Slovan pribrzdil faul Viedenského, s Jokeritom prehral 1:4

Lukáš Kašpar strelil jediný gól Slovana v Helsinkách.
Lukáš Kašpar strelil jediný gól Slovana v Helsinkách. (Autor: TASR)
Sportnet|23. sep 2015 o 14:35

Hokejisti Slovana Bratislava siahali v zápase KHL na ľade silného Jokeritu Helsinki na vyrovnanie, v závere však dostali dva góly.

Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 9. Lajunen (Kozun), 14. Olimb (Huhtala), 57. Kapanen (Jaakola, Kozun), 59. Jensen (Lajunen, Kozun) - 51. Kašpar (Nagy, Barker). Rozhodovali: Dejev, Vasiljev - Raming, Ivanov, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 9503 divákov.

Jokerit: Karlsson - Ohtamaa, Lajunen, Larsen, Jesper Jensen, Jaakola, Korpikari - Jormakka, Olimb, Huhtala - Kozun, Regin, Hagman - Aaltonen, Kapanen, Sallinen - Rita, Wirtanen, Joensuu

Slovan: Brust - Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža - Kašpar, Nedorost, Miklík - Jeglič, Tičar, Nagy Šťastný, Surový, Bartovič Skalický, Viedenský, Lušňák

HELSINKI. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v zápase KHL na ľade favorizovaného Jokeritu Helsinki 1:4.

Slovenský tím dostal už v prvej tretine dva góly. Napriek zlepšenému výkonu v druhej polovici stretnutia a viacerým šanciam sa mu podarilo znížiť až v presilovke v 51. minúte vďaka Lukášovi Kašparovi.

Keď Slovan tlačil a pokúšal sa o vyrovnanie, pribrzdilo ho zbytočné vylúčenie Mareka Viedenského po zákroku v strednom pásme. Jokerit využil presilovku na upokojujúci tretí gól a v závere svoje víťazstvo ešte poistil.

Zverenci trénera Miloša Říhu prišli o nezdolanosť na klziskách súperov v tomto ročníku, keďže v troch doterajších dueloch vonku vždy uspeli. Nasledujúci zápas čaká slovanistov v piatok na ľade Dinama Riga.

Miloš Říha, tréner Slovana: "Zápas sme si prehrali v prvej tretine, nastúpili sme zle, bez koncentrácie, vyrobili sme zbytočné chyby. Druhá tretina bola o poznanie lepšia, korčuľovali sme, dohrávali súboje a zápas vyzeral úplne inak. Zo šancí, ktoré sme si vytvorili, sme bohužiaľ nedali góly. V tretej tretine padol kontaktný gól, no zbytočným faulom sme sa o možnosť vyrovnať pripravili. Jokerit vyhral zaslúžene."

Online - III. tretina

Náskok Jokeritu zvýšil 76 sekúnd pred koncom strelou od modrej Jensen.

Hostí však v nápore pribrzdilo vylúčenie Viedenského a Jokerit vďaka Kapanenovi využil v 57. minúte presilovku na strelenie tretieho gólu.

Slovan je aktívnejší, v doterajšom priebehu tretiny súpera prestrieľal v pomere 8:3.

V 51. minúte Slovan využil presilovú hru - strela Nagya sa od zadného manitelu odrazila ku Kašparovi a ten poslal puk do siete.

Slovan sa snaží o kontaktný gól, ale zatiaľ neúspešne. Nádejné šance nepremenili Šťastný, Luža ani Miklík.

II. tretina

Slovan bol aktívnejší i nebezpečnejší, domácich prestrieľal 11:4. Gól však nedal.

Najväčšie príležitosti slovenského tímu mali Bartovič a Kašpar, ale domáceho brankára Karlssona neprekonali.

I. tretina

Jokerit mal v úvodnej časti prevahu, na strely ju vyhral 13:7, vypracoval si viacero šancí a strelil dva góly.

O ten prvý sa postaral obranca Lajunen, jeho strelu od modrej čiary brankár Slovana Brust nevidel, puk bol navyše tečovaný.

Druhý gól pridal Olimb, ktorý využil nepresnú rozohrávku Mihálika a sám pred bránkou si vychutnal Brusta.

HC SLOVAN v Hartwall Arene proti Jokeritu uz o 20 minut! #VerniSlovanu

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Wednesday, 23 September 2015

Pred zápasom

HELSINKI. Až na absenciu Lukáša Kozáka nespravil tréner hokejistov Slovana Bratislava Miloš Říha po víťazstve nad Dinamom Riga (3:2 po predĺžení) v zostave žiadnu zmenu pred stredajším vystúpením v Helsinkách.

Proti silnému Jokeritu (od 17.30 h SELČ) bude v bránke Barry Brust.

V obrane je písaných sedem bekov - v prvej dvojici Cam Barker s Filipom Novákom. Tomáš Starosta sa dostane do hry s Ivanom Švarným a Vladimír Mihálik s Michalom Sersenom. Posledným zadákom je Patrik Luža.

V bráne Slovana bude stáť opäť Barry Brust (vpravo). FOTO - TASR.

Michel Miklík dostane opäť priestor v prvej útočnej formácii vedľa Václava Nedorosta a stredajšieho oslávenca - už tridsiatnika Lukáša Kašpara. Ladislav Nagy nastúpi po boku slovinského dua Rok Tičar, Žiga Jeglič.

Kapitán Tomáš Surový bude hrať s Milanom Bartovičom a Andrejom Šťastným. Štvrtý útok Slovana tvorí trio Pavol Skalický, Marek Viedenský, Patrik Lušňák. Informácie zverejnil oficiálny web Slovana.

Slovan sa pokúsi nadviazať na víťazstvo nad Dinamom Riga (3:2 pp).

Ďalšie výsledky - streda

CSKA Moskva - SKA Petrohrad 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 23. Radulov - 19. Burdasov, 31. Kovaľčuk

Dinamo Riga - Záhreb 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 10. Sestito - 23. Saarinen, 25. Kvapil

Dinamo Minsk - Chanty-Mansijsk 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 22. Medvedev, 35. a 49. Gusev

Novokuzneck - Soči 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 36. Stoa, 49. Kazakov, 59. Kaprizov - 19. Ľuduchin, 38. Žerdev, 38. Ščitov, rozhodujúci sam. nájazd Petersson

Novosibirsk - Jaroslavľ 1:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Gól: 40. Roth

Nižnyj Novgorod - Jekaterinburg 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 20. Klingberg, 31. Pepeljajev - 38. Koukal, 45. Megalinskij, 58. Popov, 60. Pankov

Domov»Hokej»KHL»Slovan pribrzdil faul Viedenského, s Jokeritom prehral 1:4