Bayern Mníchov začal ligu suverénne, deklasoval Hamburg

Útočník Bayernu Robert Lewandowski (vľavo) v súboji s Johanom Djourouom z Hamburgu. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. aug 2015 o 22:24

Dva góly obhajcu titulu strelil Müller, po jednom pridali Benatia, Lewandowski a Douglas Costa.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov odštartovali v piatok nový ligový ročník suverénnym triumfom nad SV Hamburg 5:0. Dvoma gólmi sa v drese domácich prezentoval kanonier Thomas Müller.

Úradujúci majster potvrdil v Allianz aréne úlohu favorita, ktorú začal napĺňať v 27. minúte vďaka presnej hlavičke Mehdiho Benatiu po priamom kope Xabiho Alonsa.

Po zmene strán sa najskôr presadil Robert Lewandowski a v 69. minúte pridal tretí presný zásah Müller, ktorému asistovala letná posila domácich Douglas Costa.

Müller sa o chvíľu neskôr zapísal do streleckej listiny opäť a Douglas Costa v závere spečatil jednoznačné víťazstvo Bavorov.