SITA|15. sep 2015 o 20:09

Nitrianski hokejisti sa dočkali prvého víťazstva v novej sezóne.

Tipsport liga - 3. kolo:

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 2. Ordzovenský (Stümpel, Pupák), 23. P. König (Stümpel), 48. Kutálek (Stloukal, M. Slovák) - 30. Lelkeš (Macejko, Češík), 39. M. Bartánus (Štrbák)

Vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Šefčík, Výleta, 2460 divákov

Nitra: Valent - Ordzovenský, P. König, Podhradský, Mezei, Milo, Milam, M. Novák - L. Novák, Stümpel, Pupák - M. Slovák, Stloukal, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - E. Piačka, Bene, S. Buček - S. Saliji

Košice: Riečický - Macejko, Cebák, E. Šedivý, Philipp, Štrbák, B. Pavúk, M. Chovan, Hričina - Sojčík, Češík, Lelkeš - M. Bartánus, Suja, Bicek - Lapšanský, P. Bartoš, Hrnka - Jenčík, Boltun, Šoltés

NITRA. Hokejisti Nitry sa dočkali prvého víťazstva v novej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy v zápase 3. kola, keď v utorok pred domácimi divákmi zdolali majstrovské Košice tesne 3:2.

"Corgoni" viedli v úvode druhej tretiny už 2:0 po presných zásahoch Petrov Ordzovenského a Königa, no úradujúci šampión dokázal ešte do konca prostrednej časti hry vyrovnať.

Najprv v jej polovici znížil zblízka Richard Lelkeš a v 39. min sa presadil Marek Bartánus.

Hrdinom domáceho tímu sa stal v 48. min Tibor Kutálek, keď si z ľavej strany pekne nakorčuľoval na prihrávku Petra Stloukala a poslal puk do odkrytej košickej bránky.

Hlasy:

Antonín Stavjaňa (asistent trénera Nitry): "Potrebovali sme body ako soľ, v druhej tretine nás síce Košice zatlačili, ale potom naša bojovnosť dominovala a dokázali sme zvíťaziť."

Peter Oremus (tréner Košíc): "Boli tam dobré momenty v zápase, ale o výsledku rozhodli naše chyby. V najbližšom zápase sa musíme posnažiť získať nejaké body vo Zvolene."