Zahádzali trávnik. Si zradca, odkazovali fanúšikovia hráčovi

(Autor: Twitter)
SITA|21. sep 2015 o 07:46

Ešte v minulej sezóne hrával za Marseille. Teraz Mathieu Valbuena prišiel na jeho štadión prvý raz v drese súpera. A domáci fanúšikovia mu to dali pocítiť.

PARÍŽ. V záverečnom nedeľňajšom súboji šiesteho kola najvyššej futbalovej súťaže vo Francúzsku hráči Marseille remizovali s Lyonom 1:1.

Hostia viedli od 25. minúty - útočník Alexandre Lacazette premenil pokutový kop. Domáci navyše dohrávali od 43. minúty bez vylúčeného stredopoliara Romaina Alessandriniho.

V 68. minúte napriek oslabeniu vyrovnali. Presadil sa obranca Karim Rekik.

Gól Alexandra Lacazetta z penalty.

Gól Karima Rekika na 1:1.

Stretnutie okrem množstva faulov poznačili aj nepokoje na tribúnach. Rozhodca Ruddy Buquet po hodine hry poslal hráčov predčasne do kabín po tom, čo fanúšikovia Marseille zahádzali hraciu plochu fľašami, rôznymi svetelnými raketami a dymovnicami.

Stretnutie bolo prerušené na dvadsaťtri minút. Neskôr sa dohralo, ale skóre sa už nemenilo.

Nepokoje fanúšikov boli spojené najmä s osobou Mathieua Valbuenu. Dlhoročný hráč Marseille sa predstavil na Stade Vélodrome prvýkrát v drese Lyonu. A niektorí jeho bývalí priaznivci to nemohli stráviť.

V jednom okamihu počas druhého polčasu pri zahrávaní rohového kopu sa hádzanie predmetov na ihrisko v blízkosti Valbuenu zosilnilo natoľko, že mu museli pomáhať šiesti členovia usporiadateľskej služby.

Nepokoje fanúšikov pred rohovým kopom (nízka kvalita).

"Si zradca," mohol si prečítať Valbuena na jednom z bannerov v hľadisku.

"Na ihrisko dopadli aj dve či tri pivové fľaše. Klub za to preberá zodpovednosť,“ uviedol prezident Olympique Marseille Vincent Labrunne pre Canal Plus.

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Zahádzali trávnik. Si zradca, odkazovali fanúšikovia hráčovi