V šlágri zvíťazil Spartak, Žilina prehrala prvýkrát v sezóne

Kapitán Marek Janečka sa teší z gólu do siete Žiliny. Spolu s ním oslavuje Martin Mikovič. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. aug 2015 o 22:40

V úvodných piatich kolách ani raz neprehrali. Futbalisti Žiliny vyšli bodovo naprázdno až zo súboja v Trnave. Spartak vybojoval iba druhé víťazstvo v sezóne.

BRATISLAVA. Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 7. kola Fortuna ligy 2015/2016 nad MŠK Žilina 2:0 (1:0). Svojmu súperovi pripravili prvú prehru v najvyššej slovenskej súťaži v aktuálnom ročníku.

Trnavčanov poslal do vedenia hneď v úvode strelou obranca Marek Janečka. A zisk troch bodov poistil v 76. minúte argentínsky legionár Aldo Baéz.

Zverenci dočasného trénera Branislava Mráza sa v tabuľke posunuli na šieste miesto hneď za Žilinčanov. Hostia nevyužili vyše 75-minútovú presilovku o jedného hráča po vylúčení brankára Spartaka Ľuboša Kamenára.

FORTUNA LIGA - 7. kolo:

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 2:0 (1:0)

Góly: 4. Janečka, 76. Baéz, ŽK: 66. Čonka, 86. Vojtuš - 72. Jelič, ČK: 15. Kamenár (Trnava), rozhodovali: Vnuk - Mókoš, Hancko, 13 340 divákov

Trnava: Kamenár - Janečka, Godál, Nikolič, Čonka - Baéz (82. Casado), Halilovič - Schranz (19. A. Jakubech), Mikinič (40. Vojtuš), Mikovič - Majtán

Žilina: Volešák - Špalek (46. Bénes), Králik (81. Klec), Škriniar, Letič - Pečovský - Paur, Káčer, Škvarka (60. William Alves de Oliveira, Mihalík - Jelić

Duel v Trnave sa hral vo výbornej atmosfére. FOTO - SITA/AP.

Hlasy trénerov:

Branislav Mráz, tréner Trnavy: "Dostali sme sa v úvode do vedenia a potom prišlo vylúčenie brankára. Tento okamih akoby našich hráčov zomkol. V druhom polčase pridali druhý gól a vybojovali si dôležité víťazstvo pre Trnavu."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Dnes bolo v Trnave honosné otvorenie krásneho štadióna a s podporou divákov sme videli víťazstvo domácich 2:0."