Slovan získal prvé body. Súperovi nedal šancu a vyhral 6:0

Žiga Jeglič strieľa po spolupráci s Rokom Tičarom prvý gól Slovana.
Žiga Jeglič strieľa po spolupráci s Rokom Tičarom prvý gól Slovana. (Autor: TASR)
Sportnet|30. aug 2015 o 17:05

Štart do novej sezóny im vôbec nevyšiel. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali oba úvodné domáce zápasy. Proti Metallurgu Novokuzneck však zaváhania dokonale odčinili.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA - nedeľa:

Slovan Bratislava - Novokuzneck 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Gól: 11. Jeglič (Tičar, Šťastný), 17. Švarný (Protasenja, Bartovič), 18. Barker (Kašpar), 39. Kašpar (Surový), 45. Šťastný (Tičar, Jeglič), 59. Skokan (Bartovič, Barker)

Rozhodovali: Kiseljov, Dejev Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6875 divákov.

Slovan: M. Garnett - Barker, Sersen, Starosta, Švarný, V. Mihálik, J. Valach, L. Kozák - L. Kašpar, V. Nedorost, T. Surový - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Skokan, Protasenja, Bartovič - Skalický, Marek Viedenský, Lušňák

Novokuzneck: Poďapoľskij (21. Novotný) - Kuklev, Postnikov, Fairchild, Manuchov, Amirov, Skutar, Kamalov, Antonovskij - Drugov, Romanov, Komaristyj - Kazakov, Stoa, Orlov - Karavajev, Kousal, Kaprizov - Berdnikov, Malinovskij, Musil

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli v nedeľňajšom treťom zápase nového ročníka KHL prvé víťazstvo. Na domácom ľade zdolali Metallurg Novokuzneck 6:0.

Zverenci trénera Miloša Říhu rozhodli o hladkom triumfe ešte v prvej tretine. V nej si vypracovali trojgólový náskok. Strelecky sa presadili Jeglič, Švarný a Barker. V úvode sa pritom museli brániť dvom oslabeniam.

Slovanisti boli pred bránou súpera výrazne aktívnejší. Na snímke sa snaží prekonať brankára Novokuznecka Václav Nedorost. FOTO - TASR.

Bratislavčania nepoľavili ani v ďalšom priebehu. A do konca duelu pridali ešte ďalšie tri góly. V 39. minúte prestrelil Novotného Kašpar a v tretej tretine namierili presne Šťastný a Skokan.

Domáci boli počas celého duelu lepší a súpera takmer k ničomu vážnemu nepustili. Najbližší duel ich čaká už v utorok 1. septembra opäť na domácom ľade. O 17. hodine privítajú Sibir Novosibirsk.

Hlasy po zápase

Miloš Říha (tréner Slovana): „Konečne nám to tam padlo. Bolo vidieť, že v predchádzajúcich dueloch nám chýbali Barker a Tičar. Ich návrat do zostavy bol citeľný. Hokej vyzeral úplne inak. Škoda, že prvé dve stretnutia nám nevyšli, mohlo to byť z našej strany trochu optimistickejšie a veselšie.“

Nikolaj Soloviov (tréner Metallurgu Novokuzneck): "Po takejto prehre neviem povedať, prečo sme hrali takto. Asi sme stratili veľa síl v predchádzajúcom súboji v Moskve proti Dinamu.“

Lukáš Kašpar (útočník Slovana): "Pred duelom sme si povedali, v čom ešte musíme pridať. Šancí sme mali dosť. Som rád, že mi to tam padlo a dokázali sme triumfovať. Myslím si, že sme slušne bránili a dobre pracovali v priestore pred bránkou súpera.“

Dávid Skokan (útočník Slovana): "Konečne. Po dvoch prehrách sa patrilo zvíťaziť. Zároveň som rád, že to padlo aj mne, pretože šance som mal. V prvom rade musíme zostať nohami na zemi, nesmieme lietať v oblakoch z jedného víťazstva. Isto nám to pomôže, v prípade prehry by sme to mali ešte náročnejšie. “

(sita)

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil.

59. min - Tesne pred koncom súboja pridáva Slovan aj šiesty gól a potvrdzuje dominanciu v tomto stretnutí. Milan Bartovič našiel elegantou prihrávkou Skokana, ktorý nemal problém skórovať.

55. min - Záver zápasu sa blíži a o víťazovi je rozhodnuté. Slovan absolútne ovládol duel. Súpera do týchto chvíľ prestrieľal 36-12 a absolútne zaslúžene si pripíše prvé tri body v novej sezóne.

45. min - Deštrukcia súpera pokračuje. Andrej Šťastný si vypýtal prihrávku medzi kruhmi a presnou strelou švihom k pravej žrdi zvyšuje už na 5:0.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

39. min - Slovan vedie 4:0! Premiérový gól vo svojom novom drese strieľa Lukáš Kašpar. V útočnom pásme si podržal puk, pripravil si ho na strelu medzi kruhmi a prestrelil brankára súpera.

31. min - Slovan má v tomto stretnutí výraznú prevahu. Dokonale o tom vypovedá jasná strelecká prevaha: 24-7 po polovici duelu. A konečne sa bratislavskému tímu podarilo šance premeniť aj na góly.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

18. min - Slovan využíva presilovú hru a vyhráva o tri góly. Cam Barker podržal puk na modrej čiare, preukázal rozvahu a podobne ako Švarný prestreľuje všetko, čo mu stálo v ceste.

17. min - Slovan vyhráva 2:0! Po vyhranom vhadzovaní sa dostal k puku na modrej čiare Ivan Švarný, pripravil si ho na strelu a švihom druhý raz prekonáva Poďapoľského.

11. min - To bola parádna akcia! Slovinci si teraz vychutnali brankára súpera. Rok Tičar vyviezol puk, ako na podnose ho poslal Žigovi Jegličovi, ktorý už nemal problém trafiť ho do odkrytej brány.

9. min - Úvod zápasu výrazne kúskovali vylúčenia. Pred malou chvíľou sa Slovan v početnej nevýhode ubránil. Na druhej strane si do dobrej pozície nakorčuľoval Mihálik, ale zakončil len do brankára súpera.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Slovanistov najvýraznejšie trápi koncovka. V doterajších dvoch stretnutiach na vlastnom ľade strelili iba jediný gól. Do siete Vladivostoku sa trafil strelou spoza modrej čiary Michal Sersen.

Zostrih z úvodného zápasu sezóny proti Vladivostoku (1:3).

V piatok Slovan prestrieľal v druhom súboji Chabarovsk 39:14. Chvíľami doslova drvil súpera, ale bez efektu. Ruský tím využil v poslednej tretine presilovku a jeden gól mu stačil na to, aby si z Bratislavy odniesol tri body.

Pritom Chabarovsk bol vlani úplne najslabším mužstvom KHL. A ani Vladivostok sa nedostal do play-off.

Zostrih zo zápasu Slovana proti Chabarovsku (0:1).

"To, čo predvádzame, je hanba. Niečo príšerné," nechápavo krútil hlavou po prehre s Chabarovskom 0:1 center prvého útoku Václav Nedorost.

"Naše presilovky - to je tragédia. Nevieme ich využiť a od toho sa všetko odvíja. Nedokážeme ani vojsť do útočného pásma, usadiť sa v ňom. Pritom v tréningu nám celkom idú. Ale príde zápas a my sme úplne mimo."

Pred zápasom - Pred začiatkom sezóny deklarovali smelé ambície. Po dvoch kolách sú na dne tabuľky. Hokejisti Slovana Bratislava v nedeľu zabojujú v KHL o prvé body. Zápas s Novokuzneckom sa začína o 17.30 hod.

Domov»Hokej»KHL»Slovan získal prvé body. Súperovi nedal šancu a vyhral 6:0