US Open: Cibulková postúpila, vyradila bývalú svetovú jednotku

Dominika Cibulková potvrdila nárast formy. V prvom kole US Open zdolala bývalú svetovú jednotku. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. aug 2015 o 17:00

Spomedzi slovenských zástupcov mala asi najsilnejšiu súperku. Dominika Cibulková v prvom kole US Open vyradila nasadenú sedmičku - Srbku Anu Ivanovičovú.

US OPEN - 1. kolo:

(dotácia 42,35 milióna USD, tvrdý povrch)

Dominika Cibulková (SR) - Ana Ivanovičová (Srb.-7) 6:3, 3:6, 6:3

/vzájomná bilancia 3:2/

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

V 1. kole na centri na štadióne Arthura Asha po bojovnom výkone vyradila siedmu nasadenú Srbku Anu Ivanovičovú v troch setoch 6:3, 3:6, 6:3.

Získala najcennejší tohtoročný skalp a upravila vzájomnú bilanciu s bývalou svetovou jednotkou na 3:2. V ďalšom kole ju čaká dvadsaťročná americká kvalifikantka Jessica Pegulová.

Dominika Cibulková víťazstvom nad Anou Ivanovičovou získala najcennejší tohtoročný skalp. FOTO - SITA/AP.

"Som veľmi spokojná s mojím dnešným výkonom. Mentálne som bola veľmi silná. Najmä po tom, čo som prehrala druhý set, som sa dokázala vrátiť k svojej hre, čiže agresívneho prejavu od základnej čiary," vravela Slovenka v jednej z prvých reakcií pre Eurosport.

"Nebolo to vôbec ľahké. Ivanovičová je veľmi silná súperka, ale v rozhodujúcich chvíľach som si verila. Nemám za sebou ľahké obdobie, ale toto víťazstvo pomôže môjmu sebavedomiu."

Cibulková postúpila do druhého kola US Open prvýkrát od roku 2012. Vlani nečakane skončila na rakete šestnásťročnej americkej juniorky Catheriny Bellisovej.

Zostrih zo zápasu.

"V New Havene sa mi konečne začala vracať moja hra a na dvorci som sa už cítila oveľa lepšie. Pred dneškom som si toho bola vedomá a vedela som, že akurát musím nabehnúť na kurt a predviesť to," pokračovala Cibulková.

"Počas zápasu sa človeku preháňa hlavou veľa vecí. Bolo mi jasné, že musím zostať silná a potrebujem si to sama uhrať - súperka mi nedarovala ani loptičku," dodala podľa portálu Tenisovej asociácie žien (WTA).

Hodnotenie zápasu podľa D. Cibulkovej

Slovenka už má istotu prémie 68 600 USD brutto a sedemdesiat bodov do hodnotenia, v ktorom ako nedávna členka Top 10 figuruje na 50. pozícii najmä vinou maródky od februára do júna vrátane operácie ľavej nohy.

Online prenos

tenis-lopticka.jpg Je koniec! Dominika Cibulková tretí set doviedla do víťazného konca a po výsledku 6:3 postupuje do druhého kola!

tenis-lopticka.jpg Dominika je však plne sústredená, svoje podanie si udržiava a vyhráva už 4:1. Len dva gemy delia slovenskú tenistku od postupu do druhého kola US Open.

Dominika Cibulková zlepšila svoj výkon. FOTO - TASR/AP.

tenis-lopticka.jpg Ale tretí set Dominika Cibulková rozbieha rovnako dobre ako druhý. Podobne sa dostáva do vedenia 3:1. Teraz už len zostáva udržať pevnejšie nervy a nepustiť to z rúk.

II. set

tenis-lopticka.jpg Dominika - žiaľ - prehráva aj piatu hru za sebou a skvelo rozohraný set stráca pomerne jednoznačne v pomere 3:6. Ideme do tretieho dejstva.

tenis-lopticka.jpg Ivanovičová sa neuveriteľne zdvihla, Dominika sa trápi. Prehrala už štyri hry za sebou a súperka sa dostáva do nádejného vedenia 3:5.

Dominika Cibulková sa trápi, prehrala štyri hry za sebou. FOTO - TASR/AP.

tenis-lopticka.jpg Tak to je neskutočné, čo sa teraz deje. Cibulková viedla 3:1 a mala výhodu na podaní súperky. Nielenže ju napokon nevyužila, vzápätí stratila aj svoj vlastný servis. Ivanovičová vyrovnáva na 3:3 a je späť v hre.

tenis-lopticka.jpg Cibulková to má rozohrané parádne, opäť preráža servis súperky. Čo je však podstatnejšie, svoj si drží. Ivanovičovej odskakuje na rozdiel dvoch gemov a vedie 3:1.

tenis-lopticka.jpg Druhý set sa zatiaľ začína vyrovnane. Stav je 1:1, podávať bude Srbka Ana Ivanovičová. Dominika Cibulková však má minimálne po psychickej stránke navrch.

I. set

tenis-lopticka.jpg Výborne! Dominika získala v závere setu nad Ivanovičovou prevahu, opäť jej prerazila servis a následne brejk aj potvrdila. Prvý set vyhráva v pomere 6:3.

tenis-lopticka.jpg Opäť sledujeme typický ženský tenis s množstvom stratených podaní a následných rebrejkov. Ivanovičová opäť získala servis Cibulkovej, lenže Slovenka následne odpovedala. A prvý raz v zápase vedie - 4:3.

Ivanovičová dvakrát získala Cibulkovej servis, ale rovnaký počet podaní aj stratila. FOTO - SITA/AP.

tenis-lopticka.jpg Ana Ivanovičová svoj brejk potvrdila, lenže Dominika sa psychicky nezložila. Hneď vzápätí dvoma získanými hrami po sebe vyrovnáva na 2:2. Aj keď na podaní Srbky to bol boj až cez zhody.

tenis-lopticka.jpg Zápas sa začal. Dominika Cibulková hneď na úvod stráca svoje podanie a Srbka môže ísť veľmi rýchlo do trháku.

Pred zápasom

tenis-lopticka.jpg Srbka Ana Ivanovičová je v súčasnosti na siedmom mieste rebríčka WTA. V minulosti však bola svetovou jednotkou. Svoje maximum dosiahla v júni 2008.

Ana Ivanovičová je bývalou svetovou jednotkou. FOTO - TASR/AP.

tenis-lopticka.jpg Slovenská tenistka potvrdila nárast formy na minulotýždňovom turnaji v New Havene. Odohrala tri ťažké stretnutia a na kurte strávila dokopy viac ako deväť hodín.

Nad jej sily napokon bola Češka Lucie Šafářová.

V druhom kole Cibulková vyradila Francúzku Kristinu Mladenovičovú.

V treťom kole Cibulková nestačila na Luciu Šafářovú.

tenis-lopticka.jpg Žiaden tenisový štadión na svete nie je väčší. Dominika Cibulková má česť odštartovať program prvého kola US Open na Štadióne Arthura Asha. Jej súperkou bude nasadená sedmička Ana Ivanovičová.

Predpokladaný začiatok zápasu je po 17.00 hod SELČ.

Domov»Tenis»US Open: Cibulková postúpila, vyradila bývalú svetovú jednotku