussel a Zanoski, pripojili sa aj ďalší a na prípravný zápas dosiahol počet vylúčených úctyhodné číslo.

V zápase sa hetrikom blysol český reprezentant Radek Smoleňák.

Hokej - prípravný zápas:

HC´05 iClinic B. Bystrica Medveščak Záhreb 2:7 (2:3, 0:3, 0:1)

Góly: 5. Kytnár, 17. Pašek - 1. a 4. Smoleňák, 17. Giliati, 23. Zanoski, 38. Brule, 39. Jamtin, 57. Smoleňák

Vylúčení 15:8, navyše Di Diomete (B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:4, 2044 divákov