Nitra dostala doma debakel, s Libercom prehrala 0:9

Hokejisti Liberca sa tešia z gólu do bránky Nitry.
Hokejisti Liberca sa tešia z gólu do bránky Nitry. (Autor: TASR)
Sportnet|29. aug 2015 o 18:14

Nitra prehrávala už v pätnástej minúte 0:5. Jeden gól Liberca strelil aj Slovák Martin Bakoš, asistenciu zaznamenal Branko Radivojevič a v bránke stál Ján Lašák.

HK Nitra - Bílí Tygři Liberec 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Výtisk (Valský), 5. Vampola, 6. M. BAKOŠ (RADIVOJEVIČ), 6. Jelínek (Krenželok), 15. Bulíř (Jelínek, Šimek), 23. Lakatoš (Stránský, Vlach), 31. Valský (Krenželok), 50. Valský (Krenželok), 59. Krenželok (Valský)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Bajtek 5+10+DKZ za hrubosť - Kajínek 5+10+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Nitra: M. Valent - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milam, Michal Novák, Milo, Bajtek, T. Devečka - Lukáš Novák, Kutálek, Stümpel - S. Saliji, Marek Slovák, Stloukal - J. Štefanka, Pupák, Macík - S. Buček, Bene, Piačka

Liberec: Lašák - Ševc, Šimek, Kajínek, Derner, Ulrych, Výtisk, Lakatoš, Říha - Řepík, Birner, Vampola - Radivojevič, Bulíř, M. Bakoš - Valský, Krenželok, Jelínek - Stránský, Vlach

NITRA. Hokejisti Nitry po sympatickom štvrtkovom výkone v Lige majstrov na ľade švédskej Skelleftey absolútne nezvládli sobotňajší domáci zápas proti českému Libercu.

Zverenci trénera Antonína Stavjaňu podľahli svojmu súperovi zahanbujúco 0:9.

Päť gólov za pätnásť minút

Nitrania totálne nezachytili úvod duelu, po šiestich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 0:4, pod ktorý sa podpísali Výtisk, Vampola, Slovák Martin Bakoš (asistencia Radivojevič) a Jelínek. V 15. min pridal piaty gól hostí Bulíř.

Brankár Nitry Michal Valent (vľavo) zasahuje proti strele Michal Bulir z Liberca (v strede). FOTO - TASR.

Domáci naďalej nevedeli nájsť recept na hosťujúcu obranu a do siete im padali ďalšie zásahy. V 23. min sa presadil Lakatoš a v polovici stretnutia upravil na hrozivých 0:7 Valský.

Ten istý hráč strelil v 50. min ôsmy gól Liberca a bodku za exhibíciou dal minútu pred koncom Krenželok.

V zápase excelovala liberecká tretia útočná formácia Valský, Krenželok, Jelínek, ktorá dovedna nazbierala 10 bodov (4+6). V bránke hostí stál po celý čas slovenský gólman Ján Lašák.

V bránke Liberca stál Slovák Ján Lašák. FOTO - TASR.

Nitranom patrí v tabuľke D-skupiny posledné tretie miesto, na konte majú bod. Liberec si po domácej prehre 0:4 so Skellefteou pripísal v sobotu prvé tri body.

Nitra sa najbližšie predstaví vo štvrtok 3. septembra v Liberci.

Hlasy trénerov:

Antonín Savjaňa, tréner Nitry: "Boli sme vo všetkých činnostiach pomalší a pri ťažkom pohybe sa nedá vzdorovať takému celku ako je Liberec."

Filip Pešan, tréner Liberca: "Stretnutie bolo pre oba celky ťažké, čo sa týka podmienok, sme radi, že nám na začiatku padli štyri góly. Domáci mali úžasných divákov, napriek nepriaznivému stavu celý zápas povzbudzovali."

Cehlárik dvojbodový

V sobotu sa darilo Slovákovi Petrovi Cehlárikovi, ktorý prispel k víťazstvu švédskej Luley nad švajčiarskym Fribourgom gólom a asistenciou.

Dvadsaťročný krídelník najprv v štvrtej minúte prihral na presný zásah Harjua na 2:0 a neskôr v úvode druhej tretiny uzavrel na konečných 4:2.

Liga majstrov 2015/16 - ďalšie sobotné výsledky:

B-skupina: EV Zug (Švaj.) - Djurgaarden (Švéd.) 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

C-skupina: HV 71 Jönköping (Švéd.) - SönderjyskE Vojens (Dán.) 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

F-skupina: Espoo Blues (Fín.) - Grenoble (Fr.) 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

G-skupina: Düsseldorf EG (Nem.) - TPS Turku (Fín.) 4:5 (0:2, 3:2, 1:1)

J-skupina: Viedeň Capitals (Rak.) - Krefeld Pinguine (Nem.) 2:3 SN (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

K-skupina: Lulea Hockey (Švéd.) - Fribourg-Gottéron (Švaj.) 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)