Zdolať Petru Kvitovú (na snímke) bude pre našu mladú hráčku síce náročná, no nie nemožná úloha. (Autor: TASR/AP)

Anna Karolína Schmiedlová bola poslednou slovenskou tenistkou na US Open v dvojhre žien.

US Open 2015 - ženy (3. kolo):

/dotácia 42,35 milióna USD, tvrdý povrch/

Petra Kvitová (ČR- 5) - Anna Karolína Schmiedlová (SR- 32) 6:2, 6:1

NEW YORK/ BRATISLAVA. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako jej krajanka Dominika Cibulková neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

Piatej nasadenej Češke Petre Kvitovej podľahla na centri na štadióne Arthura Ashea hladko v dvoch setoch 2:6, 1:6. Slovensko tak vo Flushing Meadows prišlo aj o posledné želiezko v singli.

Schmiedlová v New Yorku vyrovnala svoje grandslamové maximum z vlaňajšieho Roland Garros.

Po skončení turnaja by mala prvýkrát v kariére figurovať v najlepšej svetovej tridsiatke.

Schmiedlovej nevyšiel úvod zápasu s Kvitovou, keď dvakrát stratila podanie a Češka si v prvom sete vybudovala rozhodujúci náskok 5:1.

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka hrala agresívne, neustále tlačila súperku z forhendu, jej údery mali potrebnú dĺžku.

Na začiatku druhého dejstva si Schmiedlová podržala servis a v ďalšej hre viedla 30:0, šanca na prípadný brejk však rýchlo zhasla.

Kvitová si pomohla kvalitným podaním, za stavu 1:1 následne zobrala Schmiedlovej servis a po ďalšom brejku v piatom geme už zápas dotiahla do úspešného konca.

Za stavu 5:1 premenila pri podaní Schmiedlovej v poradí druhý mečbal.

Schmiedlová sa na grandslamovom turnaji prvýkrát ocitla medzi nasadenými hráčkami. Túto pozíciu si vydobyla kvalitnými výkonmi na turnaji v Cinncinati, kde postúpila z kvalifikácie až do štvrťfinále dvojhry.

Zverenka trénera Milana Martinca získala v tejto sezóne dva tituly, keď triumfovala na harde v Katoviciach a na antuke v Bukurešti.

Za júl si vyslúžila na okruhu WTA ocenenie Vychádzajúca hviezda mesiaca.

Hlasy:

Petra Kvitová: "Dnes som hrala veľmi dobre. Fúkal nepríjemný vietor, no podmienky boli pre obe rovnaké. Som veľmi rada, že na US Open si zahrám aj počas druhého týždňa. Veľmi mi pomohlo víťazstvo na turnaji v New Haven, dodalo mi veľa sebavedomia. Tenis mi momentálne prináša veľkú radosť. Cítim sa na kurte fajn, čo možno vyznieva tak trochu zvláštne, keďže v tomto roku som mala zdravotné problémy."

Milan Martinec (tréner A.K. Schmiedlovej): "Kaja mala aj šance, ktoré nevyužila. Petra však hrala skvele a potvrdila, že je svetová tenistka. Celkovo hodnotím vystúpenie Kaji na záverečnom grandslamovom turnaji roka pozitívne. Už v Cinncinati ukázala, že má formu a potvrdila to aj na US Open postupom medzi 32 najlepších hráčok. Ako tréner som spokojný, ale treba ďalej tvrdo pracovať."

Online prenos

II. set

tenis-lopticka.jpg Je koniec! Anna Karolína Schmieedlová odohrala určite jeden z najhorších zápasov za posledné obdobie, keď Petre Kvitovej podľahla hladko 6:2, 6:1.

tenis-lopticka.jpg Toto už vyzerá byť neriešiteľné! Anna Karolína stráca opäť svoj servis a Kvitová vedie už 4:1 a ide podávať. Na kurte to nevyzerá, že ide o súboj dvoch nasadených hráčok.

tenis-lopticka.jpg Bohužiaľ, Kvitová je stále tou lepšou hráčkou na kurte. Prvý gem druhého setu síce ešte pri podaní súperky nezískala, no následne vyhrala tri hry po sebe a razom je znova v pohodlnom vedení 3:1.

tenis-lopticka.jpg Hneď prvý gem bol mimoriadne dôležitý a aj dlhý. Schmiedlovej hrozilo, že druhý set začne rovnako, ako ten prvý- stratou servisu. Našťastie, SSlovenka zabojovala a cez zhodu sa nakoniec "prehrýzla" k zisku úvodného gemu- 0:1. Možno dôležitý psychologický impulz pre Schmiedlovú do ďalších minút.

I. set

tenis-lopticka.jpg Prvý set trval len 31 minút a získala ho 25-ročná česká tenistka. Kvitová vyhrala prvý set pomerom 6:2. Verme, že obraz hry sa od druhého setu výrazne zmení.

tenis-lopticka.jpg Znížené. Anna Karolína druhýkrát v zápase nestratila svoj servis a znižuje na 5:2. V nasledujúcom geme ale môže Kvitová uzavrieť prvé dejstvo.

tenis-lopticka.jpg Kvitová je jednoznačne dominantnou hráčkou na kurte a dostáva sa už do vedenia 5:1. Schiedlovej by pomohol už len zázrak k zisku prvého setu.

tenis-lopticka.jpg Stretnutie má zatiaľ jednoznačný priebeh. Kvitová si nielen že udržala svoj servis, no druhýkrát v prvom sete brejkla Schmiedlovú a je už vo vedení 4:1. Češka ide navyše podávať.

tenis-lopticka.jpg Bohužiaľ, naša tenistka nevstúpila do zápasu dobre a prehrala svoj servis. Kvitová bola, naopak, pri svojom podaní suverénna a čistou hrou sa dostáva do vedenia 2:0.