V tímovej časovke skončil Saganov Tinkoff-Saxo až 27., zlato pre BMC Racing

Daniel Oss (vpravo) gratuluje tímovým kolegom k výhre v časovke.
Daniel Oss (vpravo) gratuluje tímovým kolegom k výhre v časovke. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. sep 2015 o 22:58

Vlani na šampionáte v španielskej Ponferrade sa zo zisku zlata tešil aj Slovák Peter Velits.

RICHMOND. Stajňa BMC Racing obhájila na majstrovstvách sveta cestných cyklistov v americkom Richmonde titul v nedeľňajšej časovke tímov v mužskej kategórii Elite.

Vlani na šampionáte v španielskej Ponferrade sa zo zisku zlata tešil aj Slovák Peter Velits, ktorý však tentoraz vo víťaznom zoskupení nefiguroval.

Na 38,6 km dlhej trati si jazdci amerického tímu pripísali čas 42:07 min. Ďalšie priečky obsadili belgický Etixx-Quick-Step (+12 s) a španielsky Movistar (+31 s).

Slovenský cyklista Peter Sagan a jeho tím Tinkoff-Saxo (Michael Rogers, Maciej Bodnar, Michael Valgren, Christopher Juul-Jensen a Manuele Boaro) obsadili až 27. priečku so stratou 8:12 min na víťaza.

Doplatili na pád dvojice Rogers a Valgren. Do cieľa síce napokon prišli v plnom počte, ale s obrovským mankom. Sagan patrí k najvážnejším kandidátom na zisk niektorej z majstrovských medailí v kategórii elite.

V pretekoch s hromadným štartom mu budú na rozdiel od minulosti pomáhať iba dvaja krajania - brat Juraj a ďalší tímový kolega z Tinkoff-Saxo Michael Kolář.