US Open: V druhom kole budú traja. Postúpila aj Schmiedlová

Karolína Schmiedlová potvrdila dobrú formu z posledných týždňov aj v prvom kole US Open. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
Sportnet|1. sep 2015 o 22:15

Dominika Cibulková a Martin Kližan. Spomedzi piatich zástupcov Slovenska v pondelok uspeli v prvom kole US Open dvaja. V utorok sa k nim pridala Karolína Schmiedlová.

US OPEN - 1. kolo:

(dotácia 42,35 milióna USD, tvrdý povrch)

Karolína Schmiedlová (SR-32) - Julia Görgesová (Nem.) 6:3, 6:4

/za 93 minút/

NEW YORK. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

V úvodnom kole si ako nasadená tridsaťdvojka poradila so skúsenou Nemkou Juliou Görgesovou v dvoch setoch 6:3, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude Čiernohorka Danka Koviničová.

Schmiedlová mala proti Görgesovej raketový štart. Dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:0. Nemka v ďalších minútach síce znížila na 3:4, no záver prvého setu patril slovenskej jednotke, ktorá robila menej nevynútených chýb.

V druhom sete bola Nemka agresívnejšou hráčkou. V závere však opäť slávila úspech Slovenka. Za stavu 4:4 súperku brejkla a následne zápas zakončila čistou hrou.

Schmiedlová sa na grandslamovom turnaji prvýkrát ocitla medzi nasadenými hráčkami. Túto pozíciu si vydobyla kvalitnými výkonmi na turnaji v Cinncinati, kde postúpila z kvalifikácie až do štvrťfinále dvojhry.

Zverenkyňa trénera Milana Martinca získala v tejto sezóne dva tituly. Triumfovala na harde v Katoviciach a na antuke v Bukurešti. Za júl si vyslúžila ocenenie Vychádzajúca hviezda mesiaca.

Tento rok získala Schmiedlová svoj prvý titul v Katoviciach.

Schmiedlovej tréner Milan Martinec bol po úspešnom vstupe jeho zverenky do turnaja spokojný.

"Prvé kolo na grandslamoch je vždy náročné. Görgesová hrala počas celého zápasu agresívne. Zo začiatku robila chyby, potom sa ale zlepšila. Kaja však bojovala o každú loptičku a veľmi dobre zvládla koncovky setov," povedal pre TASR kouč 20-ročnej Košičanky.

Online prenos

tenis-lopticka.jpg Karolína s absolútnym prehľadom doviedla zápas do víťazného konca. Čistou hrou stanovuje konečný rezultát zápasu na 6:3 a 6:4.

tenis-lopticka.jpg Až za stavu 4:4 jedna z hráčok stráca servis - a je to Nemka Görgesová. Karolína vedie 5:4 a bude podávať na víťazstvo v stretnutí a postup do druhého kola.

Karolína Schmiedlová predviedla koncentrovaný výkon a súperku do ničoho výraznejšieho nepustila. FOTO - Ilustračné TASR/AP.

tenis-lopticka.jpg V druhom sete si zatiaľ hráčky kontrolujú svoj servis. Schmiedlová teraz dovolila na svojom podaní uhrať protihráčke iba jediný fiftín a vyrovnáva na 3:3.

I. set

tenis-lopticka.jpg Karolína to napokon zvládla, hoci musela aj na svojom podaní bojovať cez zhodu. V rozhodujúcich chvíľach však mala pevnejšie nervy a získava prvý set v pomere 6:3.

Nemka nezachytila úvod zápasu a set už nedokázala zachrániť. FOTO - Ilustračné TASR.

tenis-lopticka.jpg A Nemka získala aj ďalší servis Schmiedlovej a už to vyzeralo pre našu tenistku zle-nedobre. Lenže Karolína odolala cez zhodu tlaku súperky a okamžitým rebrejkom sa dostáva do vedenia 5:3 a bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

tenis-lopticka.jpg Nemka sa však nezlomila a bojuje. Prerazila podanie Slovenky, ktorá mohla vyhrávať už 5:0. Vzápätí brejk potvrdila na svojom podaní a znižuje na 4:2.

tenis-lopticka.jpg Karolína potvrdila skvelú formu vynikajúcim nástupom do druhého setu. Hneď na úvod získala štyri hry za sebou a dostala sa do parádneho trháku - 4:0.

Pred zápasom

tenis-lopticka.jpg Nedávno ju vyhlásili za Vychádzajúcu hviezdu mesiaca júl. Karolína Schmiedlová má v poslednom období veľmi dobrú formu. A pred US Open sa prvýkrát dostala medzi nasadené hráčky. Jej prvou súperkou v New Yorku bude Nemka Julia Görgesová.

Domov»Tenis»US Open: V druhom kole budú traja. Postúpila aj Schmiedlová