Slovan tretí raz prehral, rozhodujúci gól dal súper v oslabení

Hráč Slovana Lukáš Kozák (vľavo) sa pokúša odstaviť od puku Davida Ullströma z Novosibirsku. (Autor: TASR)
Sportnet|1. sep 2015 o 16:45

Naposledy sa konečne dočkali. Hokejisti Slovana Bratislava až vo svojom treťom zápase novej sezóny KHL získali prvé body. Proti Novosibirsku však opäť zlyhali. Z úvodných štyroch domácich súbojov uspeli len raz.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA - utorok:

Slovan Bratislava - Novosibirsk 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 32. A. Šťastný (Jeglič), 38. L. Kašpar (Nedorost) - 26. Šalunov (Gimajev), 27. Šumakov (Okulov), 56. Šalunov (Ridderwall)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Dejev, Naumov - Zacharenkov, Sadovnikov, 7547 divákov

Slovan: Garnett - Sersen, Barker, Starosta, Švarný, J. Valach, V. Mihálik, L. Kozák - Kašpar, V. Nedorost, Surový - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - D. Skokan, Protaseňa, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák

Novosibirsk: Salák - Ibragimov, Vereščagin, Roth, Alexejev, Gimajev, Naumov, Meňšikov, Ignatovič - Moňa, Ullström, Kopejkin - Šumakov, Okulov, Ridderwall - Vorošilo, Fefelov, Sannikov - Šalunov, Gubin, Žafiarov

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom domácom zápase KHL s tímom Sibir Novosibirsk 2:3. Zverenci trénera Miloša Říhu prišli o predĺženie a istotu bodu v poslednej päťminútovke riadneho hracieho času.

Po bezgólovej úvodnej dvadsaťminútovke hostia dali dva góly v rozpätí šesťdesiatich sekúnd. Do streleckej listiny sa zapísali Šalunov a Šumakov. Za domácich skorigoval Andrej Šťastný a vyrovnal Kašpar.

Zostrih zo zápasu (2:3).

Rozhodnutie zariadil v 56. minúte vo vlastnom oslabení Šalunov.

Slovan v tejto sezóne KHL nazbieral v štyroch dueloch iba tri body so skóre 9:7. Najbližšie sa predstaví opäť v domácom prostredí. V nedeľu 6. septembra o 17.30 h privíta chorvátsky Medveščak Záhreb.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Štvrtý zápas po sebe hrať doma je veľmi ťažké. Bolo to vidieť na našom pohybe, ale som sklamaný z disciplíny. Prepadali sme v útočnom aj v obrannom pásme, hráči neprevzali zodpovednosť za hru, opäť to nikto nevzal na seba. Pripadalo mi to tak, akoby si chlapci len prišli zahrať hokej. Som veľmi sklamaný z tohto výkonu."

Andrej Skabelka, tréner Novosibirska: "Bol to náš štvrtý zápas a chcel by som povedať, že ďakujem chlapcom, pretože ho zvládli dobre. Napriek tomu, že sme inkasovali dva góly, sme dokázali streliť tretí a vyhrať. Tento triumf si veľmi vážime."

Andrej Šťastný, strelec prvého gólu Slovana: "Je to veľmi nepríjemné. Máme presilovku, každý sa v duchu tešil, že s výsledkom môžeme niečo urobiť a my si takto strelíme akoby vlastný gól. Bohužiaľ. Gól sa teraz podarilo dať mne, verím, že to padne v najbližšej dobe aj ostatným chalanom."

Tomáš Surový, kapitán Slovana: "Je ťažké hovoriť o tom, čo sa stalo. Najmä po tom, čo sme stiahli náskok súpera z 0:2. Po oddychovom čas sme hrali s nasadením, vyrovnali sme a bolo treba pridať už len tretí gól. Paradoxne, potom príde takáto chyba v presilovke a je po zápase. Bolo to o jednom góle. Škoda toho, veľmi nás to mrzí."

Tomáš Starosta, obranca Slovana: "Po inkasovanom góle na 2:3 sme zostali v šoku. Na konci sme sa snažili ešte vyrovnať, pretože naša presilovka pokračovala. Už to ale bolo hrozné, nevedeli sme si prihrať, udržať sa v pásme. Zo štyroch zápasov je jedno víťazstvo strašne málo."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slovan prehráva tretí zo štyroch úvodných domácich zápasov. Na Novosibirsk nestačil po výsledku 2:3.

56. min - Slovan hral presilovú hru, namiesto toho stratil puk, vyviezol ho Ridderwall a po jeho prihrávke dostáva Novosibirsk do vedenia svojim druhým gólom v zápase Šalunov.

52. min - Slovan sa teraz musí brániť, Novosibirsk výrazne pritlačil. Garnett drží domácich nad vodou. V tretej tretine je Sibir strelecky aktívnejší. Celkovo však má prevahu stále Slovan: 31-23.

44. min - Slovan mohol opäť prehrávať. Okulov sa rútil sám na brankára Garnetta, skúšal blafák do pravej strany. Kanaďan jeho úmysel vystihol a puk zastavil.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

38. min - Čosi viac ako dve minúty pred koncom druhej tretiny Slovan vyrovnáva! Lukáš Kašpar sa ako posledný dotkol puku, brankár Salák ho síce vyrazil, ale už spoza bránkovej čiary.

32. min - Slovan sa dostáva naspäť do zápasu. Jeglič zachytil chybnú rozohrávku súpera, naservíroval puk na strelu Šťastnému, ktorý bombou prestrelil Saláka.

27. min - Prešlo len päťdesiat sekúnd a Slovan dostáva druhý gól. Na puk odrazený od zadného mantinelu veľmi dobre číhal Sergej Šumakov, Garnett sa už nestihol premiestniť a Slovan prehráva 0:2.

26. min - A po krátkom čase Slovan inkasuje. Maxim Šalunov sa dostal s pukom do útočného pásma, nevymýšľal, vystrelil a prekonal Garnetta.

23. min - Slovan hneď na úvod výrazne pritlačil a mohol vyhrávať. Veľkú šancu mal po individuálnej akcii Tičar. Naprieč útočným pásmom potiahol puk, položil si aj brankára Saláka, ale minul jeho bránu.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

17. min - Slovan mal veľkú šancu otvoriť skóre v presilovej hre. Výrazne pritlačil, ale Salák s vypätím všetkých síl odoláva. Domáci sú však teraz výrazne aktívnejší, začali častejšie strieľať. V tejto štatistike už vedú 9-7.

10. min - Slovan ale teraz prepadol v defenzíve a hostia mali veľmi dobrú príležitosť. Garnett mal aj šťastie, keď útočník Novosibirsku z bezprostrednej blízkosti puk netrafil.

7. min - Slovan zatiaľ drží súpera na dištanc od vlastnej brány, až v siedmej minúte musel Garnett prvý raz zakročiť. Puk ale bez problémov kryje.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Slovan uspel proti Novokuznecku po úvodných dvoch prehrách. Postupne nestačil na Vladivostok (1:3) a následne i Chabarovsk (0:1).

Neúspešné počínanie i streleckú impotenciu však dokonale odčinil proti Novokuznecku. Získal prvé tri body a výrazným spôsobom si zlepšil i celkové skóre. Zvíťazil vysoko 6:0.

Zaujal nielen efektívnou koncovkou, ale najmä obrovskou prevahou v ofenzíve. Súpera prestrieľal trojnásobne a v útočnom pásme si s ním robil často, čo chcel.

Niektoré gólové kombinácie stali skutočne zato. Skóre otvoril Slovan po parádnej spolupráci Slovincov Tičara s Jegličom, keď druhý menovaný už nemal problém dostať puk do odkrytej brány.

Pred zápasom - Nadviazať na bodový zisk i skvelý herný výkon z posledného súboja proti Novokuznecku. Hokejisti Slovana majú pred sebou jasný cieľ. Zápas proti Novosibirsku sa začína o 17. hodine.