Mercedesy dominujú. Hamilton vyhral desať z jedenástich kvalifikácií

Lewis Hamilton aj v Belgicku potvrdil svoju kvalifikačnú dominanciu.
Lewis Hamilton aj v Belgicku potvrdil svoju kvalifikačnú dominanciu. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. aug 2015 o 15:54

Aspoň v kvalifikáciách nemá v tejto sezóne konkurenciu. A nestačí mu ani jeho tímový kolega. Lewis Hamilton porazil Nica Rosberga aj v Belgicku a odštartuje z prvého miesta.

SPA FRANCORCHAMPS. Úradujúci majster sveta Brit Lewis Hamilton na Mercedese sa stal časom 1:47,197 minúty víťazom kvalifikácie na Veľkú cenu Belgicka automobilov F1.

Potvrdil svoju dominanciu. Vybojoval si šiestu pole-position na štarte pretekov za sebou a desiatu z jedenástich podujatí v aktuálnej sezóne. Na konte má spolu už štyridsaťosem kvalifikačných víťazstiev.

Druhé miesto obsadil so stratou 0,458 s Hamiltonov tímový kolega Nemec Nico Rosberg. Tretí skončil Fín Valtteri Bottas na Williamse.

Víťaz poslednej VC Maďarska Sebastian Vettel z Nemecka na Ferrari sa musel supokojiť až s deviatym miestom.

Trojica najlepších v kvalifikácii na VC Belgicka - zľava Nico Rosberg, Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. FOTO - SITA/AP.

Francúz Romain Grosjean, ktorý si v kvalifikácii vyjazdil štvrté miesto, sa kvôli výmene prevodovky posunie na štartovom rošte o päť priečok nižšie.

Na osemnásty post kvôli použitiu už šiesteho motora v tejto sezóne klesne Španiel Carlos Sainz jr. Na úplný záver sa postavia oba McLareny, na ktorých motoroch ich dodávateľ Honda vymenil rôzne súčiastky.

10. Carlos Sainz Španielsko Toro Rosso 1:49,771 min

Domov»Formula 1»Mercedesy dominujú. Hamilton vyhral desať z jedenástich kvalifikácií