Liga majstrov: Rooney skóroval prvý raz od apríla. A hneď strelil hetrik

Wayne Rooney (vľavo) hlavičkuje loptu pred hráčom Clubu Bruggy Óscarom Duartem.
Wayne Rooney (vľavo) hlavičkuje loptu pred hráčom Clubu Bruggy Óscarom Duartem. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. aug 2015 o 23:12

Naposledy strelil gól 12. apríla. Neskóroval celkovo 878 minút. Wayne Rooney sa výrazne pričinil o hladký postup Manchestru United do skupinovej fázy Ligy majstrov.

BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru United suverénnym spôsobom postúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/2016. V stredajšej odvete play-off zvíťazili nad belgickým FC Bruggy 4:0.

Aj prvý duel sa skončil výhrou anglického tímu - v pomere 3:1.

Manchester vstupoval do odvety v Bruggách s postupovými tromfami. A v 20. minúte ich priblížil k účasti v skupinovej fáze prebudený kanonier Wayne Rooney.

Reprezentačný útočník Albiónu odklial svoje gólové suchoty - trvali od 12. apríla. Neskóroval celkovo 878 minút.

Wayne Rooney mal po góle veľkú radosť. FOTO - SITA/AP.

Manchester United bol lepším tímom. Ďalšie presné zásahy pridal až po prestávke - v 49. a 57. minúte sa presadil Rooney a zavŕšil hetrik.

V 63. minúte Ander Herrera zvýšil už na 4:0 a domáci boli zrelí na uterák.

V 81. minúte po ruke v šestnástke dostali hostia výhodu jedenástky. Javier Hernandez však piaty zásah nepridal. Napriek tomu sa United po presvedčivom výkone kvalifikovali ďalej.

Zostrih gólov.

Do hlavnej fázy prestížnej súťaže sa premiérovo prebojovali hráči majstra Kazachstanu FC Astana. Po domácom víťazstve 1:0 nad APOEL Nikózia uhrali postupovú remízu 1:1.

V elitnej súťaži si zahrajú aj Bayer Leverkusen, CSKA Moskva a BATE Borisov.

Lazio Rím nepretavilo nádejnú domácu výhru 1:0 nad Bayerom Leverkusenom v postup. Na pôde nemeckého súpera prehralo 0:3 a bude účinkovať iba v skupine Európskej ligy UEFA.

Zostrih zo zápasu medzi Leverkusenom a Laziom (3:0).

Moskovský CSKA bol na hrane vypadnutia. Po prehre 1:2 v Lisabone inkasoval v domácej odvete ako prvý. Po zmene strán ho však vrátil do hry dvoma gólmi útočník z Pobrežia Slonoviny Seydou Doumbia.

V 85. minúte rozhodol o fantastickom obrate ruského tímu ďalší africký legionár - Nigérijčan Ahmed Musa.

Žreb skupín Ligy majstrov sa uskutoční 27. augusta o 17.45 SELČ v Monacu. Skupiny Európskej ligy sa budú losovať o deň neskôr.

Tento ročník je už 61. v elitnej európskej súťaži, resp. 24., odkedy UEFA zaviedla Ligu majstrov. Finále sa bude hrať v Miláne na San Sire v sobotu 28. mája 2016.

LIGA MAJSTROV - odvety play-off o postup do skupinovej fázy:

Majstrovská vetva

APOEL Nikózia - FC Astana 1:1 (0:0)

Góly: 60. Stilič - 84. Maksimovič

/prvý zápas 0:1, postúpil FC Astana/

Partizan Belehrad - BATE Borisov 2:1 (0:1)

Góly: 74. Zavnerčik (vl.), 90.+3 Saponjič - 25. Stasevič

/prvý zápas 0:1, postúpil BATE Borisov/

Nemajstrovská vetva

Bayer Leverkusen - Lazio Rím 3:0 (1:0)

Góly: 40. Calhanoglu, 48. Mehmedi, 88. Bellarabi, ČK: 68. Mauricio (Lazio)

/prvý zápas 0:1, postúpil Bayer Leverkusen/

FC Bruggy - Manchester United 0:4 (0:1)

Góly: 20., 49. a 57. Rooney, 63. Herrera

/prvý zápas 1:3, postúpil Manchester United/

CSKA Moskva - Sporting Lisabon 3:1 (0:1)

Góly: 49. a 72. Doumbia, 85. Musa - 36. Gutierrez, ČK: 90.+2 Mario (Sporting)

/prvý zápas 1:2, postúpil CSKA Moskva/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liga majstrov: Rooney skóroval prvý raz od apríla. A hneď strelil hetrik