Slovan opäť prehral. Nedorost: Slabá koncovka, presilovky sú tragédia

Útočník Slovana Marek Viedenský počas zápasu proti Chabarovsku.
Útočník Slovana Marek Viedenský počas zápasu proti Chabarovsku. (Autor: SITA)
Sportnet|28. aug 2015 o 20:06

Hokejisti Slovana Bratislava sú po dvoch zápasoch novej sezóny KHL na domácom ľade bez bodu.

Slovan Bratislava - Chabarovsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 44. Wandell (Teriajev, Achmetov). Rozhodovali: Bukin, Rogačiov Maitak, Pronskich, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, 7218 divákov.

Slovan: Garnett - Sersen, L. Kozák, Starosta, Švarný, J. Valach, V. Mihálik, Luža - Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy - Jeglič, D. Skokan, A. Šťastný - Surový, Protaseňa, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák

Chabarovsk: Metsola - Šulakov, Zub, Teriajev, Jan Kolář, Aťušov, Veriovkin, Kurbatov - Miklík, Zohorna, D, Tarasov - Gračiov, Wandell, Achmetov - Litovčenko, Viačeslav Ušenin, Vladislav Ušenin - Baškirov, Byvaľcev, Fajzulin

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nezvládli ani druhý domáci zápas v novej sezóne KHL. Po stredajšej prehre s Vladivostokom 1:3 podľahli aj Chabarovsku.

Hosťom stačil na víťazstvo jediný gól, Slovan totiž neskóroval ani raz, hoci súpera jasne prestrieľal (39:14). Prvé dve tretiny priniesli nezáživný hokej s minimom šancí na oboch stranách.

Jediný gól dal v 44. minúte Wandell, ktorý v presilovke tečoval do bránky strelu od modrej čiary.

Zápas sledovalo v hľadisku iba 7218 divákov.

Ďalší zápas čaká Slovan už v nedeľu, opäť na domácom ľade privíta od 17.30 Novokuzneck.

Miloš Říha, tréner Slovana: "Vytvoríme si šance, ale nedávame góly. Keď je v jednej tretine pomer striel 22 ku 3, tak to už o niečom hovorí. Hráčom nemám čo vytknúť, tlačíme sa do šancí, v poslednej sekunde sme trafili žŕdku. Niečo tomu ale stále chýba. Gratulujem súperovi, ktorý bojoval a hral húževnato. Hráči, ktorí nám chýbali pre virózu, by mali v nedeľu nastúpiť. Dnes sme to ešte nechceli siliť."

Václav Nedorost, útočník Slovana: "Úvodná tretina bola celkom dobrá, dostali sme sa do tlaku, ale v zakončení sme slabí. Presilovky z našej strany sú tragédia, po inkasovanom góle sme boli v kŕči. Do ťažkej situácie sme sa dostali sami a musíme sa sami vyhrabať von.“

Marek Viedenský, útočník Slovana: "Zatiaľ som vo štvrtej formácii, je to rozhodnutie trénera. Verím, že si v ďalších dueloch vybojujem vyšší post. Všetci hráme za Slovan a musíme svoje úlohy akceptovať.“

Michel Miklík, útočník Amuru: "Sme radi za výhru a tri body. Myslím si, že Slovan nás prevýšil vo všetkých činnostiach, my iba v tom, že sme dali gól. Domáci hrali výborne, ale nepremenili šance, tak to býva. Prajem im, aby to zlomili v ďalšom zápase a vyhrali."

Sergej Šepelev, tréner Amuru: "Mojim hráčom gratulujem k výhre. Bol to pre nás ťažký zápas, ďakujem hlavne brankárovi za jeho výkon. Psychicky nám toto víťazstvo pomôže, súper bol dobrý, ale my sme to zvládli."

Online

III. tretina

Úsilie domácich ku gólu neviedlo, Slovan prehral 0:1.

Slován hrá power play

Domáci oslabenie ubránili, do konca ostávajú dve a pol minúty.

Snahu Slovana prerušil Nagy, v 56. minúte ide na trestnú lavicu.

Do konca ostáva osem minút, domáci sa snažia skórovať, ale zatiaľ bez efektu, Chabarovsk výborne bráni.

Chabarovsk hral 42-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Slovan síce odolal, ale krátko nato v oslabení o jedného hráča už Garnett inkasoval, keď tesne pred ním Wandell tečoval strelu od modrej - 0:1.

Slovan smolu nezlomil, gól nestrelil ani v druhej polovici presilovky, hrá sa v plnom počte.

II. tretina

V závere tretiny hral Slovan minútu presilovku, ale znova z nej nič nevyťažil. Druhú polovicu početnej výhody dohrá po prestávke, druhá tretina sa skončila.

Slovan je strelecky aktívnejší (momentálne je pomer striel 32:7), ale väčšinu pokusov brankár hostí vidí a bez väčších ťažkostí chytá.

Domáci hrali presilovku, ale vôbec im nevyšla. V početnej výhode sa trápia rovnako ako v prvom zápase proti Vladivostoku.

Slovan sa ubránil presilovke hostí, do gólových šancí sa však nedostáva. Oba tímy sa sústreďujú na pozornú obranu.

I. tretina

Slovan mal prevahu, bol strelecky aktívnejší (pomer striel 16:3), no gólmana hostí Metsolu neprekonal, najväčšiu šancu nevyužil Jeglič.

Domácemu tímu aj v dnešnom zápase chýba kľúčový obranca Cam Barker aj center druhého útoku Rok Tičar, oboch trápi črevná viróza. V prvom útoku oproti prvému zápasu sezóny proti Vladivostoku nahradil kapitána Tomáša Surového český útočník Lukáš Kašpar.

Vo svojom prvom zápase novej sezóny podľahol Slovan v stredu na domácom ľade Vladivostoku 1:3. Dnes sa pokúsi získať prvé boy v aktuálnom ročníku KHL.

KHL - piatok

Čeljabinsk - Chanty-Mansijsk 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)

Góly: 23. Kručinin, 32. Osnovin, 40. Pare - 5. Medvedev, 13. Panov, 22. Gusev, 42. Gusev, 43. Bortnikov

Dinamo Moskva - Novokuzneck 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 13. Galimov, 32. Robinson, 43. Pestuško, 45. Cvetkov - 1. Kazakov, 35. Manuchov, 50. Musin

Nižnekamsk - Jekaterinburg 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 5. Ljamin - 26. Popov, 35. Turbin

Podoľsk - Novosibirsk 1:5 (0:5, 1:0, 0:0)

Góly: 23. Šitikov - 4. Ullström, 4. Šumakov, 6. Zafjarov, 10. Butuzov, 18. Verešagin

Záhreb - Vladivostok 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Smoleňák, 22. Kinrade, 51. Kvapil - 30. Kuznecov

Domov»Hokej»KHL»Slovan opäť prehral. Nedorost: Slabá koncovka, presilovky sú tragédia