Greguš nedal penaltu a Jablonec vypadol. Duda a Ďuriš skórovali

Vladimír Weiss.
Vladimír Weiss. (Autor: TASR)
TASR|27. aug 2015 o 18:48

Kajrat Almaty viedol na domácom trávniku 2:0, ale trinásť minút pred koncom strelil postupový gól hostí Crivelli.

BRATISLAVA. Kazašský futbalový klub Kajrat Almaty pod vedením slovenského trénera Vladimíra Weissa tesne nepostúpil do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2015/2016.

Vo štvrtkovej odvete play off síce doma zdolal francúzske Girondins Bordeaux 2:1, ale keďže v prvom súboji prehral 0:1, ďalej idú Francúzi vďaka gólu z ihriska súpera.

Kajrat pritom viedol 2:0, ale trinásť minút pred koncom strelil postupový gól hostí Crivelli.

Gregušovi hlavu trhať nebudú

Smutným hrdinom súboja Jablonca s Ajaxom Amsterdam bol slovenský stredopoliar Ján Greguš, ktorý v 58. minúte nepremenil penaltu - trafil žrď.

Zápas sa skončil bez gólov, a keďže Ajax doma vyhral 1:0, postúpil.

"To sa stane, hlavu mu trhať nebudeme. Aj keď je to veľká škoda. Verili sme, že naša šanca príde, a to sa aj stalo. Žiaľ, nevyužili sme ju," uviedol tréner českého tímu Jaroslav Šilhavý.

"Do spevu mi nie je, bol som na seba naštvaný. Beriem to ako moju chybu," podotkol Greguš, ktorý si podľa kouča zaslúži povzbudenie. "Je z toho dole a totálne zničený. 'Gregy' bol prvý určený na penaltu, hneď si to vzal, dal to do žrde. To sa, žiaľ, stane," reagoval tréner Šilhavý.

Postúpila Sparta, Liberec i Plzeň

Do skupiny postúpila aj pražská Sparta, ktorá remizovala na ihrisku švajčiarskeho Thunu 3:3. Prvý zápas na Letnej vyhrala 3:1. Vo Švajčiarsku vybehol na ihrisko v 68. minúte aj slovenský legionár hostí Michal Breznaník, ale v 85. minúte dostal červenú kartu po zákroku na autora dvoch gólov domácich Ferreiru.

Ďalším českým klubom v skupine Európskej ligy je Liberec, ktorý po domácej výhre 1:0 nad Hajdukom Split vyhral rovnakým výsledkom aj v Chorvátsku. Za hostí odohral celý zápas slovenský útočník Marek Bakoš.

Tretím postupujúcim českým klubom je Viktoria Plzeň. Aj vďaka gólu slovenského útočníka Michala Ďuriša vyhrala na ihrisku Vojvodiny Novi Sad 2:0 a potvrdila domácu výhru 3:0. Za hostí odchytal celý zápas Matúš Kozáčik a celý zápas odohral aj Patrik Hrošovský.

Play off Európskej ligy

Kajrat Almaty - Girondins Bordeaux 2:1 (1:0)

Góly: 1. Yambere (vlastný), 66. Kuat - 77. Crivelli. Prvý zápas: 0:1, do skupiny postúpilo Bordeaux

Rubin Kazaň - Rabotnički Skopje 1:0 (1:0)

Gól: 35. Carlos. Prvý zápas: 1:1, do skupiny postúpila Kazaň

Karabach Agdam - Young Boys Bern 3:0 (2:0)

Góly: 4. Almeida (z 11 m), 43. Reynaldo, 61. Ismajlov, ČK: 4. von Bergen (YBB). Prvý zápas: 1:0, do skupiny postúpil Karabach

Jablonec - Ajax Amstredam 0:0

ČK: 59. Bazoer (Ajax). Greguš (Jablonec) do 75. min. + ŽK. Prvý zápas: 0:1, do skupiny postúpil Ajax

FC Thun - Sparta Praha 3:3 (1:2)

Góly: 33. a 81. Ferreira, 50. Munsy - 10. Dočkal, 21. Hušbauer, 71. Costa, ČK: 85. BREZNANÍK (Sparta). Breznaník nastúpil v 68. min. Prvý zápas: 1:3, do skupiny postúpila Sparta

AS St. Etienne - FC Milsami Orhei 1:0 (1:0)

Gól: 15. Corgnet. Prvý zápas: 1:1, do skupiny postúpilo St. Etienne

HJK Helsinki - FK Krasnodar 0:0

Prvý zápas: 1:5, do skupiny postúpil Krasnodar

Videoton Székesfehérvár - Lech Poznaň 0:1 (0:0)

Gól: 57. Kedziora. Prvý zápas: 0:3, do skupiny postúpil Lech

Panathinaikos Atény - FK Gabala 2:2 (1:1)

Góly: 34. Berg, 78. Nano - 6. a 60. Dodo. Prvý zápas: 0:0, do skupiny postúpil FK Gabala

Hajduk Split - Liberec 0:1 (0:1)

Gól: 23. Šural. Bakoš (Liberec) odohral celý zápas. Prvý zápas: 0:1, do skupiny postúpil Liberec.

AZ Alkmaar - Astra Giurgiu 2:0 (0:0)

Góly: 80. van der Linden, 85. Mühren. Prvý zápas: 2:3, do skupiny postúpil Alkmaar

Bröndby Kodaň - PAOK Solún 1:1 (1:1)

Góly: 27. Rashani - 21. Costa. Mak (PAOK) nastúpil v 64. min. + ŽK. Prvý zápas: 0:5, do skupiny postúpil PAOK

Rosenborg Trondheim - Steaua Bukurešť 0:1 (0:0)

Gól: 54. Popa. Prvý zápas: 3:0, do skupiny postúpil Rosenborg

Fenerbahce Istanbul - Atromitos Atény 3:0 (1:0)

Góly: 7. a 78. Fernando, 59. Erkin. Prvý zápas: 1:0, do skupiny postúpilo Fenerbahce

Borussia Dortmund - Odds BK Skien 7:2 (4:1)

Góly: 27., 32. a 57. Reus, 40. a 90. Kagawa, 25. Mchitaryan, 51. Gündogan - 19. Halvorsen, 64. Berg. Prvý zápas: 4:3, do skupiny postúpil Dortmund

Standard Liege - Molde FK 3:1 (1:1)

Góly: 26. Knockaert, 48. Santini, 90.+5 Trebel - 42. Hussain. Prvý zápas: 0:2, do skupiny postúpilo Molde

Vojvodina Novi Sad - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Góly: 19. Djurič (vlastný), 60. ĎURIŠ. Kozáčik odchytal celý zápas, Hrošovský celý zápas, Ďuriš (všetci Plzeň) celý zápas + gól. Prvý zápas: 0:3, do skupiny postúpila Plzeň

FC Midtjylland - FC Southampton 1:0 (1:0)

Gól: 28. Rasmussen. Prvý zápas: 1:1, do skupiny postúpil Midtjylland

Legia Varšava - Zorija Luhaňsk 3:2 (1:1)

Góly: 16. Brzyski, 62. Guilherme, 90.+5 DUDA (z 11 m) - 39. Chomčenovskij, 66. Malinovskij. Kuciak odchytal celý zápas, Duda (obaja Legia) nastúpil v 67. min. + gól + ŽK. Prvý zápas: 1:0, do skupiny postúpila Legia

Red Bull Salzburg - Dinamo Minsk 2:0 pp (2:0, 1:0), 2:3 rozstrel z 11 m

Góly: 11. Minamino, 58. Soriano. Prvý zápas: 0:2, do skupiny postúpil Minsk

Domov»Futbal»Európska liga»Greguš nedal penaltu a Jablonec vypadol. Duda a Ďuriš skórovali