Slovenka podľahla po trojhodinovej trojsetovej dráme nasadenej Kanaďanke.

US Open 2015 - ženy (3. kolo):

/dotácia 42,35 milióna USD, tvrdý povrch/

Eugenie Bouchardová (Kanada- 25) - Dominika Cibulková (SR) 7:6, 4:6, 6:3

NEW YORK. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

Po takmer trojhodinovej trojsetovej dráme podľahla nasadenej dvadsaťpäťke Kanaďanke Eugenie Bouchardovej 6:7 (9), 6:4, 3:6.

V úvodnom dejstve nevyužila päť setbalov. Jej maximom vo Flushing Meadows zostáva štvrťfinále z roku 2010.

Posledným slovenským želiezkom v singli zostala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá nastúpi v sobotu proti piatej nasadenej Češke Petre Kvitovej.

Dominika Cibulková nevyužila v prvom sete päť setbalov. FOTO - TASR/AP.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Bouchardovou a po brejku v šiestom geme sa ujala vedenia 4:2. Kanaďanka síce vyrovnala na 4:4, no za stavu 6:5 mala Slovenka pri Bouchardovej servise dva setbaly.

Vlaňajšia wimbledonská finalistka ich však odvrátila, v tajbrejku ďalšie tri a úvodné dejstvo získala vo svoj prospech.

Na začiatku druhého si po rýchlom brejku vybudovala náskok 3:1, Cibulková však následne získala štyri gemy v rade a vynútila si tretí set.

((video))

Hneď v jeho úvode súperku brejkla, Kanaďanka však potom najmä vďaka skvelému forhendu získala štyri hry za sebou a prvý vzájomný zápas s Cibulkovou už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila v poradí druhý mečbal.

V osemfinále sa stretne s Taliankou Robertou Vinciovou.

Kanaďanka bola vlani vo finále Wimbledonu a v semifinále Australian Open i Roland Garros, v tomto roku sa však herne i výsledkovo dlho trápila. Na ôsmich turnajoch za sebou vypadla vždy v 1. kole.

Začiatkom augusta ukončila spoluprácu s trénerom Samom Sumykom - bývalým koučom Bielorusky Victorie Azarenkovej.

Pred US Open jej v príprave pomáhal legendárny Američan Jimmy Connors a Bouchardová v New Yorku potvrdzuje nárast formy.

Eugenie Bouchardová sa v tomto roku herne trápila. FOTO - TASR/AP.

"Vďaka spolupráci s Jimmym mám na mnohé veci iný pohľad. Dostala som novú inšpiráciu, cítim sa oveľa sebavedomejšia a motivovanejšia Jimmy je energický muž a pomohol mi zmobilizovať sa. Dôveruje mi, vďaka nemu som získala viac sebadôvery. Cítim, že som na dobrej ceste," povedala Bouchardová pre oficiálnu stránku turnaja.

Online prenos

III. set

tenis-lopticka.jpg Cibulková síce znížila na 5:3, no Kanaďanka už šancu z rúk nepustila, postrážila si svoje podanie a za niečo vyše 2 a trištvrte hodiny postupuje do osemfinále. Dominika Cibulková tak skončila na US Open pred bránami osemfinále.

tenis-lopticka.jpg Situácia je pre Cibulkovú kritická. Po tom, čo stratila svoje podanie nedokázala ri-brejknúť súperku, ktorá vedie už 4:1.

II. set

tenis-lopticka.jpg Je to dobré! Dominika Cibulková sa opäť pohrávala s nervami svojich fanúšikov, no nakoniec predsa len uzavrela druhý set, keď ho vyhrala pomerov 4:6. Ideme do rozhodujúceho tretieho setu.

tenis-lopticka.jpg Nasledujúce dve hry nezískala hráčka ma príjme, a tak je stav 4:5, pričom podávať na víťazstvo v druhom sete bude Cibulková.

tenis-lopticka.jpg Takúto Cibulkovú chceme vidieť! Dominika je ako pokropená živou vodou. Vyhrala tri gemy v rade a razom otáča skóre na 3:4, navyše ide podávať.

tenis-lopticka.jpg To bolo tenisové divadlo! Piaty gem druhého setu trval viac než 10 minút a ponúkol veľké množstvo zhôd a následných výhod pre jednu, či druhú tenistku. Cibulková však bojovala ako lev a za túto srdnatosť bola odmenená ri-brejkom. Stav je tak 3:2 a naša hráčka ide podávať. Verme, že vyrovná skóre.

tenis-lopticka.jpg Možno kľúčový moment celého zápasu. Bouchardová získava vcelku poľahky servis Cibulkovej a vedie už 3:1. Slovenka robí veľké množstvo nevynútených chýb, čím súperku stavia na nohy a aj vo fázach, keď sa jej nie úplne darí.

tenis-lopticka.jpg Podobne ako v prvom sete, hráčky si zatiaľ držia svoje podanie. Stav je 2:1 pre Bouchardovú, ide podávať Cibulková.

tenis-lopticka.jpg Druhý set začala na podaní Kanaďanka a ujíma sa vedenia 1:0, na ťahu je teraz naša tenistka.

I. set

tenis-lopticka.jpg Dominika akoby ani nechcela vyhrať prvý set. V tajbrejku mala niekoko razy šancu definitívne získať trinástu hru na svoju stranu, no predovšetkým kvôli psychickej nepohode v dôležitých situáciách nedokázala Slovenka zakončiť svoje snaženie. Dramatický tajbrejk tak získala Bouchardová- 7:6.

tenis-lopticka.jpg To snáď nie! Dominika Cibulková bola za stavu 40:15 vo svoj prospech pri podaní Bouchardovej jednu loptičku od zisku prvého setu. Pokazila však jednoduchý volej, ktorý ju evidentne dosť rozhodil a Kanaďanka ziskom štyroch fiftínov po sebe vyrovnala na 6:6 a najmä odvrátila stratu prvého sete. Uvidíme tajbrejk.

tenis-lopticka.jpg Síce s menšími problémami, no predsa len vyhráva Cibulková dôležitú jedenástu hru prvého setu a Bouchardová ide podávať na udržanie sa v prvom sete- 5:6.

tenis-lopticka.jpg Bohužiaľ, zo strany Kanaďanky prichádza okamžitý ri-brejk a stav je 3:4. Cibulková zakončila navyše nevydarenú hru dvojchybou.

tenis-lopticka.jpg Skvelé! Prvou hráčkou, ktorá stráca svoje podanie je Bouchardová a naša tenistka vedie už 2:4.

tenis-lopticka.jpg Výborná bojovnosť od Dominiky! Za stavu 40:15 vo svoj prospech si Cibulková zbytočne skomplikovala život, keď dovolila súperke vyrovnať na zhodu, no napokon cez výhodu Slovenka vyhráva piaty gem- 2:3. Obzvlášť pohľadná bola rozhodujúca posledná výmena v hre, keď Cibulková vybehala 2-3 veľmi náročné lopty a za bojovnosť a srdnatosť bola odmenená rozhodujúcim fiftínom.

tenis-lopticka.jpg Druhý gem patril pre zmenu Bouchardovej. Obe hráčky si udržali na úvod svoje podanie- 1:1.