Prešov opäť prehral, tentoraz s bieloruským Brestom

Andrej Petro strelil v sobotu tri góly Tatrana Prešov.
Andrej Petro strelil v sobotu tri góly Tatrana Prešov. (Autor: TASR)
SITA|26. sep 2015 o 16:51

Ďalšiu šancu prvýkrát zabodovať budú mať Prešovčania v sobotu 3. októbra proti španielskemu tímu Naturhouse La Rioja.

PREŠOV. Hádzanárom Tatrana Prešov sa nevydaril ani druhý zápas v novom ročníku Ligy majstrov mužov. Po minulotýždňovej desaťgólovej prehre v portugalskom Porte (23:33) zaváhali aj v domácom prostredí.

V sobotňajšom stretnutí 2. kola skupinovej fázy najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži klubov 2015/2016 podľahli v Tatran handball aréne bieloruskému HC Meškov Brest rovnakým rozdielom - tentoraz 20:30 (11:14).

Zverenci trénera Rastislava Trtíka sa svojmu protivníkovi nerevanšovali za finálovú prehru na vlaňajšom septembrovom kvalifikačnom turnaji LM v Breste (24:26) a v tabuľke C-skupiny okupujú s nulou na konte 6. miesto.

Ďalšiu šancu prvýkrát zabodovať budú mať Šarišania na budúcu sobotu 3. 10., keď sa od 16.00 h predstavia v španielskom meste Logroňo proti miestnemu tímu Naturhouse La Rioja.

Liga majstrov mužov 2015/2016

skupinová fáza - C-skupina - 2. kolo

Tatran Prešov (SR) - HC Meškov Brest (Biel.) 20:30 (11:14)

Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna - Kopčo, Hrstka 1/1, Wilga, Sadovyj 3, Ľ. Šárpataky, Radčenko 1, L. Urban 2, Pekár, Číp 1, Peskov 4, Antl 5/2, Ivkovič, Petro 3

Najviac gólov za Meškov: Nikulenkov a Vukič po 4, Razgor 4/1

pok. hody: 4/3 - 5/3, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Stark a Stefan (obaja Rum.)

Priebeh:

Lepšie začali hostia, v 4. minúte viedli 2:0 a svoj náskok potom zvýšili na 6:3, ale vzápätí Stojkovič nepremenil pri vylúčení Hrstku pokutový hod.

Trest prišiel na druhej strane. Tatran (nastúpil bez Rábeka, Furlana, D. Kroka) hrajúci v tej chvíli bez vylúčeného Petra sa dvoma gólmi Antla dotiahol na 5:6 v 14. minúte.

O päť minút neskôr po úspešnom pokuse Atmana bol však rozdiel v prospech Meškova opäť trojgólový (9:6).

Razgor v 25. minúte upravil stav už na 12:8, Prešovčanom sa zásluhou svojho najlepšieho strelca Antla, autora piatich presných zásahov v I. polčase, podarilo pred prestávkou znížiť na 11:14.

Radoslav Antl z Tatrana Prešov (vpravo) sa snaží brániť hráča Brestu Dainisa Kristopana. FOTO - TASR

Slovenskému majstrovi sa ani v úvode druhého dejstva nedarilo dotiahnuť na súpera. Naopak, keď Vukič v 38. minúte zvýšil na 21:14, tréner Tatrana Trtík sa pokúsil zastaviť rozbehnutých Bielorusov oddychovým časom. Ani ten však jeho zverencom nepomohol.

Hráči Brestu sa naďalej poľahky presadzovali cez vysunutú obranu a ich vedenie narastalo. V 46. minúte Stojkovič upravil už na hrozivých 25:15.

V zostávajúcom čase Prešovčania už iba mierne skorigovali priebežný stav, ale napokon znova podľahli vysokým desaťgólovým rozdielom (20:30).